Przeczytaj oficjalny opis

Szkoła filmowa i telewizyjna (FAMU)

Szkoła Filmowa i Telewizyjna (FAMU) jest integralną częścią Akademii Sztuk Scenicznych, która powstała po II wojnie światowej w 1947 roku. Jest piątą najstarszą szkołą filmową na świecie. Jego absolwenci to wielu wpływowych filmowców i scenarzystów.

Studia w Famu = Filmmaking Writing Academic Disciplines

FAMU International ma różne programy w języku angielskim, od jednego do sześciu tygodni warsztatów letnich do jednego semestru programów organizowanych za granicą do rocznych programów do pełnych programów magisterskich.

Każdy program składa się z różnych proporcji praktycznego kręcenia filmów, umiejętności pisania związanych z praktycznymi procesami i dyscyplin akademickich związanych z polem audiowizualnym wraz z ich refleksjami i metodologiami. Każdy program ma inne warunki przyjęcia.

Studiowanie w FAMU oznacza również spędzanie życia w sercu jednego z najpiękniejszych miast na świecie. Praga to wspaniałe miejsce na studenckie życie, pełne kultury i zabawy. Mniej niż 5 godzin z Wiednia / Berlina / Monachium / Budapesztu i innych wielkich miast Europy Środkowej.

Historia

Lata sześćdziesiąte były chyba najwspanialszym okresem w historii zarówno czeskiego kina, jak i FAMU. Uczniowie i profesorowie zaproponowali najbardziej postępowe i pełne wyzwań pomysły w ogólnym dyskursie społecznym tamtych czasów.

Po zajęciu Czechosłowacji w sierpniu 1968 r. Kilku profesorów i absolwentów FAMU musiało opuścić kraj, wśród nich Miloš Forman lub Frank Daniel. Niektórzy z nich przyczynili się do rozwoju sztuki filmowej i przemysłu na świecie i odegrali znaczącą rolę w rozwoju edukacji filmowej. Po upadku komunizmu w Europie FAMU utrzymało status narodowej szkoły filmowej, ale jednocześnie otworzyło bramy dla międzynarodowych studentów z całego świata.

FAMU jest członkiem założycielem CILECT (Światowego Stowarzyszenia Szkół Filmowych), Europejskiej Ligi Institutes of Arts (ELIA) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Filmowych i Telewizyjnych GEECT. Prace absolwentów otrzymały wiele nagród na międzynarodowych festiwalach i często były koprodukowane z krajowymi sieciami telewizyjnymi i transmitowane w całym kraju.

FAMU3

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Departament Fotografii oferuje program magisterski, licencjacki i krótkoterminowy program studiów fotografii w języku angielskim. Studenci mają możliwość uczestniczenia w ... [+]

Departament Fotografii oferuje program magisterski, licencjacki i krótkoterminowy program studiów fotografii w języku angielskim. Studenci mają możliwość uczestniczenia w wykładach w języku angielskim w międzynarodowym programie FAMU. Studenci mają również możliwość pracy w studiach prowadzonych przez uznanych nauczycieli. Studia te obejmują Studio Fotografii Dokumentalnej, Studio Fotografii Scenicznej, Studio Fotografii Postkoncepcyjnej oraz Studio Multimediów.

O NAS

FAMU to piąta najstarsza szkoła filmowa na świecie. Jego absolwenci to wielu wpływowych filmowców i scenarzystów, z których wielu jest znanych na całym świecie jako laureaci Oscarów i laureaci międzynarodowych festiwali filmowych. | Wydział Fotografii powstał w 1975 roku, co czyni go jedną z najstarszych instytucji tego typu w Europie. Szkoła znajduje się w historycznym centrum Pragi. Nasza wyjątkowa specjalizacja to połączenie klasycznych technik fotograficznych ze współczesnymi trendami multimedialnymi. Podstawowe informacje o programie, obiektach, metodach nauczania i bieżących wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej wydziału foto.amu.cz/en . WIĘCEJ INFORMACJI O APLIKACJI .... [-]

Czechy Praga
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Program studiów reżyserskich oparty jest na systemie warsztatów prowadzonych przez mentorów, które zapewniają małym grupom studentów (sześciu lub mniej) intensywne wskazó ... [+]

Program studiów reżyserskich oparty jest na systemie warsztatów prowadzonych przez mentorów, które zapewniają małym grupom studentów (sześciu lub mniej) intensywne wskazówki, jak przekształcić kreatywny pomysł w w pełni zrealizowany film.

Założona w 2008 r. Kino i media cyfrowe - reżyseria to trzyletnia kontynuacja studiów magisterskich w języku angielskim dla studentów, którzy otrzymali już tytuł licencjata w dziedzinie kina lub innej dziedziny.

Opis programu

Uczniowie są wybierani do programu w oparciu o ocenę ich talentów i niezbędnego poziomu umiejętności. Celowo niska liczba studentów gwarantuje indywidualne podejście do każdego ucznia.... [-]

Czechy Praga
Wrzesień 2020
W pełnym wymiarze godzin
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Studiuj dyplom z kinematografii w FAMU i doskonal swoje umiejętności również w aspekcie technicznym i artystycznym. ... [+]

Jako jeden z trzech pierwszych oddziałów FAMU, Kinematografia zawsze była najbardziej wymagająca, a jej poziom zawodowy był tradycyjnie wysoki dzięki nauczycielom, znanym twórcom obrazów filmowych. Obecna kadra dydaktyczna Wydziału obejmuje czołowych specjalistów i specjalistów uniwersyteckich, którzy otrzymali wiele nagród krajowych i międzynarodowych.

Wydział zapewnia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne instrukcje do najwyższych kwalifikacji Dyrektora Fotografii w filmach i telewizji. Specjalistyczne zajęcia artystyczne, techniczne i technologiczne uzupełnia ogólna edukacja akademicka i estetyczna.

Program studiów ma na celu dostarczenie profesjonalnej wiedzy i umiejętności, których rozwój jest wspierany przez przydzielanie praktycznych ćwiczeń terenowych i międzywydziałowych. Kierownikiem wydziału jest prof. Jaroslav Brabec, posiadacz pięciu czeskich lwów (najbardziej prestiżowa nagroda filmowa w Czechach) za filmy, nad którymi pracował.... [-]

Czechy Praga
Wrzesień 2020
W pełnym wymiarze godzin
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Jeśli ukończyłeś studia licencjackie w dziedzinie filmu lub pokrewnej dziedzinie, masz bogate doświadczenie w edycji filmów i chcesz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności ... [+]

Jeśli ukończyłeś studia licencjackie w dziedzinie filmu lub pokrewnej dziedzinie, masz bogate doświadczenie w edycji filmów i chcesz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności, zapisz się na Montage, 3-letni kontynuacyjny program magisterski w FAMU.

Cel programu Montage Master:

Będziesz mistrzem montażu jako naturalnym sposobem artystycznej ekspresji i staniesz ramię w ramię z reżyserem jako jego kreatywnym partnerem. Będziesz miał zdolność i umiejętności eksperta do rozwiązywania różnych problemów związanych z komponowaniem dźwięku i obrazu. Będziesz mógł podejść do edycji dzieła audiowizualnego w sposób kompleksowy, szanując i rozwijając wizję reżysera oraz charakter twórczości w toku w sposób twórczy, wykorzystując współczesne trendy w sztuce i technologii. Dostaniesz edycję filmu we krwi, montaż stanie się twoim sposobem myślenia.... [-]

Czechy Praga
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague
Address
FAMU International Smetanovo nábřeží 2
11665 Praga, Praga, Czechy
Telefon
+420 234 244 311