Carinthia University of Applied Sciences

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Od samego początku FH Kärnten rozwinęło się w unikalną instytucję edukacyjną w Karyntii. Due to the constant further development of the study programs of Carinthia University of Applied Sciences and intensive cooperation with industry and science, FH students are sure to have a future-oriented education.

FH Kärnten żyje modelem o natychmiastowym znaczeniu praktycznym. Principal and part-time employees, as well as guest lecturers from industry, ensure interdisciplinary, internationally oriented university education. Currently, around 30-degree programs are offered in the fields of technology, health, and social affairs, as well as economics.

7 powodów, dla których warto studiować w FH Kärnten

Twarzą w twarz

Jesteśmy znani z naszej otwartej i rodzinnej atmosfery. Na naszej uczelni przywiązuje się dużą wagę do osobistego współistnienia studentów, pracowników i profesorów. Małe grupy robocze umożliwiają indywidualne wsparcie.

Międzynarodowość

Jesteśmy uniwersytetem o orientacji międzynarodowej. Carinthia University of Applied Sciences współpracuje z ponad 160 uniwersytetami na całym świecie. Nieskończenie kosmopolityczny, położony na skrzyżowaniu trzech kultur w regionie Alpy-Adriatyk, bardzo blisko Włoch i Słowenii, oferuje lokalnym i międzynarodowym studentom doskonałe warunki do nauki wielojęzycznej.

Praktyczna orientacja

Połączenie nauki i praktyki zapewnia jakość nauczania i badań. Zapewniają to nasi międzynarodowi goście oraz nauczyciele pracujący w niepełnym wymiarze godzin z przemysłu i biznesu. Współpraca z firmami regionalnymi i zagranicznymi zapewnia nie tylko praktyczny zakres kursów, ale także gwarantuje naukową wiedzę.

Orientacja na przyszłość i zrównoważony rozwój

Innowacyjne kierunki studiów na najwyższym poziomie sprawiają, że Carinthia University of Applied Sciences jest wizytówką dla zrównoważonych badań i rozwoju. Ważną rolę odgrywają obiecujące tematy we wszystkich obszarach studiów.

Unikalna przyroda, kultura i styl życia

Studia w Karyntii to świetna zabawa! Uniwersytet jest zanurzony w idyllicznych górach, dolinach i jeziorach. O każdej porze roku istnieje szeroki wybór możliwości sportowych i rekreacyjnych. Malowniczy krajobraz Karyntii zapewnia wyjątkową jakość życia wokół studiów.

Kreatywna, młoda i dynamiczna atmosfera

Oprócz badań młode, dynamiczne sieci zapewniają doskonałe możliwości zdobycia pozycji w sektorze start-upów. Centra myślowe, inkubatory, atrakcyjne warsztaty innowacji i wiele wydarzeń gromadzą studentów z FH Kärnten i przedsiębiorców z regionu i umożliwiają im wzajemne poznanie się na wczesnym etapie dla przyszłych wspólnych projektów.

Kombinacja to sprawia

Gdzie i przede wszystkim to, co chcesz studiować, musi być dobrze przemyślane. Carinthia University of Applied Sciences sprawia, że wybór jest bardzo łatwy: tutaj znajdziesz unikalną kombinację szerokiej gamy ekscytujących i zorientowanych na praktykę studiów oraz niezrównaną jakość życia.

Badania w trakcie eksploatacji

Szkolenie w miejscu pracy jest kluczem do osobistego planowania kariery. Jako student na Carinthia University of Applied Sciences Twój program nauczania jest zorganizowany w taki sposób, abyś mógł pogodzić swoje studia i pracę.

125800_pexels-photo-1438072.jpegBuro Millennial / Pexels

Model

Carinthia University of Applied Sciences to dynamiczny i zorientowany na dialog uniwersytet dla nauk stosowanych z regionalnymi korzeniami i orientacją międzynarodową. Działa w dziedzinie zdrowia i spraw społecznych, technologii i ekonomii. Jego główne zadania obejmują naukę i nauczanie, zastosowanie w badaniach, transfer wiedzy i dalszą edukację.

Wizja

„Chcemy stać się uniwersytetem w nauczaniu i badaniach stosowanych w naszych głównych obszarach technologii, biznesu, zdrowia i spraw społecznych na czołowych uniwersytetach w Austrii!”

Karta różnorodności

Karta różnorodności to inicjatywa promująca uznanie wszystkich członków społeczeństwa - niezależnie od płci, wieku, rasy i koloru, orientacji seksualnej, religii i przekonań oraz niepełnosprawności fizycznej lub psychicznej. Karta różnorodności jest publicznym, dobrowolnym zobowiązaniem. Opiera się na uznaniu, że różnorodność jest istotną cechą Europy - zarówno jej historii, jak i społeczeństwa. Dostrzega i docenia korzyści i możliwości oferowane przez różnorodność.

Administracja uniwersytecka

Carinthia University of Applied Sciences został założony w 1995 roku w formie prawnej stowarzyszenia jako przewoźnik programów studiów Fachhochschule w Karyntii. Siedziba stowarzyszenia znajdowała się w Spittal an der Drau. Od początku 2002 r. Uniwersytet Karyntii - Charytatywna Fundacja Prywatna jest sponsorem i opiekunem programów studiów FH.

Fundacja prywatna jest finansowana z wkładów rządu federalnego, stanu Karyntii oraz społeczności Villach, Spittal / Drau, Klagenfurt i Feldkirchen. Również składki członkowskie stowarzyszenia, które stało się jednym z 15 założycieli, a także darowizny i wpływy z wydarzeń, przyczyniają się do finansowania działalności organizacji.

Związek między pracownikiem a pracodawcą

Jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nasze działania, ale także za to, czego nie robimy. (Moliere)

Rada zakładowa jest łącznikiem między pracownikami a pracodawcą. Zadanie polega na tym, aby działać jako mediator, ale także działać jako punkt kompleksowej obsługi. Obecny zespół rady zakładowej dobrze się harmonizuje i uzupełnia oraz chętnie pozytywnie wdraża obawy wszystkich kolegów.

Wybrana rada zakładowa może - w oparciu o solidarność wśród siły roboczej - aktywnie i konsekwentnie zajmować się i reprezentować obawy swoich kolegów. Oprócz „podstawowej działalności” reprezentacja pracowników wobec pracodawcy Fachhochschule Kärnten, rada zakładowa, zajmuje się również promocją interesów ekonomicznych, społecznych, zdrowotnych i kulturalnych pracowników.

Lokalizacje

Feldkirch

Address
Hauptplatz 12
A-9560 Feldkirch, Vorarlberg, Austria

Klagenfurt

Address
Primoschgasse 8-10
Klagenfurt, Karyntia, Austria

Villach

Address
Europastraße 4
Villach, Karyntia, Austria

Spittal an der Drau

Address
Villacher Straße 1
Spittal an der Drau, Karyntia, Austria