Escuela de Negocios, Universidad Adolfo Ibáñez

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Szkoła Biznesu Uniwersytetu Adolfo Ibáñeza została założona w 1953 r. W mieście Valparaíso, a dzięki ponad 65-letniemu doświadczeniu stała się jedną z najbardziej prestiżowych szkół biznesu w Chile i Ameryce Łacińskiej, stając się odnoszące się do poziomu regionalnego, a także globalnego.

Jest to jedyna chilijska szkoła biznesu, która posiada potrójną koronę międzynarodowej akredytacji (AACSB, EQUIS i AMBA), która umieszcza ją w wybranej grupie 1% najlepszych szkół biznesu na świecie.

Jego międzynarodowe uznanie jest również wspierane przez pozycjonowanie jego programów w najważniejszych miejscach światowych rankingów, takich jak między innymi América Economía, Innovation Management, Financial Times i ranking QS.

Obecnie Business School ma biura w miastach Valparaíso (Chile), Santiago (Chile) oraz w Lima (Peru) i Miami (Stany Zjednoczone).

UAI Business School charakteryzuje się modelem edukacyjnym opartym na Liberal Arts, który ma na celu kształcenie uczniów w krytycznym myśleniu, zdolnym do generowania pozytywnego wpływu i bycia agentami zmian w ich organizacjach, łącząc wiedzę teoretyczną z praktycznymi doświadczeniami w ich szkoleniu oraz silne zaangażowanie etyczne.

Wśród jej filarów strategicznych wyróżnia się tworzenie wiedzy, zrównoważony rozwój, innowacje, przedsiębiorczość, przywództwo akademickie i globalizacja. Obecnie Business School ma ponad 5000 studentów, zarówno w ramach programów przed i podyplomowych, jak i sieci ponad 13 000 absolwentów pracujących w 40 krajach.

Posiada organ akademicki złożony z 92 profesorów w pełnym wymiarze godzin, z których 30% to cudzoziemcy z krajów takich jak Argentyna, Brazylia, Chiny, Kostaryka, Salwador, Hiszpania, Francja, Meksyk, Peru, Urugwaj, USA, Wenezuela , Jej nauczyciele mają doktoraty na głównych uniwersytetach na świecie, wśród których są Harvard, MIT, Princeton, Cambridge, Oxford, Kalifornia w Berkeley, UCLA, NYU, Chicago, Kolumbia, Maryland, Michigan, Boston, Georgia Tech, Texas w Austin , Carnegie Mellon, między innymi. 48% wydziałów pochodzi ze 100 najlepszych uniwersytetów, według rankingu QS.

„Nasza Szkoła Biznesu jest zobowiązana do bycia instytucją światowej klasy, wywodzącą się z naszych kompetencji dydaktycznych, doświadczenia w świecie biznesu i wiedzy zdobytej dzięki naszym badaniom, w celu opracowania innowacyjnych liderów, którzy inspirują i przekształcają jego organizacje i społeczeństwo jako całość, będąc Szkołą Biznesu modelem postępowania etycznego, krytycznego myślenia i skutecznej komunikacji. ”

widok

Business School of Adolfo Ibáñez University koncentruje się na:

  • Zostań globalną szkołą biznesu dzięki rozwojowi projektu edukacyjnego, budowie i utrzymaniu sojuszy strategicznych w dziedzinie badań i nauczania na poziomie międzynarodowym.
  • Wzmocnij nowatorskie badania w obszarach biznesowych, przyciągając światowej klasy wykładowców i tworząc środowisko badawcze, które ułatwia i promuje multidyscyplinarne badania.
  • Przyczynia się do rozwoju i wdrażania planów badań, które pomagają uczniom osiągnąć maksymalny potencjał, zmieniając rynek.
  • Rozpowszechniaj intelektualny wkład Szkoły poprzez rozwój edukacji dla kadry kierowniczej i działań rozszerzających, aby wpłynąć i wpłynąć na przemysł.
  • Rozwijaj i korzystaj z sieci komunikacyjnej, którą Szkoła musi poprawić, aby zwiększyć swój udział i powiązania z liderami biznesu i decydentami.114551_25.jpg

Model edukacyjny

Zgodnie z modelem edukacyjnym Uniwersytetu Adolfo Ibáñez, UAI Business School zawiera program Liberal Arts inspirowany najlepszymi uniwersytetami na świecie. Model ten ma na celu zachęcenie uczniów do refleksji nad najczęściej spotykanymi problemami ludzkości i wspólnego życia, co pozwala nie tylko trenować w zawodzie, ale także rozwijać bardziej wyrafinowane, krytyczne i multidyscyplinarne myślenie.

Powyższe przekłada się na podstawę programową, zestaw 8 kursów inspirowanych 100-letnim doświadczeniem Columbia University, gdzie studenci czytają, analizują i omawiają klasyczne teksty filozofii, polityki, literatury i nauki.

W szczególności, w przypadku Szkoły Biznesu, wszystkie programy jednostki dążą, poprzez różne siatki programowe, do przyczynienia się do kształtowania następujących umiejętności:

  • Przywództwo.
  • Krytyczne myślenie
  • Skuteczna komunikacja
  • Etyczne postępowanie

W konkretnym przypadku kariery inżynierii komercyjnej opiera się ona na dwóch filarach, które przekładają się na doskonałość akademicką i metodologie zachęcające do „uczenia się przez robienie”, przybliżające studentów do świata biznesu i wykraczające poza nie czyste zdobywanie wiedzy, która pozwala im na wejście do świata biznesu z korzyścią.

Zatem metodologia nauczania koncentruje się na uczniu, zmieniając paradygmat nauczyciela, który przekazuje wiedzę do tego, w którym uczniowie są menedżerami własnej nauki.

Z tego powodu model edukacyjny obejmuje metodologię warsztatów, w których realizowane są projekty umożliwiające interakcję z rzeczywistym światem biznesu. Ponadto szkolenie ogólne łączy się z dwiema opcjami stopnia: administracja biznesowa i ekonomia oraz program magisterski pod koniec kariery.

Integracja tych elementów pozwala na szkolenie specjalistów zdolnych do adaptacji i osiągania sukcesów w coraz bardziej dynamicznym środowisku. W ten sposób inżynierowie z Uniwersytetu Adolfo Ibáñez są „wyszkoleni do rozwiązywania problemów, które jeszcze nie istnieją”.114552_CAMPUSDESDEARRIBA.jpg

Lokalizacje

Santiago

Address
Diagonal las Torres 2700
Santiago, Region Metropolitalny Santiago, Chile

Viña del Mar

Address
Av. Padre Hurtado 750
Viña del Mar, Region Valparaiso, Chile

Las Condes

Address
Av. Presidente Errázuriz 3485
Las Condes, Region Metropolitalny Santiago, Chile

Akredytacje