University of Salzburg Department of Chemistry and Physical Materials

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

PARIS LODRON UNIVERSITY OF SALZBURG

Stworzony przez księcia arcybiskupa Parisa Lodrona w 1622 roku, Uniwersytet Salzburga (PLUS) składa się obecnie z czterech wydziałów (Teologia, Prawo, Nauki Kulturalno-Społeczne, Nauki Przyrodnicze) z około 18 000 studentów i 2800 pracowników.

Uniwersytet w Salzburgu oferuje studentom szeroką gamę studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich o zrównoważonym stosunku nauczycieli do studentów. Zakres zajęć pozalekcyjnych jest również dostępny dla studentów PLUS w Sportcenter lub w różnych klubach studenckich.

WITAMY NA UNIWERSYTECIE SALZBURG PARIS LODRON!

Szanowne Panie i Panowie,
Drodzy studenci!
Jako rektor paryskiego Uniwersytetu Lodron w Salzburgu, serdecznie witam. Salzburg, ze względu na piękną scenerię, wiele zabytków i festiwal, jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej interesujących miast na świecie. Salzburg jest miastem uniwersyteckim o długiej tradycji. Uniwersytet w Salzburgu został założony przez księcia arcybiskupa Paris Lodron, imiennika Uniwersytetu, w 1622 roku. Dziś składa się z czterech wydziałów, z około 18 000 studentów i 2800 pracowników. Jest ośrodkiem innowacyjnych badań i jest silnie zintegrowany z kulturalnym i gospodarczym życiem Salzburga. Dzięki sieciom krajowym i międzynarodowym jest to nowoczesne centrum wiedzy w sercu Europy. Możemy być dumni z tego uniwersytetu, który bezproblemowo integruje się z interesującymi architektonicznie budynkami w pięknej atmosferze tego miasta. Uniwersytet w Salzburgu oferuje studentom szeroki zakres kursów o zrównoważonym stosunku nauczycieli do uczniów. Umiejscowienie Uniwersytetu w Salzburgu dla bezpiecznej przyszłości jest szczególnie bliskie mojemu sercu. Stawia sobie jasne priorytety badawcze, stworzył plan rozwoju na przyszłość, a dziś charakteryzuje się ciągłym rozwojem i podejmowaniem nowych wyzwań.
Z poważaniem,
Heinrich Schmidinger, rektor Uniwersytetu w Salzburgu

WITAMY W CHEMII ODDZIAŁU I FIZYCE MATERIAŁÓW NA UNIWERSYTECIE PARIS-LODRON SALZBURG

Technologie, które odpowiadają na bieżące globalne wyzwania, w dużej mierze opierają się na opracowywaniu materiałów. Poprawa dzisiejszych materiałów, a także projektowanie następnej generacji materiałów wymaga dogłębnej wiedzy i umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych. Wydział Chemii i Fizyki Materiałów wykorzystuje interdyscyplinarny dostęp, który obejmuje dziedziny chemii, fizyki, materiałoznawstwa i mineralogii i który zajmuje się projektowaniem i opracowywaniem materiałów nieorganicznych, nanomateriałów i hybryd, a także uzyskiwanych z nich interfejsów funkcjonalnych.
Naszym celem jest stworzenie doskonałego środowiska badawczego do przeprowadzania chemii materiałów i fizyki na najwyższym możliwym poziomie oraz stworzenie atrakcyjnej i międzynarodowej atmosfery konkurencyjnej dla naukowców na wszystkich etapach ich kariery, mgr i doktorantów dla postdoców i liderów grup młodzieżowych.

Lokalizacje

Salzburg

Address
Universität Salzburg
Fachbereich Materialforschung & Physik
Jakob Haringer Strasse 2A

5020 Salzburg, Salzburg, Austria

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium