Ahlia University Bahrain

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O Uniwersytecie Ahlia

Na Uniwersytecie Ahlia jesteśmy dumni z naszej rosnącej reputacji jako dostawcy wysokiej jakości szkolnictwa wyższego w Królestwie Bahrajnu i szerszym regionie Zatoki Perskiej. Wysoka jakość edukacji na Uniwersytecie Ahlia jest podstawą wszystkiego, co robimy, a opinie Agencji Zapewnienia Jakości nadal potwierdzają jakość naszego nauczania i uczenia się.117209_pexels-photo-1370296.jpeg

Dlaczego warto studiować w AU

1. Nauczanie i uczenie się najwyższej jakości

Nie tylko my uważamy, że mamy najwyższą jakość nauczania i uczenia się w Bahrajnie, ale Agencja ds. Zapewnienia Jakości stale przegląda nasze programy i informuje, że jesteśmy najlepszym prywatnym uniwersytetem w Bahrajnie.

2. Nasze międzynarodowe badania

Nasi naukowcy i doktoranci nieustannie prowadzą badania. Opublikowane w setkach międzynarodowych czasopism badania zostały przeprowadzone na tematy tak różne, jak „Kobiety i polityka konfrontacji wojskowej” oraz „Budowanie potencjału wiedzy na rzecz zrównoważonego rozwoju w świecie arabskim”.

3. Niesamowita lokalizacja

Błękitne niebo, piękne krajobrazy, każdy rodzaj sportu, tor wyścigowy Formuły 1, otwarta i różnorodna kultura, wspaniałe zakupy, centralna Europa i Azja oraz najbardziej zachwycające zachody słońca; o co więcej możesz prosić.

4. Szeroki zakres programów

Z pięcioma uczelniami oferującymi studia doktoranckie i studia MBA, aż po studia licencjackie w zakresie różnych przedmiotów, od rachunkowości po projektowanie wnętrz i fizjoterapię, AU ma coś do wyboru.

5. Niesamowite możliwości kariery

Nasi absolwenci są bardzo poszukiwani przez sektor publiczny i prywatny, zarówno międzynarodowo, jak i regionalnie. Nasz wiodący program praktyk pozwala każdemu uczniowi zdobyć doświadczenie z pierwszej ręki w świecie pracy przed ukończeniem studiów, pomagając im lepiej przygotować się do zatrudnienia po ukończeniu studiów.

6. Najlepsze zasoby i udogodnienia

Wśród wielu zasobów i udogodnień dostępnych dla naszych uczniów; nasza biblioteka zapewnia dostęp do 2,5 miliona e-czasopism, 40 000 e-książek i 8 000 książek drukowanych, nasze laboratoria umożliwiają poznanie i ćwiczenie umiejętności technicznych wymaganych w naszych programach inżynierskich, a nasza współpraca z King Hamad University Hospital daje naszym studentom fizjoterapii pierwsze doświadczenie.

7. Inwestycja w nasz nowy kampus

W 2017 roku otworzymy pierwszą fazę naszego nowego, specjalnie zbudowanego kampusu. Lokalizacja, na pięknej wyspie w północnej części Bahrajnu, dostępna przez własną groblę, zapewni najlepsze udogodnienia, technologie i zasoby edukacyjne dostępne w Bahrajnie.

8. Nasza różnorodność studentów

W AU uważamy, że wszyscy uczniowie bez względu na kolor skóry, rasę, religię, niepełnosprawność fizyczną lub niepełnosprawność intelektualną mają prawo do najlepszego wykształcenia, jakie możemy zapewnić. W AU ciężko pracujemy, aby wszyscy nasi uczniowie byli traktowani jednakowo iz szacunkiem.

9. Nasza międzynarodowa kultura

Uczenie się i dzielenie się wiedzą na całym świecie ma kluczowe znaczenie dla przyszłości. W AU nieustannie rozwijamy nasze międzynarodowe partnerstwa, dając lokalnym i regionalnym studentom możliwość studiowania za granicą i przyjmowania zagranicznych studentów do naszego kampusu w Bahrajnie. W połączeniu z naszym wydziałem z 34 różnych krajów z referencjami z najlepszych uniwersytetów na świecie, ta współpraca zapewnia, że będziemy kontynuować współpracę z naszymi studentami, aby przygotować ich na rynek globalny.

10. Rodzina Ahila

Ahlia znaczy „rodzina” w języku arabskim. W AU więzi między wykładowcami, studentami i personelem administracyjnym oznaczają, że wielu z nas opisywało nas jako bliską rodzinę. Dbamy o naszych uczniów i pracowników i pracujemy niestrudzenie, aby zapewnić, że niezależnie od twojego zaangażowania w AU, sprawimy, że Twoje doświadczenie będzie najlepsze, jak tylko będzie to możliwe.

Wizja i misja

Nasza wizja

Uniwersytet Ahlia pragnie stać się wybitną regionalną i międzynarodową instytucją akademicką, promując najwyższy poziom uczciwości w osiąganiu doskonałości w edukacji i badaniach oraz w szerokim zakresie wysokiej jakości profesjonalnych usług dla społeczności.

Nasza misja

Jako wiodąca instytucja szkolnictwa wyższego, misja Uniwersytetu Ahlia ma posuwać naprzód granice ludzkiej wiedzy i podnosić społeczne i życiowe standardy społeczeństwa. W ramach wsparcia tej misji Uniwersytet zobowiązuje się do:

 • Produkcja absolwentów wyróżniających się kompetencjami zawodowymi, humanistycznym spojrzeniem i bezkompromisową etyką.
 • Zapewnienie zaplecza i wsparcia dla pracowników w celu prowadzenia innowacyjnych badań.
 • Ustanowienie Uniwersytetu Ahlia jako uznanego centrum doskonałości w niektórych dziedzinach wiedzy.
 • Współpraca z lokalnymi i regionalnymi społecznościami w celu wsparcia potrzeb społecznych i gospodarczych.

Nasze strategiczne inicjatywy i podstawowe wartości

Ahlia ma ramy dziesięciu inicjatyw strategicznych, które służą jako ramy dla realizacji naszej wizji i misji. Niezbędne dla naszej wizji, misji i strategii są nasze podstawowe wartości, obejmujące

 • Akademicka doskonałość
 • Możliwości edukacyjne
 • Rozwój osobisty
 • Społeczna odpowiedzialność
 • Poszanowanie
 • Wysokie standardy etyczne i moralne
 • Integralność
 • Wspieranie badań i rozwoju
 • Przezroczystość
 • Zapewnienie najwyższej jakości usług

Lokalizacje

Manama

Address
Exhibitions Avenue
Manama, Gubernatorstwo Stolicy, Bahrajn

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium