Przeczytaj oficjalny opis

Brno University of Technology (BUT)

Dlaczego warto studiować w Brnie?

 • popularne miasto z wieloma zagranicznymi studentami i obcokrajowcami
 • zapierająca dech architektura i tętniąca życiem kultura - teatry, kina, galerie, muzea, muzyka na żywo, festiwale i wydarzenia kulturalne
 • Brno City wśród 100 najlepszych miast studenckich na świecie według QS Best Student City Index - 59
 • centralnie położony wśród trzech stolic europejskich - Wiedeń (Austria), Bratysława (Słowacja) i Praga (Czechy)
 • drugie co do wielkości miasto w Czechach z 90 000 studentami - 6 uniwersytetami publicznymi i 6 prywatnymi
 • centrum nauki, badań, zaawansowanych technologii i start-upów (znane jako Czeska Dolina Krzemowa)
 • Brno Technology Park to wiodący projekt rozwoju biznesu i technologii w Europie Środkowej
 • doskonała i niedroga kuchnia i nocne życie
 • bezpieczny i inteligentny system transportu publicznego 24/7

Z prawie 400 000 mieszkańców, Brno jest drugim co do wielkości miastem w Republice Czeskiej i stolicą Kraju Południowomorawskiego, gdzie mieszka 90 000 studentów studiujących na 6 publicznych i 7 prywatnych uniwersytetach. Jest to tętniące życiem miasto z młodym i inspirującym duchem, doskonałym miejscem do życia, nauki i prowadzenia badań. Ogromne inwestycje w infrastrukturę wraz z nowoczesnymi instytucjami sprawiają, że jest to atrakcyjne centrum dla międzynarodowych korporacji technologicznych i innowacyjnych firm, które wybierają Brno dla swoich oddziałów. Poza tym Brno jest jednym z najlepszych miejsc do życia według New York Times i Numbeo.

38751_VUT_FP_promoce_2016-11_042.jpgCo sprawia, że ​​Brno jest tak wyjątkowe?

Połączenie przemysłu technologicznego z ogromnym potencjałem zatrudnienia, szanowana na całym świecie architektura, od oszałamiających historycznych pałaców po funkcjonalne klejnoty, takie jak słynna Villa Tugendhat, wpisana na listę UNESCO, oraz przyjazne obywatelom usługi to tylko kilka elementów dla wszystkich, którzy szukają nowoczesnego stylu życia dzięki perspektywiczny. Mieszkańcy i goście uważają, że Brno jest również bardzo bezpiecznym miejscem do życia.

Biorąc pod uwagę strategiczną lokalizację Brna w Europie Środkowej, łatwo można wyjechać za granicę i zainspirować się sąsiednimi krajami. Piękne krajobrazy, pobliski Morawski Kras i wyjątkowe tradycje kulturowe, ludowe i winiarskie w Kraju Południowomorawskim zadziwiają turystów poszukujących wypoczynku i zajęć na świeżym powietrzu.

38750_VUT_Brno_Cohen-Tannoudji_2016-12-08_034.jpgDlaczego warto studiować na Brno University of Technology w Brno University of Technology ?

 • ponad stuletnią tradycję, założoną w 1899 roku
 • ponad 25 studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich programy w języku angielskim
 • Międzynarodowy Klub Studencki, członek sieci studenckiej Erasmus - program partnerski i Tydzień powitalny dla studentów zagranicznych
 • doskonałe zaplecze sportowe (stadion o standardzie olimpijskim) z szeroką ofertą zajęć sportowych
 • największe sale studenckie w Brnie
 • współpraca badawczo-rozwojowa (IBM, FEI, Honeywell, Bosch, Siemens, Škoda Auto itp.)
 • centra doskonałości (Central European Institute of Technology, IT4Innovations)
 • korzystne umieszczenie w rankingach uniwersytetów QS World i rankingach uniwersytetów światowych

Brno University of Technology (BUT) jest największą uczelnią techniczną / inżynieryjną w Czechach i jedną z wiodących instytucji edukacyjnych, naukowych i badawczych w Europie Środkowej. Jego tradycja sięga 1899 roku, ponad 115 lat później uniwersytet ma 21 000 studentów. Dzisiaj BUT ma osiem wydziałów i trzy instytuty uniwersyteckie, pięć regionalnych centrów badawczych (AdMaS, CVVOZE, MRC, NETME, SIX) i jest częścią dwa centra doskonałości (CEITEC, IT4Inovation).

Wydziały

 • Wydział Architektury - FA
 • Wydział Biznesu i Zarządzania - FBM
 • Wydział Budownictwa - FCE
 • Wydział Chemii - FCH
 • Wydział Elektrotechniki i Komunikacji - FEEC
 • Wydział Sztuk Pięknych - FFA
 • Wydział Technologii Informacyjnych - FIT
 • Wydział Mechaniczny - FME

38752_FEEC.jpgInstytuty uniwersyteckie

 • Instytut Inżynierii Sądowej - IFE
 • Central European Institute of Technology - CEITEC
 • Centrum aktywności sportowej - CESA

ALE programy obejmują nie tylko inżynierię, ale także dziedziny nauki przyrodniczej, architektury, sztuk pięknych, informatyki i ekonomii, z silnym interdyscyplinarnym naciskiem i bliskim związkiem ze sferą przemysłową. Dzięki najnowocześniejszym zapleczom badawczym i doskonałości akademickiej, BUT cieszy się renomą wśród studentów i profesjonalistów.

Brno University of Technology otrzymała jako jeden z pierwszych w Czechach certyfikat ECTS i DS Label. Oba certyfikaty są dowodem na to, że ALE spełnia kryteria UE w zakresie szkolnictwa wyższego, a ponadto w dużym stopniu przyczyniają się do zwiększenia mobilności i zwiększenia internacjonalizacji uczelni.

Uczelnia współpracuje zarówno z partnerami z UE, jak i spoza niej (obecnie ma ponad 600 umów) i jest zaangażowana w różne programy mobilności (Erasmus, CEEPUS, Akcja, EOG i fundusze norweskie itp.). Długofalowym planem uniwersytetu jest wzmocnienie swoją pozycję wśród czołowych, szanowanych na arenie międzynarodowej uniwersytetów badawczych. Współpraca międzynarodowa jest zatem jednym ze strategicznych priorytetów Politechniki w Brno University of Technology . Aby osiągnąć ten cel, BUT podejmuje z jednej strony działania mające na celu rekrutację większej liczby studentów zagranicznych, ale również zatrudnianie naukowców i nauczycieli z zagranicy. Jako członek Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów (EUA), CESAER i innych organizacji, BUT jest aktywny we wspólnych projektach i działaniach.

ALE współpracuje z wiodącymi firmami międzynarodowymi, takimi jak: Škoda Auto, Siemens, FEI, Honeywell, Bosch i IBM w perspektywie długoterminowej.BUT łączy te firmy ze studentami, którzy mają możliwość odbycia praktyk związanych z ich kierunkiem studiów lub nawet być nadzorowanym przez ekspertów branżowych podczas pracy nad ich tezami. Oferty pracy są udostępniane zarówno studentom, jak i absolwentom. Uniwersytet oferuje szeroki wachlarz sportów w centrum sportowym CESA, które jest jednym z najlepiej wyposażonych ośrodków w Republice Czeskiej, ze stadionem o standardzie olimpijskim. Dla studentów BUT większość zajęć sportowych jest bezpłatna.

38749_CESA.jpg

ALE ma największą zdolność zakwaterowania studentów we wszystkich uniwersytetach w Brnie. Wydatki na zakwaterowanie w akademikach wynoszą około 170 EUR miesięcznie, każdy pokój ma szybki internet. Prawie wszystkie usługi znajdują się w pobliżu kampusu - stołówki, kawiarnie, tereny sportowe, Międzynarodowy Klub Studencki i kluby uniwersyteckie. ALE akademiki znalazły się w pierwszej trójce w konkursie na najlepsze akademiki w Republice Czeskiej, co świadczy o ich dobrej jakości. Większość budynków uniwersyteckich znajduje się w kampusie uniwersyteckim (Pod Palackeho Vrchem) w północnej części miasta Brno.

Uczelnia posiada wiele placówek gastronomicznych na wydziałach i salach studenckich, w tym: kafeterie, restauracje, pizzerie, kawiarnie, bary i bary z przekąskami. W stołówkach i restauracjach dostępny jest szeroki wybór dań w formie ciepłej i zimnej, przygotowywanej na zamówienie, specjalnej diety i dań wegetariańskich. Istnieje skomputeryzowany system usług żywieniowych do zamawiania on-line i płatności bezgotówkowych kartami studenckimi.

Programy prowadzone przez:
 • Język angielski
 • Czech

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

Brno University of Technology

Przygotowanie dyplomowanego architekta, aby stał się kreatywnym ekspertem w całym kompleksie swojego zawodu, który jest w stanie sprostać zadaniom projektowym i zarządczy ... [+]

Architektura i Urban Design

Skrót: ARCHURB

Poziom przedmiotu: magister

Wydział: Wydział Architektury

Rok akademicki: 2019/2020

Tytuł przyznany: Ing. łuk.

Kwalifikacja przyznana: Ing. łuk. w polu "Architektura i urbanistyka"

Poziom kwalifikacji: studia magisterskie (drugi cykl)

Szczegółowe warunki przyjęcia: warunkiem przyjęcia jest uzyskanie tytułu licencjata.

Kluczowe efekty uczenia się:

Program studiów ma na celu osiągnięcie takiego stopnia kwalifikacji absolwentów, że w procesie autoryzacji - przy dołączeniu do Czeskiej Izby Architektów - jest w stanie udowodnić wymaganą wiedzę i umiejętności.

Doświadczenie zawodowe... [-]

Czechy Brno
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 - 4 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Brno University of Technology

Europejski program biznesowo-finansowy opiera się na teoriach ekonomicznych nauczanych na poziomie magisterskim w różnych szkołach wyższych i koncentruje się na specjalis ... [+]

Ekonomia i zarządzanie

Skrót: MGR-EBF Poziom przedmiotu: magister Wydział: Wydział Biznesu i Zarządzania Rok akademicki: 2019/2020

Kwalifikacja przyznana: Ing. w dziedzinie "Ekonomia i zarządzanie"

Poziom kwalifikacji: studia magisterskie (drugi cykl)

Akredytowane od: 20.7.2005

Akredytacja do: 31.7.2019

Szczegółowe warunki przyjęcia: Warunkiem dopuszczenia jest uzyskanie tytułu licencjata i zdanie egzaminu wstępnego z wynikiem pozytywnym.

Profil programu:

Europejski program biznesowo-finansowy opiera się na teoriach ekonomicznych nauczanych na poziomie magisterskim w różnych szkołach wyższych i koncentruje się na specjalistach ds. Szkoleń w dziedzinie przedsiębiorczości, biznesu i finansów, w szczególności w środowisku UE.... [-]

Czechy Brno
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Brno University of Technology

Specjalizacja w zakresie usług budowlanych w dziale budowy budynków w ramach trymestru z kolejnym programem studiów magisterskich na kierunku inżynieria budownictwa wynik ... [+]

Konstrukcje budowlane (projektowanie konstrukcji budowlanych)

Skrót: S

Specjalizacja: Usługi budowlane

Długość studiów: 1,5 roku

Program: Inżynieria lądowa

Wydział: Wydział Budownictwa

Rok akademicki: 2019/2020

Akredytowane od: 25.7.2007

Akredytowane do: 31.8.2023

Profil oddziału:

Specjalizacja w zakresie usług budowlanych w dziale budowy budynków w ramach trymestru z kolejnym programem studiów magisterskich na kierunku inżynieria budownictwa wynika z czteroletnich studiów licencjackich o podobnym charakterze technicznym. W trakcie studiów studenci poszerzają swoją wiedzę o najnowszych osiągnięciach naukowych i technicznych w dziedzinie budownictwa i specjalizacji usług budowlanych.... [-]

Czechy Brno
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 - 2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Brno University of Technology

Dwuletni program studiów magisterskich "Inżynieria mechaniczna" jest przeznaczony dla absolwentów kierunków ogólnych studiów licencjackich na kierunku inżynieria. ... [+]

Projektowanie samolotów

Abbrevitation: M-STL

Gwarant programu: dok.

Rodzaj studiów: pełny etat

Język instrukcji: angielski

Standardowa długość studiów: 2 lata

Kwalifikacja przyznana: Ing.

Profil:

Dwuletni program studiów magisterskich "Inżynieria mechaniczna" jest przeznaczony dla absolwentów kierunków ogólnych studiów licencjackich na kierunku inżynieria. Jest to studium uniwersyteckie zapewniające studentom szeroką i głęboką wiedzę teoretyczną i praktyczną w wybranej specjalistycznej branży.

Listę wszystkich oddziałów można znaleźć na stronie wydziału ("Plany studiów").

Absolwenci mogą pracować np. W obszarach badań i rozwoju, projektowania i technologii, produkcji i eksploatacji, a także zarządzania, handlu i usług. Mogą zajmować stanowiska takie jak projektanci, członkowie i liderzy zespołów programistycznych, kierownicy projektów i tym podobne. Perspektywy kariery zależą od wybranej gałęzi studiów.... [-]

Czechy Brno
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Brno University of Technology

Dwuletni uzupełniający program studiów magisterskich "Nauki stosowane w inżynierii" jest przeznaczony dla absolwentów studiów licencjackich na kierunkach stosowanych w na ... [+]

Inżynieria matematyczna

Skrót: M- MAI

Acad. rok: 2019/2020

Program: Applied Sciences in Engineering

Rodzaj studiów: pełny etat

Standardowa długość studiów: 2 lata

Kwalifikacja przyznana: Ing.

Profil:

Absolwenci zdobędą pogłębioną wiedzę z zakresu matematyki i informatyki, którą można wykorzystać do radzenia sobie z wyrafinowanymi problemami w praktyce inżynierskiej. Tak więc, oprócz znajomości podstawowych dziedzin inżynierii nabytych z tytułem licencjata, absolwenci uzyskają teoretyczne podstawy potrzebne do osiągnięcia wiodących pozycji w zespołach badawczych o różnych specjalizacjach inżynierskich.... [-]

Czechy Brno
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 - 1 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Brno University of Technology

Program studiów magisterskich zapewnia wyspecjalizowaną edukację uniwersytecką absolwentom poprzednich studiów licencjackich we wszystkich gałęziach inżynierii małej mocy ... [+]

Technologia elektryczna, elektroniczna, łączności i sterowania

Skrót: EEKR-MN

Poziom przedmiotu: magister

Wydział: Wydział Elektrotechniki i Komunikacji

Rok akademicki: 2019/2020

Tytuł przyznany: Ing.

Kwalifikacja przyznana: Ing. w dziedzinie "Technologia elektryczna, elektroniczna, łączności i sterowania"

Poziom kwalifikacji: studia magisterskie (drugi cykl)

Szczegółowe warunki przyjęcia: warunkiem przyjęcia jest uzyskanie tytułu licencjata.

Profil programu:

Program studiów magisterskich zapewnia wyspecjalizowaną edukację uniwersytecką absolwentom poprzednich studiów licencjackich we wszystkich gałęziach inżynierii małej mocy, takich jak elektrotechnika i elektronika, technologie komunikacyjne, cybernetyka, kontrola i techniki pomiarowe.... [-]

Czechy Brno
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Brno University of Technology

Program studiów magisterskich Technologia informacyjna poszerza i pogłębia wiedzę i umiejętności w zakresie studiów licencjackich na kierunkach informatycznych lub inform ... [+]

Dlaczego warto studiować w FIT ALE?Najlepsze technologie - superkomputery, nowoczesne laboratoria, symulator lotuPraktyczna orientacja - przemysł, badania, projektyCampus - stary klasztor pełen nowoczesnych udogodnieńAbsolwenci - wysoki popyt, 99% w ciągu 3 miesięcy, 120% wynagrodzeniaBrno - Krzemowa Dolina EuropyUcz się od najlepszych - wykładowcy są liderami badańWspółpraca międzynarodowaZostań elitą w IT na FIT BUT"Bądź częścią jednej z wiodących instytucji europejskich"

Wydział Informatyki (FIT), mieszczący się w wyjątkowym, byłym klasztorze kartuzów, połączonym z nowoczesnym budynkiem w pobliżu centrum miasta, jest jedną z wiodących europejskich instytucji edukacyjnych i badawczych oferujących najwyższe stopnie naukowe w dziedzinie technologii informatycznych i informatycznych. Studenci są zachęcani do pracy nad własnymi projektami w Wydziale Komputerowym Wydziału i do przyłączenia zespołów prowadzących badania krajowe i międzynarodowe w nowoczesnych laboratoriach, w tym między innymi multimedialnych, biometrycznych, optycznych i robotyki.... [-]

Czechy Brno
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
2 lat(a)
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Brno University of Technology: Strong Connection between Technology and Emotions

BUT: I Belong Here

BUT: I Am Not An Idol

Brno University of Technology
Address
BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY Antonínská 548/1 601 90 Brno Czech Republic
Brno, Kraj południowomorawski, Czechy
Witryna
Telefon
+420 541 141 111