Przeczytaj oficjalny opis

PARIS LODRON UNIVERSITY OF SALZBURG

Stworzony przez księcia arcybiskupa Parisa Lodrona w 1622 roku, Uniwersytet Salzburga (PLUS) składa się obecnie z czterech wydziałów (Teologia, Prawo, Nauki Kulturalno-Społeczne, Nauki Przyrodnicze) z około 18 000 studentów i 2800 pracowników.

Uniwersytet w Salzburgu oferuje studentom szeroką gamę studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich o zrównoważonym stosunku nauczycieli do studentów. Zakres zajęć pozalekcyjnych jest również dostępny dla studentów PLUS w Sportcenter lub w różnych klubach studenckich.

WITAMY NA UNIWERSYTECIE SALZBURG PARIS LODRON!

Szanowne Panie i Panowie,
Drodzy studenci!
Jako rektor paryskiego Uniwersytetu Lodron w Salzburgu, serdecznie witam. Salzburg, ze względu na piękną scenerię, wiele zabytków i festiwal, jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej interesujących miast na świecie. Salzburg jest miastem uniwersyteckim o długiej tradycji. Uniwersytet w Salzburgu został założony przez księcia arcybiskupa Paris Lodron, imiennika Uniwersytetu, w 1622 roku. Dziś składa się z czterech wydziałów, z około 18 000 studentów i 2800 pracowników. Jest ośrodkiem innowacyjnych badań i jest silnie zintegrowany z kulturalnym i gospodarczym życiem Salzburga. Dzięki sieciom krajowym i międzynarodowym jest to nowoczesne centrum wiedzy w sercu Europy. Możemy być dumni z tego uniwersytetu, który bezproblemowo integruje się z interesującymi architektonicznie budynkami w pięknej atmosferze tego miasta. Uniwersytet w Salzburgu oferuje studentom szeroki zakres kursów o zrównoważonym stosunku nauczycieli do uczniów. Umiejscowienie Uniwersytetu w Salzburgu dla bezpiecznej przyszłości jest szczególnie bliskie mojemu sercu. Stawia sobie jasne priorytety badawcze, stworzył plan rozwoju na przyszłość, a dziś charakteryzuje się ciągłym rozwojem i podejmowaniem nowych wyzwań.
Z poważaniem,
Heinrich Schmidinger, rektor Uniwersytetu w Salzburgu

WITAMY W CHEMII ODDZIAŁU I FIZYCE MATERIAŁÓW NA UNIWERSYTECIE PARIS-LODRON SALZBURG

Technologie, które odpowiadają na bieżące globalne wyzwania, w dużej mierze opierają się na opracowywaniu materiałów. Poprawa dzisiejszych materiałów, a także projektowanie następnej generacji materiałów wymaga dogłębnej wiedzy i umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych. Wydział Chemii i Fizyki Materiałów wykorzystuje interdyscyplinarny dostęp, który obejmuje dziedziny chemii, fizyki, materiałoznawstwa i mineralogii i który zajmuje się projektowaniem i opracowywaniem materiałów nieorganicznych, nanomateriałów i hybryd, a także uzyskiwanych z nich interfejsów funkcjonalnych.
Naszym celem jest stworzenie doskonałego środowiska badawczego do przeprowadzania chemii materiałów i fizyki na najwyższym możliwym poziomie oraz stworzenie atrakcyjnej i międzynarodowej atmosfery konkurencyjnej dla naukowców na wszystkich etapach ich kariery, mgr i doktorantów dla postdoców i liderów grup młodzieżowych.
Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

MSc

University of Salzburg Department of Chemistry and Physical Materials

Nasze społeczeństwo stoi obecnie przed poważnymi wyzwaniami w zakresie energii, medycyny, ekologii, budownictwa i transportu. Aby uzyskać dalsze postępy w tych kluczowych ... [+]

International Master of Science Chemia i fizyka materiałówPROGRAM MASTER CHEMII I FIZYKI MATERIAŁÓW (CPM)Nasze społeczeństwo stoi obecnie przed poważnymi wyzwaniami w zakresie energii, medycyny, ekologii, budownictwa i transportu. Aby uzyskać dalsze postępy w tych kluczowych obszarach, kluczowe stało się odkrycie i opracowanie nowych funkcjonalnych materiałów.ZadowolonyProgram Master Chemii i Fizyki Materiałów (CPM) oferowany na Wydziale Nauki o Materiałach i Fizyki przygotowuje studentów do tych ważnych zagadnień. Jest otwarty dla studentów ze wszystkich krajów i różnych środowisk naukowych.Skupia się na syntezie, charakteryzowaniu i przetwarzaniu syntetycznych i naturalnie występujących materiałów funkcjonalnych . Poprzez zarówno podstawowe, jak i stosowane kursy naukowe, program ten zapewnia studentom pełne zrozumienie wpływu fizycznych, chemicznych i biologicznych właściwości materiałów na ich integrację z funkcjonalnymi urządzeniami i rzeczywistymi aplikacjami. Studenci biorący udział w tym programie zyskają wszechstronną edukację w dziedzinie inżynierii materiałowej i inżynierii, która zaspokaja potrzeby przemysłu i środowiska akademickiego.Wymagania wstępneB.Sc. dyplom z dziedziny lub równoważne studia w certyfikowanej placówce oświatowej w Austrii lub w obcym kraju (fizyka, chemia, inżynieria, inżynieria materiałowa itp.).
ORGANIZACJA I KURS STUDYJNYWykształcenie: mgr inż.Czas trwania programu: 3 semestryJednostki ECTS: 90Data rozpoczęcia: semestr zimowy (październik) lub letni (marzec)StrukturaProgram CPM Master of Science to oparty na języku angielskim program nauczania. Jest zorientowany na badania i ma trzy semestry długości. Zrównoważona mieszanka wymaganych kursów podstawowych i modułów do wyboru zapewnia elastyczny i zindywidualizowany program nauczania. Pierwsze dwa semestry wprowadzają szereg nowoczesnych metod syntezy, przetwarzania i charakteryzacji materiałów funkcjonalnych. Trzeci semestr poświęcony jest pracy magisterskiej.BadaniaW trakcie studiów magisterskich program studiów, studenci zapoznają się ze środkami niezależnych eksperymentalnych badań... [-]
Austria Salzburg
Skontaktuj się ze szkołą
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
3 semestry
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
Address
Universität Salzburg Fachbereich Materialforschung & Physik Jakob Haringer Strasse 2A
5020 Salzburg, Salzburg, Austria