KASK & Conservatorium / School of Arts Gent

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Kim jesteśmy?

The Royal Academy of Fine Arts (KASK) i Royal Conservatory stanowią School of Arts z University College w Gandawie. Szkoła skupia utalentowanych i zmotywowanych studentów z wybitnych pedagogów, aktywnych artystów, projektantów i teoretyków sztuki i wzornictwa z całego świata. Misją szkoły określa jego główne zadania: rozwój sztuki, edukacji i badań w perspektywie międzynarodowej.

Zróżnicowana gama dyscyplin artystycznych w KASK & Conservatory, sprawia, że ​​wzajemnie inspirujących i stosunkowo otwartych programów szkoleniowych. Jak interdyscyplinarność w sztuce staje się coraz ważniejsze, istnieje możliwość krzyżowania w naszym programie szkoleniowym. Ponadto, studenci zostaną wprowadzone do niektórych z licznych teoretycznych i artystycznych projektów badawczych nasi wykładowcy są zaangażowane w.

W Kask & Conservatory kampusy znajdują się w epicentrum Ghent. Gandawa jest bardzo otwarci na międzynarodowej scenie artystycznej, a szczególnie przyjazna dla studentów. Oprócz tego, że osadzone w tym artystycznie bogate środowisko, sama szkoła jest aktor kulturowe, organizuje wystawy, koncerty, festiwale, wykłady i pokazy filmowe i koprodukcji magazynka sztuki międzynarodowej.

historia

Obecny School of Arts łączy dwie starożytne i renomowanych instytucji. The Royal Academy of Fine Arts (KASK) powstała 260 lat temu i jest jedną z najstarszych uczelni w Gandawie. Został założony w 1751 roku przez artystę Philippe-Carel Marissal. W czasie studiów w Paryżu, Marissal pod wrażeniem akademii. Zgodnie z austriackim zasadę, że „królewski” znakiem rozpoznawczym przyznano Gandawy akademii przez cesarzowej Marii Teresy w 1771 roku. Pola rysunku, malarstwa, rzeźby i grafiki nadal spełniać centralne miejsce w programie. Z biegiem lat, Akademia dodała nowe obszary, takie jak montaż i sztuki mediów, fotografii, animacji i filmu, a także projektowania, dramatu i kształtowania krajobrazu.

The Royal Conservatory, założona przez Josepha-Martin Mengal w 1835 roku, jest więcej niż 150 lat. Podobnie jak Marissal, Mengal studiował także w Paryżu. Potem wędrował po Europie z armii Napoleona. Zgodnie z okresu Mengal pisał pieśni patriotyczne, a także romanse i opery. Wyszedł jako specjalista klaksonu. Szkoła Mengal natychmiast włączono 300 studentów w 1835 roku, kilka lat później było 800 studentów. Każdy 10 lat i starszych było mile widziane.

W 20 wieku, szkolenia oranżerii przekształciła się wyższym wykształceniem artystycznym poziomie akademickim dla kandydatów z dyplomem szkoły wtórnym i ofiary zostały poszerzone o jazz, muzyka pop, produkcja muzyczna i budowy instrumentu muzycznego.

KASK i Royal Conservatory były departamenty Ghent University College od 1995 roku. Z ponad 18.000 studentów, Ghent University College to największa uczelnia uniwersytet we Flandrii. Który oferuje korzyści skali przy opracowywaniu efektywnej administracji, zarządzania infrastrukturą, rozwój badań i oferuje zaplecze socjalne. Umieszczanie programów sztuki w strukturze jak School of Arts aktywnie gwarantuje specyficzną jakość programów artystycznych w praktyce. Szkoła Sztuki robi to w HoGent iw ścisłej współpracy z Ghent University. Silna ekspansja poszukiwań artystycznych i teoretycznych w Szkole Sztuki i utworzenie pracowni że przeszczep na nowych mediów technologicznych i nowych form artystycznych, świadczy o niezachwianej woli do poprawy jakości programów i odzwierciedlać dynamikę w pole artystyczne działania w programach.

zielona Ścieżka

Zielona Ścieżka to sieć składająca się z ponad 40 organizacji w dziedzinie sztuki i kultury, którzy łączą siły, aby obejść ekologii i zrównoważonego rozwoju. School of Arts Ghent jest częścią tej organizacji od 2014 roku i przyczynia się do tych ideałów na różne sposoby.

W szkole, zobowiązujemy się do edukować naszych uczniów na uczynienie ich bardziej świadomi środowiska. Robimy tak w kursach, ale także w całej polityki szkolnej samego. Dążymy do zrównoważonej polityki i starają się pamiętać naszego śladu ekologicznego jak najwięcej.

Stymulować zarówno studentów i profesorów do twórczego podejścia zrównoważonych, przyjaznych dla środowiska materiałów i procesów. Spowoduje to nowej generacji artystów, do którego te ideały są naturalnie.

Dzięki sojuszowi z zielonym szlakiem możemy również skorzystać z wiedzy i doświadczenia innych członków i mają dostęp do rozległej sieci partnerów w okolicach Gandawy.

gent.greentrack.be

Lokalizacje

Gandawa

Address
The Royal Academy of Fine Arts in Ghent
Campus Bijloke
Jozef Kluyskensstraat 2

9000 Gandawa, Flandria, Belgia

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium