University of Sarajevo School of Economics and Business

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Szkoła Ekonomii i Biznesu w Sarajewie (SEBS) powstała w 1952 roku w Wydziale Ekonomii. Jego pierwsza klasa składała się z 105 w pełnym i niepełnym wymiarze czasu pracy 129 studentów. SEBS ma najdłuższą tradycję i jest największą instytucją edukacyjną w Bośni i Hercegowinie. To jest wiodącą instytucją w BH systemu szkolnictwa wyższego w zakresie tworzenia i upowszechniania wiedzy w dziedzinie Ekonomii i Administracji. Szczególne znaczenie ma ciągłość działalności szkoły na przestrzeni ostatnich 58 lat. Nawet pośród najcięższy ostrzał podczas wojny i agresji przeciwko Bośni i Hercegowinie z 1992-1995, nauka nie przestaje, dzięki entuzjazmowi i zaangażowaniu pracowników i studentów.

Szkoła udało się utrzymać większość swoich członków wydziału, nawet w najtrudniejszych okresach swojej historii. W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat, Szkoła została stale się rozwija i realizacji wielu programów prowadzących do tworzenia wysoko wykształconych i kreatywnych profesjonalistów zdolnych przyjmując role zarządcze i kierownicze w ich karierze zawodowej. Jego głównym celem jest, aby przyjąć i stosować wszystkie aktualne trendy w ekonomii i biznesu, edukacji, aby dostosować się do naszej szybko zmieniającej, konkurencyjnym środowisku.

Począwszy od 2009 roku, 15.154 studentów w programie czterech lat, 823 studentów w trzyletniego programu i 3.543 studentów w dwuletni program absolwentką Szkoły. 569 Skarżący uzyskał dyplom magistra, natomiast 187 doktorskie zostały bronił.

Starając się uczynić swój program nauczania i program nauczania, jak nowoczesne, jak to możliwe, a także zintensyfikowanie działań w kierunku internacjonalizacji i międzynarodowym uznaniu stopni, Szkoła jako pierwsza w Bośni i Hercegowinie do przyjęcia i wdrożenia (w roku szkolnym 2001/2002) program nauczania w oparciu o Europejski System kredyty - ECTS. Odczuwalny poziom współpracy został osiągnięty w elitarnych szkołach ekonomii zarówno w Europie jak i na całym świecie, zapewniając studentom szerszej gamy wyborów, i pozwalając własnego, niezależnego wpływ na rozwój programów, w których uczestniczą. Drugim krokiem w realizacji koncepcji opartej na ECTS studiów w Szkole rozpoczął się w 2005 roku wraz z wprowadzeniem systemu "3 + 2 + 3". Szkoła wprowadziła swoje pierwsze pokolenie absolwentów, która opiera się na koncepcji ECTS, w październiku 2008 r.

SEBS jest jedyną instytucją edukacyjną w B & H, która została członkiem Europejskiej Fundacji Rozwoju Zarządzania - EFMD i członkiem stowarzyszenia Advance Collegiate School of Business - AACSB.

SEBS przyznano akredytację austriackiej agencji Zapewnienia Jakości. Obecnie SEBS jest jedynym wydziałem w Bośni i Hercegowinie, która posiada akredytację europejską, co oznacza, że ​​ta instytucja i jej dyplomy będą uznawane w Europejskim Obszarze Szkolnictwa.

SEBS wprowadziła system zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001: 2008. W 2009 roku uzyskała certyfikat SEBS przez Bureau Veritas. Wprowadzenie i certyfikacja Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO sprawdza SEBS jako udany instytucji w opracowywaniu i realizacji programów akademickich dla 1, 2 i 3 cyklu studiów szkolnictwa wyższego i programów nie akademickich studiów, kursów i szkoleń zgodnie z kształcenia przez całe życie koncepcja. W 2009 roku, SEBS został nagrodzony EDUNIVERSAL Palmes certyfikatu. Certyfikat ten podkreśla rosnące powodzenie tej instytucji w skali międzynarodowej, i stawia SEBS w 1000 najlepszych szkół biznesu na całym świecie.

Według webometrii, systemu światowego rankingu uczelniom działalności internetowej, SEBS, zajęła 390-cie wśród 400 najlepszych szkół biznesu na świecie.

Lokalizacje

Sarajewo

School of Economics and Business

Address
School of Economics and Business in Sarajevo
University of Sarajevo
Trg oslobodjenja - Alija Izetbegovic 1

71000 Sarajewo, Federacja Bośni i Hercegowiny, Bośnia i Hercegowina
Telefon
+387 33 275-900

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Akredytacje

Programy

Obecnie nie ma programów do wyświetlenia

Proszę udoskonalenie powyżej, sprawdź nasze popularne kategorie poniżej lub przeprowadzić wyszukiwanie słów kluczowych.


... or simply by choosing your degree: