Przeczytaj oficjalny opis

Postacie

Liczba uczniów: 2610 Wydziały: 24 Stopień programów: 18 Pracownicy naukowi: 144 Personel administracyjny: 38

historia

Test Wydział Humanistyczny (FHS) Jest najmłodszy wydział Uniwersytetu Karola w. Założona na początku 1990 jako Instytut Liberalno Edukacji, został podniesiony do rangi wydziału w 2000 roku, wizja jest, że będzie oferować programy studiów na studia licencjackie, magisterskie i poziomach studiów doktoranckich w różnych nauk humanistycznych, a nie dyscyplinach nauk społecznych jeszcze ustanowione na CU. FHS szybko zyskał reputację jako postępowej szkoły z innowacyjnych programów nauczania i metod nauczania.

Misja

Misją Wydziału Humanistycznego jest poprzez edukację wysokiej jakości wyposażyć uczniów z możliwością doprowadzić do satysfakcjonującego życia w tym coraz bardziej złożonym i zmieniającym się świecie.

cele - Zapewnienie edukacji w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych, które spełnia najwyższe międzynarodowe standardy; - W celu osiągnięcia doskonałości w badaniach i zintegrować go z wykształceniem; - Rozwijać zdolności uczniów do uczenia się przez całe życie i zachęcić siebie odpowiedzialność i zaangażowanie na rzecz społeczeństwa; - Promowanie mobilności coraz międzynarodowej organizacji studenckiej FHS i kadry akademickiej.

Badania

Wydział Humanistyczny jest dedykowany do doskonałości w różnych dziedzinach badań naukowych. Wydział uczestniczy w krajowych i międzynarodowych projektów badawczych i promuje rozwój naukowy młodych naukowców.

Życie studenckie

• Międzynarodowy Student Club

Międzynarodowe Biuro wraz z czeskich studentów (opiekunowie), organizuje zajęcia kulturowe i społeczne (wycieczki po Pradze, wystaw, koncertów, itp) dla międzynarodowych studentów.

• Klub Filmowy

Film Klub posiada folię przesiewowych co dwa tygodnie przez cały semestr. Obecny program można znaleźć na stronie internetowej klubu.

udogodnienia dla studentów

• Zakwaterowanie

Oferujemy zakwaterowanie w akademikach (akademików) Uniwersytetu Karola w. Studenci są zazwyczaj mieści się w pomieszczeniach dwuosobowy.

• Student Kafeterie

Uniwersytet Karola prowadzi szereg stołówkach studenckich ( "Menza") w różnych lokalizacjach. FHS jadłodajnia znajduje się na parterze głównego budynku w Jinonice.

• Biblioteka

System jest Biblioteka Uniwersytetu Karola zdecentralizowane i składa się z szeregu bibliotek w różnych miejscach. Biblioteka FHS można znaleźć na parterze głównego budynku w Jinonice.

• Komputery i Internet

stacje robocze PC są dostępne w laboratoriach komputerowych w różnych budynkach uniwersyteckich. Internet bezprzewodowy jest dostępny wewnątrz budynków uniwersyteckich (wymagana jest legitymacja studencka Uniwersytetu Karola).

• Obiekty sportowe

obiekty sportowe znajdują się w kampusie Hostivař (Bruslařská 1132, Praga 15).

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Czech
  • Niemiecki

Ta szkoła oferuje również:

MA

Faculty of Humanities, Charles University

Celem historycznych badań socjologicznych jest badanie zagadnień długofalowych procesów społecznych i trendów, które mają znaczący wpływ na współczesne społeczeństwa i zj ... [+]

Celem historycznych badań socjologicznych jest badanie zagadnień długofalowych procesów społecznych i trendów, które mają znaczący wpływ na współczesne społeczeństwa i zjawiska. Socjologia historyczna MA kultywuje działalność badawczą i edukację ekspertów, kładąc nacisk na specjalizację tych procesów.

Przede wszystkim socjologia historyczna zajmuje się problemami modernizacji i zmiany społecznej, trendami i wpływami globalizacji, procesami integracji i dezintegracji, relacją ciągłości i nieciągłości, pluralizmem religijnym i kulturowym, łączeniem globalnego z lokalnym, identyfikacją szans i ryzyka rozwoju społecznego, analiza sytuacji konfliktowych i możliwość ich przezwyciężenia.... [-]

Czechy Prague 5
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Faculty of Humanities, Charles University

Gender Studies na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Karola w Pradze (FHS UK) oferuje możliwość systematycznego i interdyscyplinarnego studium akademickiego teoretyczny ... [+]

Gender Studies na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Karola w Pradze (FHS UK) oferuje możliwość systematycznego i interdyscyplinarnego studium akademickiego teoretycznych i metodologicznych narzędzi do badania i badania kwestii płci w perspektywie historycznej, z uwzględnieniem kulturowych i etnicznych aspektów dowolny temat. Badania nad płcią wykorzystują intersekcjalne i interdyscyplinarne perspektywy dotyczące płci jako jednej z podstawowych zasad organizacji ludzkiego społeczeństwa i kultury. Badania nad płcią koncentrują się na analizie zarówno historycznych, jak i współczesnych przejawów porządku płci, wpływu teorii i metod feministycznych i queerowych w nauce i badaniach oraz innych aspektach porządku płci; badają także związek między płcią a innymi kategoriami zróżnicowania społecznego i rozwarstwienia, takimi jak rasa / pochodzenie etniczne, status społeczny, wiek, seksualność i / lub niepełnosprawność.... [-]

Czechy Prague 5
Październik 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Studia menedżerskie

Faculty of Humanities, Charles University

Dwuletni, niepełnoetatowy program studiów magisterskich z historii mówionej i historii współczesnej przeznaczony jest dla studentów zainteresowanych współczesną (europejs ... [+]

Dwuletni, niepełnoetatowy program studiów magisterskich z historii mówionej i historii współczesnej przeznaczony jest dla studentów zainteresowanych współczesną (europejską) historią, w trakcie wywiadów z metodologiami i metodami interpretacyjnymi. Jego głównym celem jest kształcenie studentów do prowadzenia badań poprzez tworzenie i analizowanie wywiadów oraz opracowywanie projektów terenowych w celu rozwiązania tych historycznych i współczesnych problemów wymagających interdyscyplinarnego badania.

Mistrz dzieli się na dwie części, pierwsza obejmuje współczesną (czeską i międzynarodową) historię i wydarzenia, druga jest metodologiczna i koncentruje się na różnych technikach wywiadu, dzięki którym możemy studiować współczesną historię. Łączy on w sobie dwa ogólne podejścia do studiowania historii, makro i mikro podejść oraz umożliwia dokładne zrozumienie ostatnich wydarzeń w historii. Jednym ze szczególnych atutów i uznanej na arenie międzynarodowej eksperckiej w zakresie programu gender studies w School of Humanities jest nacisk na analizę i refleksję na temat posocjalistycznych doświadczeń i refleksji nad strukturą płci późno socjalistycznego społeczeństwa czechosłowackiego oraz "wschodnioeuropejskiego". społeczeństwa w ogóle.... [-]

Czechy Prague 5
Październik 2019
Język angielski
Zaoczne
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Faculty of Humanities, Charles University

Wydział Nauk Humanistycznych (FHS) Uniwersytetu Karola w Pradze oferuje programy magisterskie i doktoranckie z filozofii w języku niemieckim. Nacisk kładziony jest na int ... [+]

Wydział Nauk Humanistycznych (FHS) Uniwersytetu Karola w Pradze oferuje programy magisterskie i doktoranckie z filozofii w języku niemieckim. Nacisk kładziony jest na interdyscyplinarne i międzykulturowe połączenie filozofii: na tle podstawowych pytań dotyczących filozofii fenomenologicznej, antropologii filozoficznej i filozofii współczesnej, zajęcia dotyczą analiz próg epokowych, filozofii międzykulturowej, filozofii sztuki i interdyscyplinarnego projektu filozofii oikologicznej. otworzyć nowe perspektywy na fundamentalne kwestie ekonomii i ekologii. W tej orientacji kursy są również interesujące dla wszystkich tych, którzy zajmują się kulturoznawstwem i teoriami kultur. Głównym problemem nie jest po prostu zakładanie pojęć "kultury", ale kwestionowanie ich filozoficznie.... [-]

Czechy Prague 5
Październik 2019
Niemiecki
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku