FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Szkoła filmowa i telewizyjna (FAMU)

Szkoła Filmowa i Telewizyjna (FAMU) jest integralną częścią Akademii Sztuk Scenicznych, która powstała po II wojnie światowej w 1947 roku. Jest piątą najstarszą szkołą filmową na świecie. Jego absolwenci to wielu wpływowych filmowców i scenarzystów.

Studia w Famu = Filmmaking Writing Academic Disciplines

FAMU International ma różne programy w języku angielskim, od jednego do sześciu tygodni warsztatów letnich do jednego semestru programów organizowanych za granicą do rocznych programów do pełnych programów magisterskich.

Każdy program składa się z różnych proporcji praktycznego kręcenia filmów, umiejętności pisania związanych z praktycznymi procesami i dyscyplin akademickich związanych z polem audiowizualnym wraz z ich refleksjami i metodologiami. Każdy program ma inne warunki przyjęcia.

Studiowanie w FAMU oznacza również spędzanie życia w sercu jednego z najpiękniejszych miast na świecie. Praga to wspaniałe miejsce na studenckie życie, pełne kultury i zabawy. Mniej niż 5 godzin z Wiednia / Berlina / Monachium / Budapesztu i innych wielkich miast Europy Środkowej.

Historia

Lata sześćdziesiąte były chyba najwspanialszym okresem w historii zarówno czeskiego kina, jak i FAMU. Uczniowie i profesorowie zaproponowali najbardziej postępowe i pełne wyzwań pomysły w ogólnym dyskursie społecznym tamtych czasów.

Po zajęciu Czechosłowacji w sierpniu 1968 r. Kilku profesorów i absolwentów FAMU musiało opuścić kraj, wśród nich Miloš Forman lub Frank Daniel. Niektórzy z nich przyczynili się do rozwoju sztuki filmowej i przemysłu na świecie i odegrali znaczącą rolę w rozwoju edukacji filmowej. Po upadku komunizmu w Europie FAMU utrzymało status narodowej szkoły filmowej, ale jednocześnie otworzyło bramy dla międzynarodowych studentów z całego świata.

FAMU jest członkiem założycielem CILECT (Światowego Stowarzyszenia Szkół Filmowych), Europejskiej Ligi Institutes of Arts (ELIA) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Filmowych i Telewizyjnych GEECT. Prace absolwentów otrzymały wiele nagród na międzynarodowych festiwalach i często były koprodukowane z krajowymi sieciami telewizyjnymi i transmitowane w całym kraju.

FAMU3

Lokalizacje

Praga

FAMU Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague

Address
FAMU International
Smetanovo nábřeží 2

11665 Praga, Praga, Czechy
Telefon
+420 234 244 311