Czech Technical University in Prague

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Czech Technical University in Prague jest najstarszą uczelnią techniczną w Europie, założoną w 1707 roku, a obecnie jest wiodącą uczelnią techniczną w regionie oraz w praskim klastrze badawczym.

CTU oferuje studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie na 8 wydziałach: Wydział Inżynierii Lądowej, Inżynierii Mechanicznej, Elektrotechniki, Nauk Jądrowych i Inżynierii Fizycznej, Architektury, Nauk o transporcie, Inżynierii Biomedycznej, Technologii Informacyjnej oraz programy w MIAS School of Business.

Ponadto CTU oferuje bezpłatne kursy sportowe, możesz odwiedzić i studiować w National Library of Technology i poczuć społeczność międzynarodową w Campus Dejvice w sercu Europy.

136733_32cf6ae7-460a-4c2a-8f89-93860bb45f99.jpg

Uczelnia kształci przyszłych naukowców i pracowników kreatywnych. Wszyscy studenci mają duży projekt jako obowiązkową część programu studiów, na poziomie licencjata, magistra i doktora. poziom. Studenci inżynierii mają dostęp do laboratoriów studenckich i warsztatów oraz do sprzętu i obiektów potrzebnych do pracy nad projektem. Przedsiębiorczy studenci mogą dołączyć do jednego z zespołów badawczych na swoim wydziale. Alternatywnie mogą na przykład dołączyć do jednego z zespołów Formuły Student, który co roku opracowuje nową wersję samochodu wyścigowego z tradycyjnym silnikiem i innego samochodu wyścigowego o napędzie elektrycznym. Badania naukowe są głównym elementem pracy wszystkich pracowników naukowych zatrudnionych na wydziałach (szkołach) i głównym kryterium ich awansu.

Badania są przeprowadzane na wszystkich 8 wydziałach, a także w kilku instytutach, na przykład w Czeskim Instytucie Informatyki, Robotyki i Cybernetyki (CIIRC) lub Uniwersyteckim Centrum Energooszczędnych Budynków (UCEEB).

CTU w Pradze zajęło 9 miejsce w ostatnich rankingach uniwersyteckich QS EECA, a miasto Praga poprawiło swoją pozycję w rankingu QS Best Student Cities Index na 2019 r. Praga jest również drugim najlepszym miastem dla absolwentów uniwersytetów.

Studenci i badacze z regionu, a coraz częściej z całego świata, przekonują się, że Praga to nie tylko idealne miasto do nauki. To także miejsce spotkań i spędzenia kilku dni razem na konferencji. Ziemie czeskie i Praga miały trudny XX wiek, ale Praga w pełni odrodziła się jako jedno z wielkich miast Europy Środkowej. Republika Czeska odzyskała pozycję centrum badań i innowacji, które utrzymywała od początku ery przemysłowej do drugiej wojny światowej.

CTU w Pradze jest również członkiem-założycielem konsorcjum Study in Prague, które skupia 7 czołowych uniwersytetów publicznych w Pradze.

136734_18449dfd-caa9-4b75-8b17-758948d30410.jpg

Śledź nas na Facebooku, Instagramie i Twitterze: @studyatctu

Lokalizacje

Prague 6

Address
Jugoslávských partyzánů 1580/3
160 00 Prague 6, Hlavní město Praha, Czechy

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium