Faculty of Social Sciences, Charles University (FSV UK)

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Uniwersytet Karola (CU) został założony w Pradze w 1348 roku przez Świętego Cesarza Rzymskiego Karola IV i należy do najstarszych, największych i najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie. Uniwersytet Karola znajduje się obecnie w ścisłej czołówce 2% światowych uniwersytetów w Uniwersyteckim Rankingu Uniwersytetów Świata w Szanghaju. Jest to uniwersytet numer jeden w Europie Wschodniej według rankingu Webometrics na światowych uniwersytetach.

Wydział Nauk Społecznych ( FSV UK )) jest drugim najnowszym wydziałem Uniwersytetu Karola. Wkrótce po utworzeniu w 1990 roku Wydział stał się regionalnym centrum nauczania i badań w dziedzinie ekonomii, socjologii, nauk politycznych, stosunków międzynarodowych, studiów obszarowych, mediów i dziennikarstwa.

Profil: Wydział Nauk Społecznych oferuje niektóre z najwyższej jakości programów licencjackich, magisterskich i doktoranckich w Europie Środkowo-Wschodniej we wszystkich dziedzinach nauk społecznych. Wielu naszych absolwentów kontynuuje studia na najlepszych uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii (Harvard, Columbia, LSE, Cambridge, itp.) Lub odniosą sukces w konkursach na wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Misją Wydziału jest promocja uczenia się i ochrony wiedzy, uprawianie wolnej myśli, niezależne badania naukowe i wspieranie kreatywnego ducha ludzkiego społeczeństwa. Głównym celem wydziału jest rozwój nauczania i badań w tych aspektach nauk społecznych, które bezpośrednio lub pośrednio dotyczą administracji publicznej lub życia gospodarczego i kulturalnego społeczeństwa.

Fakty i liczby: Obecnie na Wydziale studiuje około 4000 studentów stacjonarnych. Około 150 z nich zapisanych jest do jednego z naszych programów studiów języka angielskiego. FSV UK ma jeden z najwyższych wskaźników uczestnictwa w mobilności na wszystkich wydziałach Uniwersytetu Karola. Każdego roku przyjmuje około 500 studentów wymiany z całego świata.

Współpraca międzynarodowa: FSV UK kładzie nacisk na rozwój współpracy zagranicznej. Po pierwsze, rozwijając i wzmacniając więzi naukowe, mobilność studentów i nauczycieli akademickich, a po drugie, oferując programy studiów języka angielskiego. Przez cały rok akademicki Wydział regularnie organizuje gościnne wykłady, seminaria, warsztaty i konferencje w języku angielskim. Odbywają się we współpracy z uniwersytetami partnerskimi wydziału w Europie, Ameryce Północnej, Azji i na Bliskim Wschodzie.

Lokalizacje

Praga

Charles University Faculty of Social Sciences

Address
Charles University
Faculty of Social Sciences
International Office
Smetanovo nabrezi 6110 01 Praga, Praga, Czechy
Telefon
+420 222 112 111