Wenzhou University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Wenzhou University (WZU) jest dynamiczny i kompleksowe uczelni regionalnych dorastanie z reform i otwarcia pędu Chin. Zajmuje on 10 top% wśród wszystkich szkół wyższych w Chinach i zajmuje 10. miejsce w prowincji Zhejiang. Uczelnia powstała w 1933 roku darowizny od pana Huang Suchu, znanego przemysłowca w Wenzhou. Sześć innych szkół zostały połączone w swojej historii do tworzenia obecnego Wenzhou University, który przedstawia bogaty kulturalnej atmosferze i dobrej tradycji edukacyjnej. Uniwersytet jest jednym z pierwszych partii zatwierdzona przez państwo Języka i Kultury Chińskiej Edukacji Bazy; został wyznaczony przez Chińskie Ministerstwo Edukacji (MOE) przyjąć chińskich studentów stypendium rządowe; jest również upoważniony do przyjęcia zagranicznych chińskich studentów i uczniów z Hongkongu, Makau i Tajwanu. Oprócz stypendium rządu chińskiego Wnioskodawcy międzynarodowe mogą ubiegać się o stypendium, Instytut Konfucjusza Stypendium rządu prowincji Zhejiang i Wenzhou University Stypendium dla studentów zagranicznych.

Kompleksowe Uniwersytet

Jej programy naukowe obejmują 9 obszarów dyscypliny, w tym literatury, nauki, techniki, prawa, edukacji, ekonomii, historii, gospodarki i sztuki. Oferuje on 45 podyplomowe i 55 programów studiów licencjackich. Ma prawie 30.000 licencjackich, 1000 doktorantów, 300 studentów z zagranicy i około 13.000 studentów zaocznych rocznie dla kontynuowania edukacji.

Uniwersytet Otwarty

Wenzhou University aktywnie realizuje strategię internacjonalizacji edukacyjnej i jest intensywnie zaangażowana w różnych międzynarodowych wymian i współpracy. W grudniu 2014 roku uczelnia założona wymiany i współpracy stosunki z ponad 60 uczelni wyższych i instytutów badawczych z około 20 krajów i regionów, takich jak Stany Zjednoczone, Kanada, Wielkiej Brytanii, Australii, Holandii, Japonii i Korei. Obecnie mamy siedzibę w Chinach i USA wspólnie prowadzony szkołę Wenzhou-Kean University, wspólnego programu studiów Chiny-Dania w sprzedaży międzynarodowej i zarządzania marketingowego, kontynentalnych Chin i Tajwanu cieśninie programu współpracy licencjackich w elektronicznym Inżynierii Informatycznej Instytut Konfucjusza przy Uniwersytecie Burapha Tajlandii i Chinach, Tajlandii programu 3 + 1 podwójne stopni licencjata w chińskiego języka i literatury z Uniwersytetu Burapha (3 lata w Tajlandii i 4-ty rok w Chinach).

Superior Lokalizacja

Wenzhou to nowoczesne miasto nadmorskie korzystnie położony w pobliżu Morzu Wschodniochińskim oraz w połowie wybrzeża Chin kontynentalnych. Mid-subtropikalny klimat monsunowy z Wenzhou jest opisywany z czterech charakterystycznych pór roku, umiarkowanych temperaturach i przyjemnej pogody. Jest on podłączony do innych miast w Chinach, tylko 1 godziny do Szanghaju, 2 godziny, Pekinie, Kantonie i Hongkongu samolotem. Jego główne kampusy położone są w mieście Wenzhou University Chashan, który jest otoczony zielonymi górami i malowniczym widokiem na wodę. Uniwersytet jest tylko pół godziny jazdy od dworca kolejowego i lotniska. Szybko rosnący handel eksportowy i energiczny prywatna gospodarka przynieść Wenzhou Uniwersytetowi wielkie możliwości do współpracy z instytucjami i przedsiębiorstwami w kraju i za granicą.

Na zewnątrz wyglądający programy

Uczelnia zawsze przywiązywał wielką wagę do międzynarodowej edukacji studentów i wszystkich 55 programów licencjackich i 45 studiów podyplomowych są otwarte dla studentów międzynarodowych. Biorąc pod uwagę ograniczone możliwości języka chińskiego niektórych międzynarodowych wnioskodawców, WZU specjalnie oferuje studentom międzynarodowych 4 angielsko-nauczył studia licencjackie w inżynierii mechanicznej, chemii, inżynierii chemicznej, gospodarki i handlu międzynarodowego; 1 "Pierwsze chińskie, to specjalność" 2 + 2 Tryb Program licencjat w handlu międzynarodowym (Chiny zorientowanych); i 1 angielsko-nauczył główny program studiów w dziedzinie chemii. Te specjalne programy są wielkie możliwości dla zagranicznych studentów do nauki wiedzy specjalne, aw międzyczasie, aby uzyskać lepsze zrozumienie języka chińskiego, kultury, historii i jej rozwoju.

O Kolegium Chemii i Inżynierii Materiałowej

Wyższa Szkoła Chemii i Materiałów Inżynierskich (CCME) w Wenzhou University (WZU) została założona w 1958 roku. CCME ma teraz 110 członków etatowych, w tym 26 profesorów i 35 docentów. Większość naszych członków wydziału mają zagranicznych naukowych i badawczych doświadczenia. College oferuje 4 programy studiów licencjackich (chemia, chemia Stosowanej, Inżynierii Materiałowej, Inżynieria chemiczna) oraz program główny (Chemistry).

Szkoła poczyniła znaczny postęp zarówno w nauczaniu i badaniach. W ciągu ostatnich 5 lat, Kolegium nabył ponad 100 milionów RMB w funduszu, w tym 64 projektów na poziomie krajowym, takich jak projekt Krajowe zaległych funduszy młodzieżowe, Narodowe Nauki i Technologii, projekt wsparcia projektu "MOST" oraz 863 projektów NSFC. Mamy również nabyte RMB 140 wartości state-of-the-art narzędzi, takich jak SEM, NMR (500 MHz), HPLC-MS, GC-MS, XRD, itp Nasi członkowie wydziału opublikowali wiele wysokiej jakości publikacji naukowych, w tym dokumentów występujących w przyrodzie, Adv. Mater., JACS, Angew. Chem. Int. Wyd., AIChE. J., etc. CCME otrzymał 65 państwowych upoważnione patentów oraz liczne nagrody wojewódzkich i krajowych w dziedzinie nauki i technologii. Według istotnego wskaźnika nauki, opublikowanym w listopadzie 2013 r CCME znajduje się w top 1% uniwersytetów i instytutów na całym świecie. Według Natura Główna Chiny tabelach opublikowanych w grudniu 2014 r WZU plasuje 81st wśród 200 najlepszych chińskich instytucji szkolnictwa wyższego na wysokiej jakości nauki (ważonej liczby zamówionych przez ułamkową, WFC, na rok 2013). Ponad 40 procent naszych absolwentów kontynuuje swoje badania na wyższe stopnie poziomu.

Lokalizacje

Wenzhou

Wenzhou University College of Chemistry and Materials Engineering

Address
Level 13, Building A3 No.9 Chegongzhuang Avenue,
Wenzhou, Zhejiang, Chiny