Pontifícia Universidade Católica do Paraná - PUCPR

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Wspieranie doskonałości w edukacji brazylijskiej

Doskonałość edukacyjna, innowacyjna przedsiębiorczość oraz wielokulturowe i międzykulturowe kształcenie stanowią główne cele PUCPR. W rezultacie Pontifícia Universidade Católica do Paraná zyskała uznanie w skali krajowej i międzynarodowej dzięki najważniejszemu rankingowi szkolnictwa wyższego na świecie: The Times Higher Education, który umieścił PUCPR na czołowych uniwersytetach w Brazylii. Z prawie 60-letnim zaangażowaniem w szkolnictwo wyższe i badania, PUCPR jest największą prywatną uczelnią wyższą w stanie Paraná i jednym z najbardziej renomowanych uniwersytetów w Brazylii.

107111_2012-059APC_3663.JPG

Przegląd

23 000 studentów studiów licencjackich

1200 studentów

1650 członków Wydziału

280 Laboratoria dydaktyczne i badawcze

PUCPR zapewnia wykształcenie wykwalifikowanym specjalistom, którzy działają jako przywódcy przekształcający społeczeństwo. Poprzez promowanie wartości etycznych i zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej i regionalnej, PUCPR ustalił swoją tożsamość, przyczyniając się w znacznym stopniu do budowania lepszego społeczeństwa.

Z biegiem czasu PUCPR ukończył ponad 100 000 studentów. Uniwersytet podjął drogę do globalizacji poprzez integrację kilku kultur i wymianę wiedzy na arenie międzynarodowej. PUCPR staje się kluczowym promotorem innowacji i wzmacnia sieć, która stymuluje dzielenie się wiedzą i badania stosowane.

Misja

Pontifícia Universidade Católica do Paraná, kierując się zasadami etycznymi, chrześcijańskimi i maristycznymi, ma misję rozwoju i upowszechniania wiedzy i kultury oraz promowania wszechstronnej i trwałej kwalifikacji obywateli i specjalistów zaangażowanych w życie i postęp społeczeństwa. .

Wizja

Aby do 2022 roku stać się światowej klasy instytucją szkolnictwa wyższego, z doskonałością w nauczaniu, wytwarzaniu wiedzy, usługach i znaczeniu społecznym.

107112_2012-059APC_3620.JPG

Gdzie jesteśmy

PUCPR ma cztery kampusy w stanie Paraná w Brazylii, będącym głównym kampusem położonym w Kurytybie, stolicy stanu. Piękny i tętniący życiem kampus główny jest codziennie udostępniany przez społeczność około 40 000 osób, w tym studentów, wykładowców, naukowców i pracowników oraz jest uznanym ośrodkiem edukacji i badań.

Z ponad 1,7 miliona ludzi, Curitiba jest największym miastem w południowej Brazylii. Stolica ma jeden z najlepszych wskaźników powierzchni zielonej w przeliczeniu na jednego mieszkańca w Brazylii. Około 30 parków i lasów upiększa miasto i służy jako miejsce wypoczynku i uprawiania sportu. Miasto stworzyło także pionierski recykling i zrównoważoną gospodarkę odpadami w Brazylii. Plus: miejski transport publiczny jest światowym punktem odniesienia, ponieważ jego szybki autobus, który krąży w ekskluzywnych pasach, służył jako inspiracja dla miast takich jak Bogota (Kolumbia), Meksyk (Meksyk) i Los Angeles (Stany Zjednoczone).

Dodatkowe lokalizacje kampusów to Maringá, Londrina i Toledo. Maringá jest trzecim co do wielkości miastem w stanie Parana i jednym z 50 najlepszych miast do życia w Brazylii, zgodnie z grabieżą ONZ w 2016 roku. Londrina jest czwartym najbardziej zaludnionym miastem w południowej Brazylii, z prawie 600 000 mieszkańców. Londrina jest ośrodkiem rozwoju regionalnego i krajowego, a kampus koncentruje się na działaniach związanych z agrobiznesem. Miasto Toledo, położone w zachodniej Paranie, jest wiodącym producentem zbóż w tym stanie. Jego populacja liczy do 130 000 mieszkańców.

Globalny PUCPR

Internacjonalizacja otwiera drzwi uniwersytetu do świata. PUCPR uważa, że należy przekraczać granice, aby globalna wiedza, badania i rozwój ludzki były dostępne dla wszystkich.

  • Partnerstwo z 240 instytucjami szkolnictwa wyższego na całym świecie.
  • 50 kursów prowadzonych w języku angielskim w różnych programach studiów licencjackich.
  • 500 studentów studiów licencjackich co roku uczestniczy w programach wymiany (przychodzących i wychodzących).
  • Obecność międzynarodowych wykładowców i naukowców z całego świata na PUCPR.
  • Podwójne dyplomy z uniwersytetami na całym świecie w dziedzinie ekonomii, zarządzania przedsiębiorstwami, architektury i urbanistyki, projektowania produktów, literatury, dziennikarstwa, reklamy, marketingu i mechatroniki.

Globalni partnerzy

PUCPR ma umowy o współpracy akademickiej z ponad 240 partnerskimi uniwersytetami z ponad 25 krajów na wszystkich kontynentach, co zapewnia studentom i wykładowcom z różnych instytucji brazylijskie doświadczenie akademickie.

Dowiedz się więcej o międzynarodowych projektach PUCPR:

Semestr angielski

PUCPR jest jedną z pierwszych instytucji szkolnictwa wyższego w Brazylii oferującą kursy akademickie prowadzone w całości po angielsku zarówno dla międzynarodowej, jak i lokalnej społeczności uniwersyteckiej.

Program znajomych

Inicjatywa opracowana przez studentów PUCPR, ma na celu pomoc studentom międzynarodowym w ich kulturowych i społecznych dostosowaniach w PUCPR podczas ich programu wymiany.

Amerykańska Akademia

Pionierski program, w którym studenci rozpoczynają studia licencjackie w Brazylii i trwają dwa lub trzy lata w Stanach Zjednoczonych, z możliwością uzyskania podwójnego stopnia. Partnerstwo pomiędzy PUCPR a Kent State University (Ohio-USA), które przynosi Brazylii najbardziej innowacyjny program w Ameryce Łacińskiej.

PIBIC International

Możliwości badawcze dla studentów studiów licencjackich i magisterskich. Program studiów licencjackich ma na celu zapoznanie studentów z środowiskiem badań naukowych, podczas gdy PIBIC Master koncentruje się na utalentowanych starszych studentach zainteresowanych zdobyciem tytułu magistra na PUCPR.

107113_2012-059APC_3638.JPG

Strategiczny plan internacjonalizacji

Internacjonalizacja szkolnictwa wyższego nie jest już opcją, ale raczej koniecznością dla każdej uczelni zaangażowanej w jakość nauczania, badań i rozszerzenia. Wielkie współczesne wyzwania społeczne, mające lokalny wpływ, mają zasięg globalny - między innymi energię, zrównoważony rozwój, miasta, zdrowie, prawa człowieka - i dlatego ich rozwiązania zależą od formacji liderów o globalnej wizji i obecności.

PUCPR zdecydował się podjąć to zadanie, gdy wybrał internacjonalizację jako priorytet instytucjonalny. W tym scenariuszu, plebania, poprzez Proroctwo dla badań, programy studiów i innowacje oraz Biuro internacjonalizacji stworzyła propozycję internacjonalizacji uniwersytetu na okres od 2016 do 2022. Plan jest podzielony na dwie osie, o nazwie InPUC - internacjonalizacja na terenie kampusu - i OutPUC - zewnętrzne działania internacjonalizacyjne - każda z trzema wytycznymi i uzupełniona planem działań, niektóre już w toku, a inne planowane na przyszłość.

Celem wniosku jest włączenie całej społeczności akademickiej, aby uczynić PUCPR uniwersytetem prawdziwie bez granic.

Lokalizacje

Kurytyba

Address
R. Imaculada Conceição, 1155 - Prado Velho, Curitiba - PR, 80215-901
Brazil

Kurytyba, Stan Paraná, Brazylia

Londrina

Address
Av. Jockey Club, 485 - Hipica, Londrina - PR, 86072-360
Brazil

Londrina, Stan Paraná, Brazylia

Maringá

Address
Av. Duque de Caxias, 1020 - Zona 7, Maringá - PR, 87020-025
Brazil

Maringá, Stan Paraná, Brazylia

Toledo

Address
Avenida União, 500 - Jardim Coopagro, Toledo - PR, 85902-532
Brazil

Toledo, Stan Paraná, Brazylia

Kent

Address
Kent State University
P.O. Box 5190, 850 University Esplanade, Kent, Ohio 44242

Kent, Ohio, Stany Zjednoczone

Programy

Ta szkoła oferuje również: