Xiamen University - Wang Yanan Institute for Studies in Economics

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Instytut Studiów Ekonomicznych Wang Yanan (WISE) jest instytutem badawczym, założonym w 2005 roku na Uniwersytecie Xiamen jako inicjatywa modernizacji ekonomii i finansowania badań i edukacji w Chinach. WISE koncentruje się na pionierskich badaniach, wysokiej jakości nauczaniu i cieszy się intensywną międzynarodową wymianą akademicką i współpracą. WISE ma następujące konkretne cele:

  • Publikowanie badań w najlepszych międzynarodowych i krajowych czasopismach akademickich;
  • Udoskonalić program nauczania we wszystkich obszarach ekonomii i finansów;
  • Szkolenie młodych ekonomistów o jakości kierownictwa akademickiego dla Chin;
  • Odgrywanie aktywnej roli w kształtowaniu polityki dla rządów centralnych i lokalnych;
  • Stanie się centrum międzynarodowej wymiany akademickiej w dziedzinie ekonomii i finansów, szczególnie w południowych Chinach i regionie Azji i Pacyfiku.

WISE działa pod kierownictwem międzynarodowej rady doradczej utworzonej przez renomowanych uczonych. Należą do nich: Honorowy Dziekan, profesor Luolin Wang, wybitny chiński ekonomista, profesor Gregory Chow, emerytowany profesor Uniwersytetu Princeton, profesor Jerry A. Hausman, laureat Nagrody im. Johna Batesa Clarka z MIT 1985, profesor Cheng Hsiao z University of Southern California oraz profesor Lawrence Klein, laureat Nagrody Nobla z 1980 roku z University of Pennsylvania.

Jak dotąd, WISE ma około 40 pełnoetatowych członków wydziału, którzy otrzymali stopnie doktorskie od renomowanych zagranicznych uczelni oraz 5 wybitnych adiunktów z północnoamerykańskich uniwersytetów, którzy co roku odwiedzają i uczą w WISE .

WISE ma siłę badawczą w zakresie ekonometrii, statystyki, finansów, ekonomii eksperymentalnej, prawa i ekonomii oraz innych dziedzin gospodarki. Wydział WISE może publikować w wiodących międzynarodowych czasopismach akademickich, takich jak Quarterly Journal of Economics, Journal of Econometrics, Journal of Labour Economics, Annals of Statistics, Journal of the American Statistics Association, Journal of the Royal Statistics Society Series B, Biometrica, Econometric Theory , Journal of Business and Economic Statistics i wiele innych. Według światowego rankingu badań ekonomicznych szkół ekonomicznych Uniwersytetu Tilburg, WISE związane ze Szkołą Ekonomiczną znajduje się w pierwszej dwudziestce w Azji i na czwartym miejscu w Chinach pod względem liczby publikacji w wybranych prestiżowych czasopismach międzynarodowych w ostatnich latach.

Lokalizacje

Xiamen

Address
Wang Yanan Institute for Studies in Economics(WISE) A307, Economics Building
361005 Xiamen, Fujian, Chiny

Programy

Ta szkoła oferuje również: