WU - Vienna University of Economics and Business

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

O WU

WU to renomowana publiczna uczelnia biznesu i ekonomii w Wiedniu w Austrii. WU ma międzynarodową perspektywę i aktywnie pracuje, aby sprostać swojej społecznej odpowiedzialności jako instytucji edukacyjnej dla liderów jutra.

Co wyróżnia WU

Jeśli zdecydujesz się na studia w WU, otrzymasz nie tylko dobrze wykształcone wykształcenie, ale także kwalifikacje i przygotowanie, których potrzebujesz, aby wziąć na siebie odpowiedzialność w biznesie i społeczeństwie. Studenci WU zdobywają różnorodne umiejętności, których potrzebują, aby stawić czoła wyzwaniom gospodarczym, społecznym, prawnym i ekologicznym naszych czasów.

3 akredytacje: EQUIS, AACSB i AMBA

Mniej niż 1% uniwersytetów na całym świecie może ubiegać się o potrójną akredytację od EQUIS, AACSB i AMBA, trzech najbardziej szanowanych agencji akredytacyjnych. WU jest jedną z zaledwie sześciu uczelni w świecie niemieckojęzycznym, które należą do tej ekskluzywnej grupy szkół.

134731_BBE-Programm-Kern.jpg

© Raimo Rudi Rumpler

Doskonałe badania i nauczanie prowadzone przez badania

WU jest domem dla badaczy, którzy zaliczają się do najlepszych w swoich dyscyplinach. Nasi studenci korzystają również z działalności badawczej WU, ponieważ kursy prowadzone przez WU opierają się na najnowszych wynikach badań, aby zapewnić, że wiedza i umiejętności, które WU uczy swoich studentów, są najnowocześniejsze i aktualne.

WU obejmuje innowacje

Innowacje mają długą tradycję w WU. WU jest uniwersytetem, który nie tylko rozpoznaje aktualne trendy, ale także wcześnie je przyjmuje. Ostatnie innowacje w WU obejmują utworzenie Instytutu Badawczego Kryptoekonomii. Ten nowy obszar badań koncentruje się na technologiach blockchain, cyfryzacji i przyszłości Internetu.

100 krajów: środowisko międzynarodowe

Wiedeń przyciąga bardzo międzynarodowe grono studentów, a WU jest domem dla 23 000 studentów z ponad 100 krajów. WU ma również bardzo międzynarodowy wydział. Jako student korzystasz z wszechstronnego doświadczenia, które nasi nauczyciele zdobyli na prestiżowych uniwersytetach na całym świecie. Wszystko to przyczynia się do bardzo międzynarodowego środowiska, które WU ma do zaoferowania.

134732_DSC03359_Andi_Kapounek.jpg

© Raimo Rudi Rumpler

250 uniwersytetów partnerskich: globalna sieć

Czy jesteś zainteresowany spędzeniem semestru za granicą, powiedzmy w Londynie lub Szanghaju? Sieć WU złożona z około 240 uniwersytetów partnerskich na całym świecie oferuje naszym studentom licencjackie możliwości wymiany na najbardziej renomowanych uniwersytetach w Europie, takich jak Copenhagen Business School lub Bocconi University, a także w znanych szkołach w Azji, Australii i Ameryce Północnej i Południowej.

134729_RaimoRudiRumpler-1440.jpg

© Raimo Rudi Rumpler

Wsparcie kariery

Centrum Karier ZBP WU zapewnia uczniom usługi doradcze i pomocnicze, aby pomóc im znaleźć atrakcyjne zatrudnienie i wspierać ich rozwój zawodowy jeszcze przed ukończeniem studiów. Każdego roku Centrum Karier publikuje ponad 2000 ogłoszeń o pracy. Służy jako niezawodny punkt kontaktowy, który pomoże ci w pierwszym kroku do kariery marzeń. Wraz z utworzeniem Centrum Przedsiębiorczości WU, WU ostatnio kładzie szczególny nacisk na startupy i atrakcyjne możliwości kariery dostępne dla przedsiębiorców. Utworzenie centrum wyraźnie pokazuje, że WU uznaje innowacje i myślenie przedsiębiorcze za kluczowe umiejętności na przyszłość. Centrum Przedsiębiorczości WU jest ośrodkiem uniwersyteckim dla wszystkich studentów zainteresowanych założeniem własnej firmy.

Połączenie długoterminowe

Absolwenci są ważną częścią społeczności WU. Poprzez międzynarodową sieć z hubami na całym świecie, wydarzenia sieciowe, dyskusje panelowe i bezpośrednie połączenie z twoją uczelnią alma mater - absolwenci pozostają w kontakcie z WU na całe życie.

134730_RaimoRudiRumpler-6240_Studentlife.jpg

© Raimo Rudi Rumpler

Lokalizacja

Wiedeń od wielu lat zajmuje czołowe miejsce w rankingu „jakość życia” międzynarodowej firmy konsultingowej Mercer. W ubiegłym roku Wiedeń był również numerem 1 w rankingu „Najlepsze miasta dla start-upów”, aw tym roku zajął pierwsze miejsce w rankingu „10 najbardziej zielonych miast świata”. Campus WU znajduje się w samym sercu Wiednia, tuż obok parku Prater, zielonej oazy o powierzchni 6 km² w środku miasta. Campus WU szczyci się nowoczesną architekturą, wieloma obszarami komunikacyjnymi, w których można zmieniać pomysły, oraz wieloma miejscami do jedzenia. Wyjątkowe, kolorowe tereny kampusu są same w sobie prawie małym miastem. Dzięki tym zaletom WU przyciąga wiele uwagi na arenie międzynarodowej.

Panoramic view of the Campus WU

Lokalizacje

Wiedeń

WU (Vienna University of Economics and Business)

Address
WU Vienna University of Economics and Business
Welthandelsplatz 1
1020 Vienna

1020 Wiedeń, Wiedeń, Austria
Telefon
+43 1 313360

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Akredytacje