Institute for European Studies (IES), Vrije Universiteit Brussel

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Instytut Studiów Europejskich jest autonomiczny dział Vrije Universiteit Brussel. Został utworzony w 2001 roku poprzez inicjatywy podjęte przez rząd Flandrii. Jak Jean Monnet Centrum Doskonałości, IES uczy zaawansowanych programów magisterskich, a koncentruje się na badaniach interdyscyplinarnych studiów europejskich, w szczególności na temat roli UE w międzynarodowym otoczeniu. W tym zakresie, IES świadczy usługi akademickie do naukowców, decydentów i ogółu społeczeństwa.

Instytut centralne położenie w Brukseli, stolicy Europy, czyni go idealnym miejscem pracy dla studentów i uczonych, którzy chcą siedzibę prowadzenia badań w międzynarodowym i interdyscyplinarnym. IES jest także idealnym forum konferencji i warsztatów na tematy europejskie.

Misją IES jest trojaki:

  1. Dostarczanie zaawansowanych edukacji: poprzez LL.M. w Międzynarodowej i europejskiego prawa, magister Integracji Europejskiej i Rozwoju ("Euromaster"), jego roczny Szkoły Letniej w sprawie europejskiego procesu decyzyjnego i jego 3 modułów e-learning z zakresu prawa europejskiego, instytucji i źródeł informacji.
  2. Prowadzenia badań naukowych: badania koordynowane przez IES Dyrektora Akademickiego i przeprowadzone przez naukowców doktorantów, jak i post-doktorskich Senior Research Fellows, które prowadzą klastrów badawczych.
  3. Świadczenie usług naukowych w dziedzinie studiów europejskich: organizuje coroczne konferencje, regularne warsztaty i powtarzającego cykl wykładów oraz prowadzenie zleconych badań.

Instytut ściśle współpracuje z wieloma uczelniami i instytucjami badawczymi w Belgii, Europie i na arenie międzynarodowej. Te partnerstwa i ciągła wymiana pomysłów z praktyków i naukowców pozwala IES wzmocnić swoje cele badawcze i produkować mieszankę wysokim poziomie koncepcyjnym i praktyczne doświadczenie con wszystkich głównych polityk UE.

Strategia

Badania w IES koncentruje się na UE w kontekście międzynarodowym. Bada instytucji UE, polityki i prawa w kontekście globalizacji i prawem międzynarodowym i polityce. Projekty badawcze analizy roli UE jako aktora globalnego i interakcji między wymiarów wewnętrznych i zewnętrznych polityk UE. Dotyczą one także wzajemnych relacji między UE i organizacjami międzynarodowymi. W tym celu Instytut promuje interdyscyplinarne podejście, które łączy wiedzę prawną, gospodarczą, społeczną i polityczną. Koncentruje się na badaniach dotyczących przyszłości, które produkuje polityki istotne wyniki zainteresowania decydentów politycznych i społeczności akademickiej.

Główne tematy badawcze

Podczas badań IES głównie obejmuje szeroki zakres studiów europejskich, Instytut koncentruje swoje działania na zmieniającym się zestawem klastra badawczego:

  • Środowisko i zrównoważony rozwój
  • Migracji, różnorodności i sprawiedliwości
  • Bezpieczeństwo międzynarodowe
  • Europejskiego zarządzania gospodarczego

Klastry te są pielęgnować poprzez uruchomienie własnych projektów badawczych (głównie na poziomie doktora), a także pozyskiwania funduszy od sponsorów zewnętrznych.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski
  • Francuski

Widzieć MSc » Widzieć Świadectwa studiów podyplomych » Widzieć Kursy » Widzieć Magister prawa (LLM) »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

MSc

Msc W Procesie Integracji Europejskiej

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin W niepełnym wymiarze czasu 1 - 2 lat September 2018 Belgia Bruksela + 1 więcej

Program organizowany przez Institute for European Studies (IES) we współpracy z wydziału nauk ekonomicznych, społecznych i politycznych, Vrije Universiteit oraz Solvay Business School. Program jest szczególnie ukierunkowana na dostarczanie teorii akademickiej, oparte zrozumienie zasad, instytucji i procesów społeczno-gospodarczych w Unii Europejskiej. [+]

Euromaster to interdyscyplinarny program w języku angielskim ukierunkowane międzynarodowym zasięgu oraz młodych specjalistów średniego szczebla, jak i zaawansowanych uczniów z całej nauk politycznych. To zapewnia studentom zaawansowaną kształcenia akademickiego w szerokim zakresie zasad i koncepcji UE w celu uzyskania dokładnego zrozumienia procesu integracji europejskiej, zarówno w wymiarze gospodarczym i politycznym. Program działa jako "Master after Master", wymaganego studentów mieć silne i spójne znaki całej minimum 4 lata studiów.

Co można studiować? EuroMaster oferuje wspólny trzon 4 kursów na temat podstawowych cech integracji europejskiej: • Ekonomia integracji europejskiej • Reprezentowanie polityk i reprezentacji interesów w Unii Europejskiej • Historia i prawo Unii Europejskiej • Laboratorium metod badawczych Po tych 4 kursach obowiązkowych , Studenci muszą podjąć 2 wstępnie wybrane opcje specjalizacji, które mają być wybrane z listy 4 poniżej: • Gospodarka europejska • Migracja i Europa • Europejskie Zewnętrzne Stosunki i Polityka Bezpieczeństwa • Europejskie Zarządzanie Środowiskowe Studia magisterskie Studenci muszą również ukończyć pracę magisterską (15 ECTS) w temacie istotnym w ramach EPSI lub EEI (pierwszy i drugi semestr).... [-]


Filmy

The EU's role in International Climate Politics

Kontakt

Institute for European Studies

Adres Pleinlaan 5, 1st floor
B-1050 Bruksela, Belgia
Strona internetowa http://www.ies.be/
Telefon +32 2 614 80 01