Pontifícia Universidade Católica de Campinas (PUC-CAMPINAS)

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Nasza misja

"Papieski Uniwersytet Katolicki z Campinas, od chrześcijańskich wartości etycznych i, biorąc pod uwagę cech społeczno-kulturowych rzeczywistości, jej zadaniem jest produkcja, wzbogacić i rozpowszechniania wiedzy, przyczyniając się do budowania sprawiedliwego i braterskiego społeczeństwa poprzez działalność nauczania i badań, mających na celu doskonałości zawodowej szkolenia i integralnej formacji osoby ludzkiej. "

Wartości instytucjonalne

Aby spełnić swoją instytucjonalną misji, PUC-Campinas poprowadzi wykonanie ich działalności przez następujące wartości i warunków realizacji:

  1. Solidarność
  2. Zaangażowanie społeczne
  3. Odpowiedzialność za środowisko
  4. Udział i odpowiedzialność
  5. Odpowiedzialność za integralnej formacji osoby ludzkiej
  6. Proaktywność
  7. Rozwój z zasadami zrównoważonego rozwoju gospodarczego i finansowego,

Historia PUC-Campinas

Historia PUC-Campinas rozpoczął się 7 czerwca 1941 roku, kiedy urodził się pierwszy zespół z University, Wydział Filozofii, Nauk i Literatury. W Campinas Diecezja nabyte w czasie starego domu należącego Joaquim Polikarpa pająk, znany jako Barao de Itapura.

W 1955 roku Wydział Filozofii Nauk i Literatury, Uniwersytet katolicki, stał uznany przez Radę Federalną Edukacji. Tytuł został przyznany papieskim przez papieża Pawła VI w 1972 roku.

Wkrótce sam dwór zbudowany pod koniec XIX wieku stał się mały, aby grupy wszystkich studiów uniwersyteckich. Tak więc, nowe kampusy pojawiły się w zależności od potrzeb przestrzeni: I, Campus, Campus II Seminarium i Institute of Arts.

W 2006 roku, PUC-Campinas obchodził swoje 65 lat istnienia.

Lokalizacje

Campinas

Address
Campinas, São Paulo, Brazylia

Programy

Ta szkoła oferuje również: