Donghua University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Donghua University (DHU) jest jednym z kluczowych uniwersytetów w Chinach. Znajduje się w Szanghaju, sercu finansowym i gospodarczym Chin. DHU podlega bezpośrednio chińskiemu Ministerstwu Edukacji w ramach 211 projektu szkolnictwa wyższego w tym kraju. DHU składa się z dwóch kampusów: kampusu Yan'an Road w centrum miasta i kampusu Songjiang w historycznej kolebce miasta.

DHU oferuje nie mniej niż 52 programy licencjackie dla studentów zagranicznych. Ponadto oferuje 26 programów doktoranckich i 53 programy magisterskie.

Istnieje ponad 2700 pracowników wydziału i ponad 30 000 studentów.

Wiodącymi dyscyplinami uniwersytetu są przemysł tekstylny, moda, materiały i biznes. Nauka i inżynieria tekstylna, kluczowa dyscyplina, zajmuje pierwsze miejsce w ocenie dyscypliny pierwszego stopnia ogłoszonej przez China Academic Degrees & Graduate Education Development Center (CDGDC). Od 2005 r. Liczba artykułów naukowych DHU wyodrębnionych w SCI, EI i ISTP przewyższa liczbę 9 innych podobnych znanych instytucji włókienniczych na całym świecie.

Ponadto wiele osiągnięć badawczych znalazło zastosowanie w lotnictwie i lotnictwie, wojsku, budownictwie, ochronie środowiska i nowych materiałach. Poczyniono specjalne wkłady w chińskie projekty kosmiczne, takie jak Shenzhou V, Shenzhou VI i Shenzhou VII.

DHU ceni współpracę międzynarodową i wymianę. Nawiązał współpracę z ponad 100 znanymi uniwersytetami, ośrodkami badawczymi i przedsiębiorstwami na całym świecie.

Od 1995 roku z powodzeniem gościł Międzynarodowe Forum Mody podczas Międzynarodowego Festiwalu Kultury Mody w Szanghaju. Oprócz 83. Światowej Konferencji Tekstylnej DHU zorganizowało wiele międzynarodowych konferencji naukowych wysokiego szczebla, takich jak Międzynarodowe Forum Akademickie dla doktorantów. Studenci nauk tekstylnych i inżynierii, 25. Międzynarodowa Konferencja Inżynierii Danych, Konferencja American Fibre Society 2009 oraz Międzynarodowa Konferencja Nauk o Środowisku i Technologii.

Już w 1954 r. Donghua University rekrutuje studentów z zagranicy. To czyni DHU jednym z pierwszych chińskich uniwersytetów, które to zrobiły. Został wyznaczony przez władze miejskie Szanghaju do przyjmowania studentów zagranicznych ze stypendium rządu Szanghaju.

W 2002 r. Powstała Międzynarodowa Szkoła Wymiany Kulturalnej, przyjmując na siebie pełną odpowiedzialność za rekrutację, uprawę i zarządzanie międzynarodowymi studentami. Następnie międzynarodowa edukacja studentów rozwijała się skokowo, a przez kilka kolejnych lat jej skala wzrostu plasuje się w czołówce instytucji szkolnictwa wyższego w całym kraju. W 2019 r. Na Donghua University studiowało 4907 studentów z 136 krajów.

Lokalizacje

Szanghaj

Address
West Yan’An Road Campus, Donghua University
Shanghai Szanghaj, Szanghaj, Chiny

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium