Faculty of Pharmacy - University Of Veterinary And Pharmaceutical Sciences Brno

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet

WYDZIAŁ FARMACJI STAJE SIĘ CZĘŚĆ UNIWERSYTETU MASARYKOWSKIEGO W BRNIE 1 LIPCA 2020 R.

Drugi najstarszy uniwersytet w Czechach powstał w 1919 roku. Do tej pory jest jednym z najlepiej znanych ośrodków doskonałości badawczej, edukacji i wsparcia studentów w Europie.

Ponieważ Wydział Farmacji był wcześniej częścią Uniwersytetu Masaryka w latach 1952–1960, oficjalnie stanie się szóstym najstarszym wydziałem uniwersytetu.

Pavilion of Pharmacy II

Studiowanie farmacji w Brnie

Ukończenie studiów na Wydziale Farmacji umożliwia studentom znacznie więcej niż tylko pracę w aptece! Studenci po ukończeniu studiów są gotowi specjalizować się w dziedzinie farmacji klinicznej, aptece szpitalnej, toksykologii, biochemii, mikrobiologii, badaniach, akademii, farmacji przemysłowej, badaniach klinicznych, sprawach regulacyjnych, farmakoekonomii, prawie patentowym i wielu innych - wszystko, co musisz zrobić, to wybrać .

Standardowy program studiów magisterskich w dziedzinie farmacji trwa pięć lat i opiera się na systemie kredytowym. Wydział jest członkiem Stowarzyszenia Europejskich Wydzialów Farmaceutycznych, a jego absolwenci spełniają wszystkie wymagania dla zawodu zgodnego z dyrektywą UE 2005/36 / WE, dlatego też łatwo jest przenieść kraje z całej Europy po ukończeniu studiów. W ciągu pierwszych dwóch lat uczniowie dokonują przeglądu i poszerzają swoją wiedzę o elementarnych przedmiotach przyrodniczych i medycznych do poziomu wymaganego do zrozumienia konkretnych przedmiotów z zakresu farmacji. Uczniowie biorą udział w wykładach, seminariach, praktycznych zajęciach laboratoryjnych i biorą udział w praktycznych praktykach farmaceutycznych. W następnych latach studiów pracują nad swoją tezą. Program kończy się obroną pracy dyplomowej i przystąpieniem do ostatecznego egzaminu państwowego. Następnie uczniowie otrzymują tytuł magistra (w skrócie Mgr.).

Absolwenci otrzymujący tytuł magistra mogą później przystąpić do egzaminu państwowego z zaawansowaną obroną pracy. Po zdaniu otrzymują tytuł "Doktora Farmacji" (skrót PharmDr.).

Absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na studia podyplomowe w pięciu akredytowanych oddziałach Apteki. Po obronie rozprawy i zdaniu końcowego egzaminu państwowego otrzymują tytuł doktora.

Students in the Microbiology and molecular biotechnology laboratories

Życie studenckie w Brnie

Wszyscy wiedzą, że studia to nie tylko studia, ale także doświadczenia, przyjaźń i czas spędzony na Uniwersytecie. Co więc robimy, aby wspierać życie studentów?

Akademik znajduje się w odległości krótkiego spaceru w spokojnej okolicy i mieści się w zabytkowym budynku dziedzictwa kulturowego Republiki Czeskiej - The Kaunic's Dormitory. Studenci mogą wybierać spośród kilku typów pokoi - jedno-, dwu- lub trzyosobowych. Pokoje kosztują około 120 € miesięcznie. Akademik wyposażony jest w gabinet, pralnię z pralkami i suszarką, saunę, pokój do tenisa stołowego, boisko sportowe i otoczony zielenią i pobliskim lasem.

Kounic's Student Dormitory

Kampus Wydziału składa się z wielu udogodnień dla studentów, takich jak duża biblioteka, gabinety i sale komputerowe, stołówka, kafeteria, siłownia, park do relaksu, kliniki zwierząt, lekarze, tacy jak lekarz pierwszego kontaktu, immunolog, pneumolog i ginekolog. Dlatego studenci koncentrują się w kampusie nie tylko na sudy, ale także na relaksie i spotkaniu.

Aby ułatwić życie uczniom, Związek Studentów Farmacji organizuje wiele wydarzeń, zaczynając od powitania studentów pierwszego roku i pomagając w poruszaniu się, kontynuując poprzez organizowanie różnych działań, takich jak szkolenia umiejętności miękkich, kampanie zdrowia publicznego, imprezy dla studentów, bal wykładowy, itp. Związek Studentów Farmacji jest częścią Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Farmaceutycznych i Międzynarodowej Federacji Studentów Farmaceutycznych, które umożliwia naszym studentom odbycie staży na całym świecie, udział w kongresach europejskich i międzynarodowych, zdobycie międzynarodowych przyjaciół i świadomości międzykulturowej. Wielu studentów bierze również udział w programie Erasmus + i studiuje za granicą przez semestr lub cały rok. Przybywający studenci Erasmusa sprawiają, że różnorodność kulturowa jest bardzo szeroka, co przyczynia się do wspaniałej atmosfery na terenie kampusu.

Lokalizacje

Brno

Address
Faculty of Pharmacy
University of Veterinary and Pharmaceutical Sciences Brno
Palackeho trida 1946/1
612 42 Brno

612 42 Brno, Kraj południowomorawski, Czechy

Programy

Ta szkoła oferuje również: