Przeczytaj oficjalny opis

Kim jesteśmy…

Test Wydział Ekonomii i Administracji została założona w dniu 1 stycznia 1991 jako szósty wydziale Uniwersytetu Masaryka. Od momentu powstania, Wydział Ekonomii i Administracji rozwinęła się w prestiżowym miejscu nauki. Obecnie wydział kształci prawie 4500 studentów wszystkich form studiów i jest znany na całym świecie za jakość swoich badań.

Fakty i Liczby

W sumie 4,675 studentów studiuje na wydziale: 2478 w programach studiów licencjackich, 2,078 w programach magisterskich i 119 w doktoranckich studiów (2012/2013 roku akademickiego).

Wydział składa się z 7 działów i zatrudnia łącznie 221 pracowników naukowych i innych akademickich, w tym 12 profesorów i 20 docentów.

Instrukcja jest w sumie 230 pracowników dydaktycznych, w tym 145 pracowników MU, 29 studentów i 56 zewnętrznych członków wydziału.

W sumie 9,656 osób ubiegających się o badaniach zostały zarejestrowane w 2012 roku; 3309 zostały następnie przyjęte. Łącznie 34 niepełnosprawnych studentów studiuje na wydziale (2011/2012 roku akademickiego).

Liczba wyjeżdżających studentów wynosi 144, liczba studentów przyjeżdżających z zagranicy jest 6 (rok akademicki 2011/2012).

W sumie 707 uczniów absolwentem wydziału w 2012 roku: 332 z programów licencjackich, 355 z programów magisterskich i 20 ze studiów doktoranckich.

Absolwenci Wydziału są bardzo sukces na rynku pracy (patrz Graduate Record zatrudnienia).

Od 1994 roku, w sumie 9,654 studentów absolwentem wydziału.

Brno - Wśród 10 najlepszych miast studenckich - Według studentów!

W tym roku, dobrze znane rankingi najlepszych miast studenckich na świecie, opracowane przez brytyjską firmę Quacquarelli Symonds (QS) są rządzone przez Czechach. W kategorii nowiutkim opartego na ocenie od studentów i absolwentów, Brno i Praga osiągnąć 4 i 2 miejsce odpowiednio. Najwyższy wynik udał się do stolicy Kanady Ottawa, Montreal z Szanghaju i składających się w pierwszej piątce.

Według strony internetowej QS, chociaż Brno jest mniej znany niż w Pradze, stolicy Czech, zapewnia wspaniałe wrażenia studenta: "Miasto staje się bardzo silne oceny tolerancji i inclusivity i łatwość poruszania się, a także zabicie bardzo dobrze zarówno przystępność i klubów nocnych. . Respondenci pochwalił atrakcyjności miasta, jak również duże i przyjazną społeczność studencką "W okresie od grudnia 2016 do stycznia 2017 roku, ponad 18.000 studentów i absolwentów oceniło swoje miasta w ośmiu QS najlepszego studenta miast kategoriach: kultura i sztuka, przystępność, nocne życie , możliwości zatrudnienia, różnorodności, tolerancji i integracji, łatwość poruszania się, i życzliwość. Były one również pytanie, czy ich pobyt lub przebywał w mieście po studiach.

Programy prowadzone przez:
Język angielski
Czech

Ta szkoła oferuje również:

Magisterskie

Masaryk University Faculty of Economics and Administration

Program finansów publicznych i ekonomii jest przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć relacje między sektorem prywatnym i publicznym. Program zachęca do krytycz ... [+]

Program studiów finansów publicznych i ekonomii jest przeznaczony nie tylko dla osób zainteresowanych pracą w administracji publicznej (w urzędach miejskich i regionalnych, ministerstwach i instytucjach działających w tych urzędach), ale także dla każdego, kto chce zrozumieć relacje między publicznym a prywatnym sektorów, czy później znajdą zatrudnienie w prywatnym, publicznym lub pozarządowym sektorze non-profit. Studenci są zachęcani do stosowania krytycznego myślenia podczas studiów i wzmocnienia ich zdolności do analizy i rozumowania. Zdobywają głęboką wiedzę na temat systemu finansów publicznych i skutecznego zarządzania środkami publicznymi, zarówno ze strony dochodów publicznych (system podatkowy, administracja podatkowa i opłaty), jak i po stronie wydatków publicznych w różnych sferach. Integralną częścią tej dziedziny jest kwestia polityk publicznych, w szczególności ocena ich wpływu redystrybucyjnego i ich wpływu na efektywność sektora publicznego i prywatnego.... [-]

Czechy Brno
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Masaryk University Faculty of Economics and Administration

Nasz program Business Management inspiruje i kształci przyszłych profesjonalistów. Studenci zapoznają się z różnymi funkcjami-produkcji korporacji, HR, techniki i nauki, ... [+]

Nasz Program Business Management inspiruje i kształci przyszłych profesjonalistów. Studenci zapoznają się z różnymi funkcjami-produkcji korporacji, HR, techniki i nauki, biznesu, ekonomii i finansach-w kontekście zarówno na rynkach krajowych i międzynarodowych.

Program wyposaża uczniów z dobrym zrozumieniu materiału, ekonomicznych, organizacyjnych, informacyjnych i aspektów zarządzania procesami biznesowymi i ich wzajemnych powiązań. Oprócz zdobywania wiedzy teoretycznej, uczniowie także rozwijać umiejętności niezbędne do stanowisk zarówno wykonawczych i zarządzania. Absolwenci kursu będą wyposażone do przechowywania różnych stanowiskach specjalistycznych w firmie po ukończeniu studiów. Mogłyby one obejmować średnie stanowiska kierownicze lub stanowiska Asystent najwyższego kierownictwa, jak również stanowiska analityków, projektantów systemów zarządzania korporacyjnego, doradców do spraw ekonomicznych i organizacyjnych, itp... [-]

Czechy Brno
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Masaryk University Faculty of Economics and Administration

Program Economics kładzie nacisk na rozwój gruntowną znajomość aktualnej teorii ekonomii w szerszym kontekście. ... [+]

Test Program Economics kładzie nacisk na rozwój gruntowną znajomość aktualnej teorii ekonomii w szerszym kontekście. Jego celem jest umożliwienie studentom do samodzielnego rozwiązywania różnych teoretycznych i praktycznych problemów ekonomicznych, a opierając się na swojej wiedzy o współczesnej ekonomii teoretycznej i niezbędnych metod matematyczno-statystycznych.

Absolwent Zatrudnienie

Nasi absolwenci zakładają stanowiska w dziedzinie teorii ekonomii i badań, a także w handlu, sektora finansowego, administracji publicznej oraz dziennikarstwa ekonomicznego. Ich doskonała znajomość ekonomii i metod matematycznych pozwala im uczyć się w programach doktoranckich ekonomicznych.... [-]

Czechy Brno
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Masaryk University Faculty of Economics and Administration

Program Finansów przygotowuje studentów do pracy w różnych pozycjach w instytucjach finansowych i systemów monetarnych; od bankowości, ubezpieczeń i obrotu rynkowego, fin ... [+]

Test Program Finanse przygotowuje studentów do pracy w różnych pozycjach w instytucjach finansowych i systemów monetarnych; od bankowości, ubezpieczeń i obrotu rynkowego, finansów przedsiębiorstw, rachunkowości finansowej, audytu i podatków. Studenci wybierają pomiędzy dwoma specjalizacjami, Rynków Finansowych i Rachunkowości. Nasz program Finance jest akredytowany przez ACCA (globalnego stowarzyszenia oferując kwalifikacje dla tych absolwentów, którzy chcą rozpocząć karierę w księgowości, finansów i zarządzania) oraz ICAEW (ACA kwalifikacje jest jednym z preferowanych kwalifikacji dla absolwentów zainteresowanych karierą w ogólnej praktyce , firmy zarządzanie i doradztwo).... [-]

Czechy Brno
September 2019
W pełnym wymiarze godzin
2 lat
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Welcome to Masaryk University

Faculty of Economics and Administration Masaryk University
Address
Masaryk university Faculty of Economics and Administration Lipová 41a
602 00 Brno, South Moravian Region, Czechy
Witryna
Telefon
+420 549 494 736