Przeczytaj oficjalny opis

IEE-ULB, The Institute for European Studies w Brukseli

Organizacja IEE-ULB jest wyjątkowa dzięki międzynarodowym zespołom, interakcji z instytucjami UE oraz silnemu powiązaniu między nauczaniem a badaniami.

IEE-ULB jest centrum interdyscyplinarnej doskonałości w nauczaniu i badaniach. Koncentruje się na kwestiach europejskich.

Dlaczego Instytut Europeistyki w Brukseli?

Na początku lat sześćdziesiątych, po wejściu w życie traktatu rzymskiego , władze akademickie ULB postanowiły utworzyć Instytut Studiów Europejskich.

IEE-ULB obejmuje głównie cztery dyscypliny: prawo europejskie, nauki polityczne, ekonomię i historię. Jako interdyscyplinarne centrum badań i nauczania szkoli specjalistów w sprawach europejskich.

IEE-ULB - instytut o wymiarze międzynarodowym

W IEE-ULB wykładowcy pochodzą z kilkunastu krajów. Studenci reprezentują nie mniej niż 30 narodowości.

Wymiar międzynarodowy jest jeszcze bardziej widoczny, jeśli chodzi o naszych naukowców. Instytut odgrywa istotną rolę w tworzeniu i koordynacji europejskich lub międzynarodowych sieci badawczych .

Uniwersytet blisko instytucji

Znajduje się w Brukseli, IEE-ULB korzysta z jego lokalizacji w sercu Europy . Europejscy eksperci, wyżsi urzędnicy i decydenci zaangażowani są w nauczanie, badania i debatę publiczną.

Praktycy ci często są częścią sieci AlumnIEE . Prowadzą wykłady dla studentów i zapewniają opiekę mentorską. Spotykają się na konferencjach, w szkołach letnich i kursach zawodowych.

Trening, który ewoluuje wraz z naszymi badaniami

IEE-ULB zapewnia spójność między swoim programem badań i jego nauczaniem . Badania ewoluują zgodnie z budową Europy i wyzwań europejskich. W tym duchu kursy są regularnie przeglądane.

Siedziba IEE-ULB: budynek Blomme

W 1964 r. IEE założyło swoją główną siedzibę w bardzo szczególnej willi przy 39 alei FD Roosevelt w Ixelles. Budynek został zaprojektowany w latach 1926-1928 przez Adrien Blomme, głównego architekta w Brukseli. W 1990 roku IEE-ULB rozszerza się do sąsiedniej willi.

L'IEE-ULB reprezentuje pół wieku innowacji w badaniach europejskich. Nasz film pokazuje to za pośrednictwem naszych naukowców i pracowników akademickich.

Trzy mandaty IEE-ULB

IEE-ULB odgrywa rolę w definiowaniu miejsca Europy na świecie. Rozwija swoje działania wokół 3 mandatów: nauczania, badań i debaty publicznej.

Specyfika IEE-ULB polega na zintegrowaniu 3 mandatów. Teoretyczne szkolenia są ukierunkowane na praktykę. Badania naukowe zasilają debatę na temat przyszłości Europy na świecie.


Nauczanie

IEE-ULB oferuje kilka studiów magisterskich i specjalistycznych na studiach europejskich .

Instytucja działa we współpracy z wydziałami partnerskimi ULB:

  • Solvay Brussels School of Economics and Management
  • Wydział Filozofii i Nauk Społecznych
  • Wydział Prawa i Kryminologii

Kursy są zorientowane na zapewnienie dyscyplinarnej lub interdyscyplinarnej doskonałości . Są nauczani w języku angielskim lub angielskim i francuskim. Odzwierciedlają one główne linie badań prowadzonych w badaniach europejskich. Mając na celu wspieranie profesjonalizacji, programy łączą teorię i praktykę.


Badania w IEE-ULB

Od samego początku, IEE został umieszczony na czele badań w instytucjach europejskich. Posiada certyfikat " Centrum Doskonałości Jean Monnet (CEJM)". Potwierdza to jakość badań prowadzonych nad europejskimi problemami i wyzwaniami.

Badania w IEE obejmują około 4 tematy :

  • Europa jako przestrzeń wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości
  • Europa jako obszar regulacji gospodarczej i społecznej
  • Europa jako wspólnota norm i wartości
  • Europa na świecie


Debata publiczna

IEE-ULB nie jest odosobnionym instytutem akademickim. Jest to przestrzeń publiczna, w której zachęca się do wymiany i debaty. Poprzez organizację konferencji i rozpowszechnianie publikacji, instytut stara się uczynić teorię konkretną . Łączy naukowców, studentów i decydentów w celu omówienia kwestii integracji europejskiej.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Francuski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

The Institute for European Studies

IEE-ULB organizuje Executive Master's degree, spersonalizowany program szkoleniowy w języku angielskim. Odkryj nasze Executive Master w badaniach Unii Europejskiej. ... [+]

IEE-ULB organizuje Executive Master's degree, spersonalizowany program szkoleniowy w języku angielskim. Odkryj nasze Executive Master w badaniach Unii Europejskiej.

Executive Master's in European Union Studies to szkolenie zindywidualizowane i certyfikowane. Prowadzony w języku angielskim program oferuje uczestnikom przewagę elastyczności. Mogą śledzić pełny program lub dostosowywać go, biorąc określone moduły lub kursy.

Program odnosi się do ostatnich wyzwań związanych z integracją europejską i bada tematy leżące u podstaw europejskiego procesu decyzyjnego.

Program Mistrza Wykonawczego

Executive Master in European Union Studies (MEUS) to program studiów podyplomowych z rozłożonym harmonogramem w godzinach wieczornych lub w soboty.... [-]

Belgia Brussels
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
The Institute for European Studies

Wyspecjalizowany magister w zakresie interdyscyplinarnych studiów UE to 60-kursowy kurs języka angielskiego organizowany przez IEE-ULB. Wyjątkowość tego programu Master p ... [+]

Wyspecjalizowany magister w zakresie interdyscyplinarnych studiów UE to 60-kursowy kurs języka angielskiego organizowany przez IEE-ULB.

Ten wyspecjalizowany mistrz ma interdyscyplinarność jako jedną z jego głównych cech.

Są refleksją nad europejskimi kwestiami integracji politycznej, gospodarczej, społecznej i prawnej.

Wyjątkowość tego programu Master polega na skupieniu się na rozwoju kariery . Organizowane jest innowacyjne seminarium, które oferuje studentom umiejętności niezbędne do opracowania profesjonalnego projektu i planu kariery.

Program Specialized Master in EU Interdyscyplinarne studia

Program nauczania tego specjalistycznego stopnia magistra nie jest przeznaczony do wtajemniczenia w temat, ale do dogłębnej analizy proponowanych tematów. Podstawowy moduł kursów obowiązkowych pozwala zrozumieć integrację europejską.... [-]

Belgia Brussels
Wrzesień 2019
Język angielski,Francuski
W pełnym wymiarze godzin
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku