Przeczytaj oficjalny opis

Jako wspólnota wiedzy i innowacji (KIC) Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT) EIT Food łączy partnerów z wiodących firm, uniwersytetów, centrów badawczych i instytutów w 13 krajach w Europie oraz w całym łańcuchu wartości żywności.

EIT Food to ogólnoeuropejskie partnerstwo z podejściem skoncentrowanym na konsumentach, mające na celu wzmocnienie innowacyjności, przedsiębiorców i studentów w celu opracowania światowej klasy rozwiązań dla wyzwań społecznych, przyspieszenia innowacji, tworzenia miejsc pracy i zwiększenia konkurencyjności Europy.

Celem partnerstwa jest rozwój wysoko wykwalifikowanego sektora spożywczego, który współpracuje z konsumentami w celu dostarczania produktów, usług i nowych technologii, które zapewniają zdrowszy styl życia dla wszystkich obywateli Europy.

Jako jedna z największych inicjatyw związanych z żywnością na całym świecie. EIT Food chce, by Europa przewodziła globalnej rewolucji w zakresie innowacji i produkcji żywności. Ambicją EIT Food jest zmiana sposobu, w jaki produkujemy, dostarczamy, konsumujemy i poddajemy recyklingowi naszą żywność oraz tworzymy przyszłościowy i efektywny sektor żywnościowy, który wspiera zrównoważoną i okrężną bio-gospodarkę.

Nasze podejście zorientowane na konsumenta

EIT Food łączy filary trójkąta wiedzy - innowacje, edukację, tworzenie przedsiębiorstw - z podejściem skoncentrowanym na konsumentach, które daje obywatelom europejskim możliwość zostania agentami prawdziwej zmiany.
EIT Food będzie angażować konsumentów w proces zmian, poprawić odżywianie i sprawić, że system żywnościowy będzie bardziej zasobooszczędny, bezpieczny, przejrzysty i zaufany.
EIT Food adresuje i łączy wiodące firmy biznesowe i przedsiębiorców, naukowców i innowatorów, studentów, pracowników akademickich i każdego obywatela Europy, aby opracować światowej klasy rozwiązania problemów społecznych i stworzyć przyszłościowy i skuteczny sektor spożywczy.

EIT Food ma sześć celów strategicznych:

  1. Przezwyciężenie niskiego poziomu zaufania konsumentów Żywność wspiera obywateli europejskich w przejściu do inteligentnego systemu żywnościowego, który jest integracyjny i uspokajający.
  2. Tworzenie żywności cennej dla konsumenta w celu zdrowszego odżywiania EIT Food umożliwia osobom indywidualnym dokonywanie świadomych i przystępnych cenowo wyborów żywieniowych.
  3. Buduj konsumencką, połączoną sieć żywnościową EIT Food rozwija cyfrową sieć zaopatrzenia w żywność z konsumentami i przemysłem jako równorzędnymi partnerami.
  4. Zwiększenie zrównoważonego rozwoju dzięki zarządzaniu zasobami EIT Food opracowuje rozwiązania w celu przekształcenia tradycyjnego modelu "product-use-disose" w cykliczną bio-ekonomię.
  5. Naucz się angażować, wprowadzać innowacje i rozwijać EIT Food zapewnia umiejętności "systemu żywnościowego" dla ponad 10 000 studentów, przedsiębiorców i profesjonalistów dzięki zaawansowanym programom szkoleniowym.
  6. Katalizowanie przedsiębiorczości i innowacji w EIT Food wspiera innowacje na wszystkich etapach tworzenia przedsiębiorstw.

Ma on na celu podniesienie umiejętności i ducha przedsiębiorczości w sektorze oraz uwolnienie potencjału małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), które przyspieszą innowacje, tworzą miejsca pracy, przynoszą korzyści przedsiębiorstwom i zwiększają konkurencyjność Europy.

Cel ten zostanie osiągnięty poprzez:

  • Rozwijanie nowych talentów: EIT Food Programy edukacji EIT Food przyciągną i zaangażują nowe talenty dzięki innowacyjnym materiałom szkoleniowym, które mają na celu przezwyciężenie "silosów" wiedzy i umiejętności w określonych obszarach systemu żywnościowego. EIT Food wprowadzi nowe metody uczenia się, narzędzia przedsiębiorczości i praktyki biznesowe, które umożliwią studentom, profesjonalistom i kadrze kierowniczej na wszystkich etapach kariery zdobycie mistrzostwa przedsiębiorczości w europejskim sektorze spożywczym.
  • Wspieranie tworzenia i przyspieszania działalności gospodarczej: EIT Food zwiększy konkurencyjność unijnego sektora spożywczego i zapewni Europie pozycję najważniejszego globalnego eksportera żywności i napojów. EIT Food będzie proaktywnie wspierać przedsiębiorców w przekształcaniu ich pomysłów w przedsiębiorstwa poprzez cały cykl rozruchu oraz jasno określając ich rynek. Stworzy przyszłych mistrzów przedsiębiorczości w sektorze spożywczym, którzy spełnią swoje ambicje dotyczące poprawy żywienia, osiągnięcia bezpieczeństwa żywnościowego i promowania zasobooszczędnych systemów żywnościowych.
  • Tworzenie żywności o wartości konsumenckiej w celu zdrowszego odżywiania: EIT Food opracuje innowacyjne narzędzia i technologie wspierające spersonalizowane profile diet w połączeniu z możliwością samodzielnej oceny wpływu dostosowanych diet poprzez nieinwazyjną diagnostykę domu, urządzenia mobilne i indywidualne szkolenia online. Pomoże to w zmniejszeniu obecnej luki między intencjami ludzi a faktycznym zachowaniem w kierunku zdrowszej żywności i doprowadzi do poprawy zdrowia ludzi w całej Europie.

Przez pierwsze 7 lat partnerzy zainwestują blisko 1200 milionów euro, z czego kwota do 400 milionów euro będzie finansowana przez EIT. Ponadto oczekuje się, że przyciągnie znaczące środki z innych źródeł inwestycji sektora prywatnego i publicznego, zwielokrotniając inwestycje dokonane przez EIT.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

EIT Food

Sztandarowym programem Master in Food Systems jest unikalna oferta EIT Food mająca na celu rozwój najlepszych talentów dla sektora spożywczego. Program opiera się na połą ... [+]

Sztandarowym programem Master in Food Systems jest unikalna oferta EIT Food mająca na celu rozwój najlepszych talentów dla sektora spożywczego. Program opiera się na połączeniu podstawowych umiejętności, aby stać się skutecznymi innowatorami i przedsiębiorcami w sektorze spożywczym oraz kluczowych umiejętności technicznych, które są dostosowane do indywidualnej Pathway kariery dla każdego ucznia.

Podejście programu jest wyjątkowe w tym, w jaki sposób uczniowie mogą wybrać Pathways kształcenia z szerokiego zakresu profili na różnych uniwersytetach europejskich, aby dostosować je do swoich ambicji zawodowych.

Zintegrowany Master in Food Systems wyposaży nowe pokolenie najlepszych talentów w umiejętności, kompetencje i wiedzę, aby stać się innowatorami i przedsiębiorcami w sektorze spożywczym. Dyplom magistra zapewni najlepszy w swojej klasie, innowacyjny program edukacyjny, który przezwycięży szereg wyzwań w sektorze - współpraca przemysłu w opracowywaniu i realizacji programu zapewnia zabezpieczenie kluczowych kryteriów zatrudnienia, a uczniowie mają dostęp do zasobów i spostrzeżeń z partnerzy przemysłowi i przedsiębiorcy. Biorąc pod uwagę mobilność geograficzną i organizacyjną, uczniowie będą studiować na trzech różnych uniwersytetach i być narażeni na szereg ustawień organizacyjnych, aby lepiej zrozumieć sektor spożywczy. Zrównoważony rozwój polega na skupieniu się na myśleniu systemowym w celu ujawnienia aktualnych i przyszłych wyzwań oraz inspirowania wysoce kreatywnych rozwiązań.... [-]

Belgia Leuven Polska Warsaw Niemcy Stuttgart Włochy Turin Wielka Brytania Reading Belfast Hiszpania Madrid  + 9 Więcej
Wrzesień 2019
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
4 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
EIT Food
Address
Ubicenter A Philipssite 5 box 34 Leuven (3001 Heverlee)
3001 Leuven, Flanders, Belgia
Witryna
Telefon
+32 (0) 16 170 000