L’École Supérieure de la Francophonie pour l'Administration et le Management

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

ESFAM była szybka i odpowiednia reakcja na instytucjonalnej Frankofonii i Republiki Bułgarii do potrzeb szkoleniowych kadry kierowniczej w regionie Europy Środkowej i Wschodniej po 1990 w obliczu trudnych problemów zarządzania przejściowego. Decyzja, aby utworzyć ESFAM autorstwa 5. szczytu szefów państw i rządów z francuskiego akcję (Mauritius, październik 1993).

Integracja wielu krajach tego regionu w Unii Europejskiej i rosnącej złożoności środowiska międzynarodowego wymaga liderów zrozumieć nie tylko funkcjonowania organizacji a światem biznesu, ale również zarządzać tę złożoność. Innowacja, zarządzanie ryzykiem, bezpieczeństwo informacji, konkurencyjności, umiejętności zarządzania, itd., Są teraz codzienne życie każdej organizacji. Poprzez jego nauczania, formy ESFAM do 19 lat wysoko wykwalifikowanych menedżerów, z inicjatywy, poczucia odpowiedzialności i solidarności.

Pierwotnie otwarty dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej, az ESFAM stał się centrum doskonałości akademickiej z międzynarodowym powołanie, odwołanie w edukacji francuskojęzycznego w dziedzinie ekonomii i zarządzania.

Kursy ESFAM są na poziomie Master 2 w zarządzaniu organizacją:

 • Magister prawa-ekonomii-zarządzania, specjalizacja w zarządzaniu i administracji biznesowej, zorganizowany we współpracy z University of Nantes (Francja) ;
 • Magister i doświadczenie w działaniach publicznych, doświadczeniu zawodowym i badaniach, organizowane we współpracy z Université Toulouse 1 Capitole
 • Magister prawa, ekonomii i zarządzania specjalizacja Gospodarka społeczna i solidarna, organizowana we współpracy z Uniwersytetem Lyon 2 (Francja) ;
 • Magister prawa-ekonomii-zarządzania specjalnościami kulturowymi, organizowany we współpracy z Uniwersytetem Lyon 2 (Francja) ;
 • Magister zarządzania, specjalizacja Zarządzanie publiczne, kurs:
  • Zarządzanie Spraw Europejskich
  • Zarządzanie instytucjami publicznymi

Zorganizowana we współpracy z University of Liège (Belgia):

 • Opanuj zrównoważonego rozwoju terytorialnego, specjalność zarządzanie w turystyce i rekreacji, zorganizowana we współpracy z Université de Corse (Francja) i Cadi Ayyad Uniwersytetu w Marrakeszu (Maroko).
 • Mistrz Międzynarodowy Transport, specjalność Europy Środkowej i Wschodniej, zorganizowane we współpracy z Uniwersytetem Paris 1 Panthéon Sorbonne (Francja).

Student rekrutacja odbywa się na LAC 4 (240 ECTS). Czas trwania kursu wynosi jeden rok akademicki. Zajęcia prowadzone są w Sofii przez profesorów akademickich i specjalistów z różnych krajów Frankofonii. Podejście nauczanie opiera się na interaktywnym podejściem, koncentrując się na studiach przypadków, scenariusz i rozwiązywania problemów praktycznych.

Szkolenie w ESFAM jest bezpłatne. Badanie, którego koszt jest porównywalny do szkół i uniwersytetów europejskich są subvensionnées przez Stowarzyszenie Uniwersytetów Frankofońskich. Pozostaje tylko za wkład studenta 750 euro rocznie do mieszkań finansów w akademiku, ubezpieczenia medycznego i transportu z miejsca zamieszkania do szkoły.

Pod pewnymi warunkami, studenci mogą otrzymać stypendia finansowane przez różne organizacje (rząd Bułgarii, AWEX-WBI Europejskiej Instytucje)

Lokalizacje

Sofia

Address
1, Rue Léopold Sédar Senghor
1618 Sofia, Obwód miejski Sofia, Bułgaria

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium