Przeczytaj oficjalny opis

Kim jesteśmy…

Test Wydział Ekonomii i Administracji została założona w dniu 1 stycznia 1991 jako szósty wydziale Uniwersytetu Masaryka. Od momentu powstania, Wydział Ekonomii i Administracji rozwinęła się w prestiżowym miejscu nauki. Obecnie wydział kształci prawie 4500 studentów wszystkich form studiów i jest znany na całym świecie za jakość swoich badań.

Fakty i Liczby

W sumie 4,675 studentów studiuje na wydziale: 2478 w programach studiów licencjackich, 2,078 w programach magisterskich i 119 w doktoranckich studiów (2012/2013 roku akademickiego).

Wydział składa się z 7 działów i zatrudnia łącznie 221 pracowników naukowych i innych akademickich, w tym 12 profesorów i 20 docentów.

Instrukcja jest w sumie 230 pracowników dydaktycznych, w tym 145 pracowników MU, 29 studentów i 56 zewnętrznych członków wydziału.

W sumie 9,656 osób ubiegających się o badaniach zostały zarejestrowane w 2012 roku; 3309 zostały następnie przyjęte. Łącznie 34 niepełnosprawnych studentów studiuje na wydziale (2011/2012 roku akademickiego).

Liczba wyjeżdżających studentów wynosi 144, liczba studentów przyjeżdżających z zagranicy jest 6 (rok akademicki 2011/2012).

W sumie 707 uczniów absolwentem wydziału w 2012 roku: 332 z programów licencjackich, 355 z programów magisterskich i 20 ze studiów doktoranckich.

Absolwenci Wydziału są bardzo sukces na rynku pracy (patrz Graduate Record zatrudnienia).

Od 1994 roku, w sumie 9,654 studentów absolwentem wydziału.

Brno - Wśród 10 najlepszych miast studenckich - Według studentów!

W tym roku, dobrze znane rankingi najlepszych miast studenckich na świecie, opracowane przez brytyjską firmę Quacquarelli Symonds (QS) są rządzone przez Czechach. W kategorii nowiutkim opartego na ocenie od studentów i absolwentów, Brno i Praga osiągnąć 4 i 2 miejsce odpowiednio. Najwyższy wynik udał się do stolicy Kanady Ottawa, Montreal z Szanghaju i składających się w pierwszej piątce.

Według strony internetowej QS, chociaż Brno jest mniej znany niż w Pradze, stolicy Czech, zapewnia wspaniałe wrażenia studenta: "Miasto staje się bardzo silne oceny tolerancji i inclusivity i łatwość poruszania się, a także zabicie bardzo dobrze zarówno przystępność i klubów nocnych. . Respondenci pochwalił atrakcyjności miasta, jak również duże i przyjazną społeczność studencką "W okresie od grudnia 2016 do stycznia 2017 roku, ponad 18.000 studentów i absolwentów oceniło swoje miasta w ośmiu QS najlepszego studenta miast kategoriach: kultura i sztuka, przystępność, nocne życie , możliwości zatrudnienia, różnorodności, tolerancji i integracji, łatwość poruszania się, i życzliwość. Były one również pytanie, czy ich pobyt lub przebywał w mieście po studiach.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Czech

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

Masaryk University Faculty of Economics and Administration

Program finansów publicznych i ekonomii jest przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć relacje między sektorem prywatnym i publicznym. Program zachęca do krytycz ... [+]

Program studiów finansów publicznych i ekonomii jest przeznaczony nie tylko dla osób zainteresowanych pracą w administracji publicznej (w urzędach miejskich i regionalnych, ministerstwach i instytucjach działających w tych urzędach), ale także dla każdego, kto chce zrozumieć relacje między publicznym a prywatnym sektorów, czy później znajdą zatrudnienie w prywatnym, publicznym lub pozarządowym sektorze non-profit. Studenci są zachęcani do stosowania krytycznego myślenia podczas studiów i wzmocnienia ich zdolności do analizy i rozumowania. Zdobywają głęboką wiedzę na temat systemu finansów publicznych i skutecznego zarządzania środkami publicznymi, zarówno ze strony dochodów publicznych (system podatkowy, administracja podatkowa i opłaty), jak i po stronie wydatków publicznych w różnych sferach. Integralną częścią tej dziedziny jest kwestia polityk publicznych, w szczególności ocena ich wpływu redystrybucyjnego i ich wpływu na efektywność sektora publicznego i prywatnego.... [-]

Czechy Brno
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Masaryk University Faculty of Economics and Administration

Nasz program Business Management inspiruje i kształci przyszłych profesjonalistów. Studenci zapoznają się z różnymi funkcjami-produkcji korporacji, HR, techniki i nauki, ... [+]

Nasz Program Business Management inspiruje i kształci przyszłych profesjonalistów. Studenci zapoznają się z różnymi funkcjami-produkcji korporacji, HR, techniki i nauki, biznesu, ekonomii i finansach-w kontekście zarówno na rynkach krajowych i międzynarodowych.

Program wyposaża uczniów z dobrym zrozumieniu materiału, ekonomicznych, organizacyjnych, informacyjnych i aspektów zarządzania procesami biznesowymi i ich wzajemnych powiązań. Oprócz zdobywania wiedzy teoretycznej, uczniowie także rozwijać umiejętności niezbędne do stanowisk zarówno wykonawczych i zarządzania. Absolwenci kursu będą wyposażone do przechowywania różnych stanowiskach specjalistycznych w firmie po ukończeniu studiów. Mogłyby one obejmować średnie stanowiska kierownicze lub stanowiska Asystent najwyższego kierownictwa, jak również stanowiska analityków, projektantów systemów zarządzania korporacyjnego, doradców do spraw ekonomicznych i organizacyjnych, itp... [-]

Czechy Brno
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Masaryk University Faculty of Economics and Administration

Program Economics kładzie nacisk na rozwój gruntowną znajomość aktualnej teorii ekonomii w szerszym kontekście. ... [+]

Test Program Economics kładzie nacisk na rozwój gruntowną znajomość aktualnej teorii ekonomii w szerszym kontekście. Jego celem jest umożliwienie studentom do samodzielnego rozwiązywania różnych teoretycznych i praktycznych problemów ekonomicznych, a opierając się na swojej wiedzy o współczesnej ekonomii teoretycznej i niezbędnych metod matematyczno-statystycznych.

Absolwent Zatrudnienie

Nasi absolwenci zakładają stanowiska w dziedzinie teorii ekonomii i badań, a także w handlu, sektora finansowego, administracji publicznej oraz dziennikarstwa ekonomicznego. Ich doskonała znajomość ekonomii i metod matematycznych pozwala im uczyć się w programach doktoranckich ekonomicznych.... [-]

Czechy Brno
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Masaryk University Faculty of Economics and Administration

Program Finansów przygotowuje studentów do pracy w różnych pozycjach w instytucjach finansowych i systemów monetarnych; od bankowości, ubezpieczeń i obrotu rynkowego, fin ... [+]

Test Program Finanse przygotowuje studentów do pracy w różnych pozycjach w instytucjach finansowych i systemów monetarnych; od bankowości, ubezpieczeń i obrotu rynkowego, finansów przedsiębiorstw, rachunkowości finansowej, audytu i podatków. Studenci wybierają pomiędzy dwoma specjalizacjami, Rynków Finansowych i Rachunkowości. Nasz program Finance jest akredytowany przez ACCA (globalnego stowarzyszenia oferując kwalifikacje dla tych absolwentów, którzy chcą rozpocząć karierę w księgowości, finansów i zarządzania) oraz ICAEW (ACA kwalifikacje jest jednym z preferowanych kwalifikacji dla absolwentów zainteresowanych karierą w ogólnej praktyce , firmy zarządzanie i doradztwo).... [-]

Czechy Brno
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Welcome to Masaryk University