Webster Vienna Private University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Webster University ze swoim macierzystym kampusem w St. Louis jest ogólnoświatową instytucją zaangażowaną w zapewnianie wysokiej jakości doświadczeń edukacyjnych, które przekształcają studentów w globalne obywatelstwo i indywidualną doskonałość. Firma Webster, założona w 1915 roku, oferuje programy licencjackie, magisterskie i MBA, a także globalną sieć ponad 100 kampusów w 8 krajach (Austria, Chiny, Ghana, Grecja, Szwajcaria, Tajlandia, Holandia, Stany Zjednoczone) na 4 kontynenty. Ponad 20 000 studentów to prawie 150 narodowości. Webster jest jednym z najbardziej zróżnicowanych i globalnych uniwersytetów na świecie.


Kampus Webster Vienna Private University (WVPU) został założony w 1981 r. Webster Vienna to jedyny podwójnie akredytowany uniwersytet w Austrii, posiadający zarówno akredytację amerykańskiej komisji ds. Szkolnictwa wyższego, jak i akredytację prywatnych uniwersytetów austriackiego Ministerstwa Edukacji. WVPU oferuje programy licencjackie i magisterskie z zakresu biznesu

Webster Vienna podstawowych wartości Webster Vienna należą: doskonałość w nauczaniu, łączenie teorii i praktyki, małe klasy (maksymalnie 25 uczniów) oraz kształcenie studentów, aby byli przez całe życie niezależnymi uczniami przygotowanymi do uczestnictwa w coraz bardziej międzynarodowym społeczeństwie.

Akredytacja
- Webster University jest akredytowany w Stanach Zjednoczonych przez Higher Learning Commission. Akredytacja, przyznana po raz pierwszy w 1925 r., Obejmuje studia licencjackie i magisterskie we wszystkich lokalizacjach na całym świecie, gdzie uniwersytet oferuje programy.
- od 2001 r. przez austriackie Federalne Ministerstwo Nauki i Badań (bm: wf) jako Austriacki Prywatny Uniwersytet.
- od 2008 r. akredytacja ACBSP (Association of Collegiate Business Schools and Programs) dla programów biznesowych Webster
- Członek EFMD (Europejska Fundacja Rozwoju Zarządzania) i AACSB (American Assembly of Collegiate Schools of Business)

Lokalizacje

Wiedeń

Address
Webster Vienna Private University
Palais Wenkheim
Praterstrasse 23
A-1020 Vienna
Austria

1020 Wiedeń, Wiedeń, Austria