Przeczytaj oficjalny opis

EFMD Equis Accredited

Nasz wydział może pochwalić się rozległymi sieciami krajowymi i międzynarodowymi zarówno w zakresie badań, jak i edukacji. W skali kraju mamy silne powiązania ze światem biznesu poprzez regularne warsztaty z "kapitanami przemysłu", zarówno w ramach wydziału - w formie tzw. Spotkań towarzyskich - jak i poza wydziałem we współpracy z Vlerick Leuven Gent Management Szkoła. Na arenie międzynarodowej mamy programy wymiany studentów z czołowymi uniwersytetami zagranicznymi, takimi jak Wharton School of University of Pennsylvania, University of Chicago Business School i Cornell University w USA, University of British Columbia, Queen's University, University of Toronto oraz Université de Montréal w Kanadzie, IIM w Kalkucie i Bangalore w Indiach, Chiński Uniwersytet i City University w Hongkongu, Singapore Management University i 65 uniwersytetów w Europie.

W ostatnich latach kilka niezależnych komisji wizytacyjnych uznało wysoką jakość edukacji i badań na naszym wydziale. W naszej edukacji i badaniach staramy się reagować na trendy społeczne, takie jak kryzys kredytowy, globalizacja i rola Chin w naszej globalnej gospodarce. Poradniki dla studentów, zrównoważone szkolnictwo wyższe i dokładne badania naukowe to nasze trzy główne filary.

Na koniec warto krótko omówić naszą wyjątkową lokalizację. Nasz wydział znajduje się w samym sercu zabytkowego centrum Leuven, charakteryzującego się ponad 575-letnią tradycją uniwersytecką, a jednocześnie pełną dynamiki, postępowych artystów i studentów. Nasz wydział znajduje się w odległości spaceru od nowego parku badawczego w Heverlee, czasami nazywanego "Doliną Krzemową" Belgii. Instytucje w Brukseli, takie jak Unia Europejska, nigdy nie są daleko, dosłownie iw przenośni. Kilku kolegów zapewnia doradztwo dla europejskich departamentów i wielu absolwentów w instytucjach europejskich.

Nasza misja i wartości

OŚWIADCZENIE MISJI

Głównymi misjami Wydziału Ekonomii i Biznesu są edukacja i badania.

Edukacja FEB ma na celu przygotowanie studentów do udanych przedsięwzięć i karier przedsiębiorczych w świecie korporacyjnym, w publicznym i krajowym tworzeniu polityki lub w badaniach. Aby to osiągnąć, FEB oferuje wysokiej jakości, oparte na badaniach programy studiów w dziedzinie ekonomii i biznesu oraz od licencjata do stopnia doktora.

Po drugie, FEB chce wspierać badania o wysokim wpływie akademickim i społecznym oraz wysokiej widoczności w świecie korporacji.

Ambicją FEB jest bycie wiodącą społecznością naukową i badawczą w Europie oraz doskonalenie się w różnych poddziedzinach badawczych prowadzonych przez Szkołę, zasługując tym samym na wysoką pozycję w czołówce europejskich szkół ekonomii i biznesu.

Aby osiągnąć te bliźniacze cele podstawowe, FEB chce stworzyć stymulujące środowisko dla pracowników i studentów, w którym mogą rozwijać swoje innowacyjne, etyczne i przedsiębiorcze doświadczenie w dziedzinie edukacji, badań i biznesu, jednocześnie podkreślając rolę polityki gospodarczej i biznesu w większe społeczeństwo i utrzymywanie globalnego nacisku poprzez międzynarodową wymianę i współpracę.

WARTOŚCI FEB

Realizując swoją misję i wizję, FEB zobowiązuje się do:

  • Rygorystyczne w tym, czego uczymy, co badamy i w nauczaniu tego, co badamy.
  • Innowacyjność w edukacji i przedsiębiorczości oraz ambicja, by grać na czele społeczności naukowej.
  • Kolegium w naszym stylu zarządzania i wobec naszych odpowiednich wewnętrznych i zewnętrznych interesariuszy.
  • Odpowiednie dla naszego zaangażowania w przełożenie dowodów opartych na praktyce na praktykę opartą na dowodach oraz na wspieranie badań o wysokim wpływie na środowisko akademickie i społeczne oraz wysokiej widoczności w świecie biznesu.
  • Społecznie odpowiedzialny w naszej roli otwartego centrum debaty na temat kwestii korporacyjnych, ekonomicznych, społecznych i etycznych, z naciskiem międzynarodowym i międzykulturowym.
  • Zgodnie z tożsamością i misją KU Leuven, FEB popiera i popiera wartości praw człowieka, sprawiedliwości społecznej i poszanowania dla różnorodności jednostek, społeczności i idei.

PRZYJDŹ DO STUDIUM AT KU LEUVEN

Witamy w Katholieke Universiteit Leuven, jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie. Oferujemy wysokiej jakości edukację opartą na najnowszych międzynarodowych badaniach naukowych oraz doskonałe, szerokie zaplecze dla studentów. Leuven to malownicze historyczne miasto, ale tętniące życiem i życiem studencki rytm.

Położony w Belgii, w sercu Europy Zachodniej, KU Leuven jest centrum nauki od prawie sześciu wieków. Obecnie jest to największy uniwersytet w Belgii i, założony w 1425 roku, jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych uniwersytetów w Europie. Jako wiodący europejski uniwersytet badawczy i współzałożyciel Ligi Europejskich Uniwersytetów Badawczych (LERU), KU Leuven oferuje szeroką gamę międzynarodowych programów magisterskich, wspieranych przez wysokiej jakości, innowacyjne, interdyscyplinarne badania.

Od momentu założenia KU Leuven ma swoją siedzibę w mieście, które ma swoją nazwę. Leuven to przyjemne, bezpieczne i tętniące życiem miasto studenckie, w którym wielowiekowa bogata historia spotyka się z najnowocześniejszą nauką. Uniwersytet oferuje również programy studiów na kampusach w 11 miastach belgijskich, w tym w Brukseli, Gandawie i Antwerpii.

Misja

KU Leuven wypełnia swoją misję, zapewniając wysokiej jakości interdyscyplinarne badania i edukację z katolickim podpisem.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Holenderski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

KU Leuven: Faculty of Economics and Business

Jest to program w języku angielskim z 120 punktami ECTS, który przygotowuje studentów do kariery w dziedzinie nauk aktuarialnych, inżynierii finansowej lub zarządzania ry ... [+]

Tytuł programu i jego odpowiednik w języku angielskim zostały zatwierdzone przez Komisję Szkolnictwa Wyższego we Flandrii w dniu 19 stycznia 2018 r. Oczekujemy ostatecznego zatwierdzenia programu przez rząd flamandzki do początku marca 2018 r.

Jest to program w języku angielskim z 120 punktami ECTS, który przygotowuje studentów do kariery w dziedzinie nauk aktuarialnych, inżynierii finansowej lub zarządzania ryzykiem ilościowym w instytucjach finansowych.

Ten program mistrza przynosi:

podstawowe szkolenie w zakresie inżynierii aktuarialnej, ubezpieczeń, produktów finansowych, matematyki finansowej i inżynierii, analizy danych dla finansów i ubezpieczeń, zarządzania ryzykiem w instytucjach finansowych;zaawansowane kursy pokazujące najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie;połączenie zajęć teoretycznych i szkolenia obliczeniowego;wprowadzenie do praktycznych aspektów, poprzez bezpośrednie doświadczenie naszych pracowników, wykładowców gości oraz staż (6 ECTS);podejście multidyscyplinarne, w ramach którego zajęcia techniczne i ilościowe towarzyszą zajęciom w zakresie regulacji (finansowych i ubezpieczeniowych), systemów ostrożnościowych, ekonomii i sprawozdawczości.... [-]
Belgia Leuven Antwerp Brussels
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
KU Leuven: Faculty of Economics and Business

Master of Advanced Studies in Economics (MASE) to zaawansowany program nauczania w języku angielskim, który zabiera studenta z początkowym tytułem magistra ekonomii dalej ... [+]

Master of Advanced Studies in Economics (MASE) to zaawansowany program nauczania w języku angielskim, który zabiera studenta z początkowym tytułem magistra ekonomii dalej do granicy badań w dziedzinie ekonomii.

Na czym polega "Master of Advanced Studies in Economics"?

Master of Advanced Studies w dziedzinie ekonomii oferuje studentom głębszą wiedzę w konkretnych obszarach zastosowań, dostarcza im zaawansowanych narzędzi teoretycznych i empirycznych do analizy konkretnych problemów gospodarczych i zapoznaje ich z aktualnymi praktykami badawczymi w dziedzinie ekonomii.

MASE oferuje wybór kursów na poziomie magisterskim z różnych dziedzin z zakresu ekonomii. Celem programu jest umożliwienie znalezienia obiecującego tematu badawczego i zachęcenie do opracowania własnych badań na ten temat. Badania te prowadzą do pracy magisterskiej, która dla wielu studentów ostatecznie staje się pierwszym rozdziałem rozprawy doktorskiej.... [-]

Belgia Leuven Antwerp Brussels
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
KU Leuven: Faculty of Economics and Business

W naszym nowoczesnym społeczeństwie żadna organizacja nie może funkcjonować bez systemów informacyjnych. W programie Master of Business and Information Systems Engineerin ... [+]

W naszym nowoczesnym społeczeństwie żadna organizacja nie może funkcjonować bez systemów informacyjnych. W programie Master of Business and Information Systems Engineering jesteś przeszkolony zarówno w zakresie zarządzania biznesowego, jak i systemów informacyjnych w kontekście międzynarodowym.

Na czym polega "Master of Business and Systems Engineering"?

Jako inżynier biznesowy w dziedzinie inżynierii systemów informatycznych, nadal jesteś wszechstronnym inżynierem biznesowym: możesz analizować i optymalizować różne procesy biznesowe (marketing, produkcja i logistyka, finanse itp.). Rozumiesz, jak działa firma i bierzesz pod uwagę ekonomiczne, organizacyjne i ludzkie aspekty działalności. Jako inżynier biznesowy w dziedzinie inżynierii systemów informatycznych tłumaczysz te elementy administracji biznesu na systemy informacyjne wspierające proces podejmowania decyzji. Możesz rozważać decyzje dotyczące technologii informatycznych na tle firmy jako całości, przewidywać ich strategiczne konsekwencje i wykonywać (ogólne) obowiązki w zakresie zarządzania.... [-]

Belgia Leuven Antwerp Brussels
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
KU Leuven: Faculty of Economics and Business

Program kładzie nacisk na zdobywanie podstawowej wiedzy i umiejętności w jednym obszarze specjalizacji związanym ze światem korporacyjnym, takim jak międzynarodowy biznes ... [+]

Program kładzie nacisk na zdobywanie podstawowej wiedzy i umiejętności w jednym obszarze specjalizacji związanym ze światem korporacyjnym, takim jak międzynarodowy biznes, strategia i innowacja, przedsiębiorczość, ekonomia finansowa i marketing. Łącząc wybór dla większych i mniejszych, możesz dostosować swój osobisty profil ukończenia studiów zgodnie z własnymi zainteresowaniami.

Na czym polega "Master of Business Economics"?

Po ukończeniu Master of Science w Business Economics, będziesz w stanie stosować naukowe ramy niezależnie i krytycznie, co pozwala na ciągłą ewolucję w dynamicznym społeczeństwie. Łącząc ten program z początkowymi specjalizacjami z programu licencjata, uzyskasz głębszy wgląd w szeroki zakres dziedzin. Program opiera się na wyborze dyscypliny poważnej i drugorzędnej, która pozwala na dostrojenie osobistego profilu ukończenia studiów oraz stosowanie praktyk i narzędzi zarządzania opartych na badaniach i dowodach w różnych dziedzinach. Zdobędziesz doświadczenie w wyborze najlepszych praktyk zarządzania w dzisiejszych niestabilnych, złożonych i niejednoznacznych środowiskach biznesowych. Program wyposaża Cię zarówno w zarządzanie przedsiębiorczością i początkiem, jak i zarządzanie i strategiczne podejmowanie decyzji w ustalonych organizacjach.... [-]

Belgia Leuven Antwerp Brussels
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
KU Leuven: Faculty of Economics and Business

Inżynier biznesowy to interdyscyplinarny menedżer, który kieruje firmami z punktu widzenia ilościowego i menedżerskiego. W tym celu umiejętności menedżerskie i analityczn ... [+]

Inżynier biznesowy to interdyscyplinarny menedżer, który kieruje firmami z punktu widzenia ilościowego i menedżerskiego. W tym celu umiejętności menedżerskie i analityczne są połączone z dogłębnym zrozumieniem, jak działają procesy biznesowe i technologiczne. Ta integracja dyscyplin sprawia, że ​​inżynierowie mogą kształtować przyszłość firm i organizacji.

Na czym polega "Master of Business Engineering"?

Inżynier biznesowy jest przeszkolony do analizowania i rozwiązywania problemów biznesowych z ilościowego i menedżerskiego punktu widzenia. Program należy do dziedziny ekonomiki biznesu i jest zorientowany na zarządzanie: uczniowie uczą się, jak funkcjonują firmy, jak należy projektować procesy biznesowe i optymalnie organizować działania biznesowe. Tematyka zarządzania połączona jest z silnymi umiejętnościami analitycznymi i głębokim zrozumieniem, jak działają procesy biznesowe i technologiczne. Ta integracja dyscyplin ma duże znaczenie dla środowisk produkcyjnych, a także firm usługowych (np. Doradztwo lub ICT).... [-]

Belgia Leuven Antwerp Brussels
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
KU Leuven: Faculty of Economics and Business

Master of Science in Economics (ME) to roczny program magisterski, skierowany do studentów o szerokich zainteresowaniach w sprawach społecznych i naukowych, którzy są zdo ... [+]

Master of Science in Economics (ME) to roczny program magisterski, skierowany do studentów o szerokich zainteresowaniach w sprawach społecznych i naukowych, którzy są zdolni do krytycznego i twórczego myślenia.

Na czym polega "Master of Economics"?

Program Master of Economics oferuje studentom z tytułem licencjackim teoretyczne ramy, pozwalające im udzielać uzasadnionych odpowiedzi na pytania społeczno-ekonomiczne. Jako ekonomista będziesz obserwował różnych graczy (osoby fizyczne, firmy, krajowe i zagraniczne rządy) i ich interakcje w globalnej gospodarce. Będziesz mógł zinterpretować ogólną sytuację ekonomiczną w szerszym kontekście społecznym i prawnym.

... [-]
Belgia Leuven Antwerp Brussels
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
KU Leuven: Faculty of Economics and Business

Master of Science w Information Management oferuje nietechniczne szkolenie w zakresie zarządzania informacjami. Nacisk kładziony jest na efektywne i skuteczne stosowanie ... [+]

Master of Science w Information Management oferuje nietechniczne szkolenie w zakresie zarządzania informacjami. Nacisk kładziony jest na efektywne i skuteczne stosowanie i zarządzanie technologiami informatycznymi w różnych kontekstach biznesowych (np. Finanse, marketing, HR, produkcja i logistyka itp.).

Na czym polega "Master of Information Management"?

Program ten oferuje studentom z dyplomem licencjata lub magistra zaawansowane pozatechniczne szkolenie z zakresu zarządzania informacją, z naciskiem na efektywne i skuteczne zastosowanie i zarządzanie technologiami informatycznymi w różnych kontekstach biznesowych (np. Finanse, marketing, HR, produkcja i logistyka, itp.). Po podstawowym szkoleniu w zakresie technologii, program bardziej szczegółowo bada konkretne problemy z zarządzaniem, w szczególności w celu rozwijania umiejętności wymaganych do analizy potrzeb informacyjnych, projektowania i zarządzania systemami informatycznymi oraz dopracowania strategii IT jako integralnej części ogólnej strategii biznesowej. .... [-]

Belgia Leuven Antwerp Brussels
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
KU Leuven: Faculty of Economics and Business

Master of International Business Economics and Management to program dostosowany do potrzeb absolwentów nieekonomicznych. Oferuje wgląd we wszystkie główne dziedziny ekon ... [+]

Master of International Business Economics and Management to program dostosowany do potrzeb absolwentów nieekonomicznych. Oferuje wgląd we wszystkie główne dziedziny ekonomiki biznesu i zarządzania na poziomie akademickim.

Na czym polega "Master of International Business Economics and Management"?

Master in International Business Economics and Management (MIBEM) jest programem magisterskim dla posiadaczy dyplomu w niezwiązanej z biznesem dyscyplinie gospodarczej lub zarządzania. Przygotowuje się do kariery w międzynarodowym biznesie poprzez nabywanie wiedzy biznesowej, wiedzy i umiejętności zarządzania.

Program nauczania przyjmuje perspektywę praktyczną i biznesową, ale nadal zapewnia gruntowne traktowanie, oparte na nauce, ważnych problemów gospodarczych i zarządzania międzynarodowego biznesu.... [-]

Belgia Leuven Antwerp Brussels
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Zaoczne
1 rok
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

Faculty of Economics and Business, KU Leuven

Address
Naamsestraat 69 box 3500 3000 Leuven Belgium
Leuven, Flanders, Belgia
Address
Korte Nieuwstraat 33 2000 Antwerpen BELGIUM
2000 Antwerpen Antwerp, Flanders, Belgia
Address
Warmoesberg 26 1000 Brussels BELGIUM
1000 Brussels Brussels, Belgia