Carnegie Mellon University in Australia

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Carnegie Mellon University to uczelnia amerykańska powstała w 1900 roku w Pittsburgh, Pensylwania. Carnegie Mellon urodził się na 23 miejscu na świecie (Times Higher Education, Ranking Uniwersytetu Świata, 2017-18) Carnegie Mellon jest miejscem narodzin innowacji w swojej historii i jest światowym liderem w wprowadzaniu przełomowych pomysłów na rynek i tworzenia udanych firm rozpoczynających działalność.

Carnegie Mellon University w Australii (który został otwarty w 2006 roku) stanowi część globalnej emisji dwutlenku Carnegie Mellon, który obejmuje kampusy w Dolinie Krzemowej, Rwandzie i Katarze.

Kampania Carnegie Mellon Australia jest położona w Adelajdzie, piątym mieście żyjącym na świecie (Economist Intelligence Unit 2015) i najbardziej atrakcyjnej australijskiej stolicy kontynentalnej, w której mieszkają studenci z ponad 20 krajów, tworząc szeroko zakrojone sieci współczesnych, światowych ekspertów I absolwenci.

Studentów z amerykańskiego Carnegie Mellon University stopniu i są prowadzone przez wysoko wykwalifikowanych wykładowców, którzy pochwalić się rozległe kariery w nauczaniu, badania podstawowe i stosowane oraz przywództwa w swoich dziedzinach. Zajęcia prowadzone są przez rezydenta i zwiedzanie wydziału z Pittsburgha i Waszyngtonie Overseas wydziału nauczania zdalnego do Adelaide przy użyciu zaawansowanych urządzeń wideokonferencyjnych. Kontrolowane uczeń-to-wydziału proporcje zapewniają wydział studentów z indywidualną uwagę, aby sprostać ich indywidualnym potrzebom.

Nasze stopni łączenie zajęć praktycznych i technicznych, które zapewniają studentom wiedzy naukowej i umiejętności rozwiązywania problemów niezbędne do osiągnięcia sukcesu w karierze zawodowej.

Zgodnie z projektem, nasz innowacyjny Program kursu zapewnia solidne podstawy w teorii, z naciskiem na umiejętności, które rozwijają praktyki zarządzania, polityki i podejmowania decyzji.

Nasz program nauczania obejmuje trudnych kursów mających na celu rozwój potencjału studentów w zakresie innowacji. Studenci dostosować ich stopień wybierając spośród różnych przedmiotów obieralnych, projektów i niezależnych badań.

Empirycznej nauki jest poprzez staże i zespołowych i indywidualnych projektów. Połączenie amerykańskiej stopnia i studia w Australii zapewnia studentom z unikalnej perspektywy umiejętności-set i międzynarodowym. Absolwenci stają rozchwytywanych osób oferujących wyjątkowe, natychmiastowe i wymierne korzyści dla przyszłych pracodawców, jak zaawansowanych analityków i skutecznych menedżerów.

Misja i wizja

Nasza misja

Carnegie Mellon University Australii opiera się na twierdzeniu, że badanie porządku publicznego i technologii informacyjnych, w sposób niezależny i wspólnie, zapewnia wyjątkowo potężną platformę, z którego można wpływać na świat 21 wieku. Jesteśmy jedyną uczelnią w świecie, który realizuje ten cel poprzez ujednolicony wydziału, który obejmuje nauki o zarządzaniu, nauki społeczne i technologii informacyjnej w przybliżeniu równe części. To jest nasza misja, aby korzystać z badań i edukacji platforma ta pozwala mieć pozytywny wpływ na rozwój społeczeństw, systemów ekonomicznych, organizacji i indywidualnych życia na całym świecie.

Nasza wizja

Widzimy świat, w którym zwiększona dyfuzja technologii informacyjnej, globalny rozwój kapitału ludzkiego i otrzymaną zależność od rynku, systemów politycznych, społecznych i kulturowych zmieniły charakter problemów ekonomicznych, menedżerskich i politycznych. Wierzymy, że nasza zdolność do mobilizowania modele analityczne, analizy empirycznej i wyrafinowania technologicznego w celu rozwiązania tych zmian jest unikalny. Realizując nasz program intelektualny również pragną być instytucją akademicką, która jest pomostem pomiędzy rozwojem nowej wiedzy i jej stosowania dla poprawy organizacji, społeczeństw i poszczególnych życiu.

WYDARZENIA

Uniwersytet w Carnegie Mellon w Australii prowadzi regularne seminaria internetowe, uczestniczy w wystawach i wizytach przedstawicieli i instytucji na całym świecie. Jeśli jesteś zainteresowany spotkaniem z naszymi pracownikami i dowiedz się więcej o naszych programach, odwiedź nasze obecne Wydarzenia.

Ta szkoła oferuje programy z:
  • Język angielski

Widzieć MSc »

Programy

Ta szkoła oferuje również:

MSc

Magister Informatyki (analityka Biznesowa I Analityka Danych) 21-miesięczna ścieżka

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 21 miesięcy January 2018 Australia Adelajda

Program MSIT-BIDA łączy kompleksowy program nauczania technologii informatycznych i zarządzanie z kursów Bida przymusowa 400 godzin praktyki i przemysłu opartego na danych Analytics Capstone Project. [+]

Master of Science in Information Technology - Business Intelligence i Data Analytics (MSIT - BIDA) Carnegie Mellon University w Australii Program MSIT-BIDA łączy kompleksowy program nauczania technologii informatycznych i zarządzanie z kursów Bida przymusowa 400 godzin praktyki i przemysłu opartego na danych Analytics Capstone Project. MSIT-BIDA dostosowana jest dla studentów pragnących rozwijać umiejętności cięcia krawędzi w zarządzaniu IT i analizy danych. Jak analityki specjalistów i naukowców danych, inteligentna w ich stosowaniu technologii, absolwenci mogą stanowić wartość dla organizacji poprzez zrozumienie w jaki sposób technologia współdziała z procesów biznesowych, strategii i polityki. Te pożądane umiejętności, w połączeniu z zaawansowaną wiedzę w inteligencji biznesowej i technologii "Big Data" sprawia, że ​​absolwenci bardzo poszukiwane osoby. Australijskie agencje biznesu i administracji publicznej generują ogromne zapotrzebowanie na specjalistów analitycznych, jazdy pensje dla wysokiej klasy specjalistów w górę, zgodnie z Instytutu profesjonalistów Analytics Australii (IAPA) 2013 Umiejętności i płac Survey Report. Raport pokazuje średnią pensję dla specjalistą analityki się być prawie dwa razy mediana australijski pełnym wymiarze czasu pracy wynagrodzenie - pięćdziesiąt procent zarabiać ponad 110.000 $ rocznie. Struktura MSIT-BIDA wymaga studiowania 168 jednostek w łącznej składającego się z 78 jednostek warto MSIT-ITM kursów podstawowych, 66 jednostek kursy Bida w tym 12 jednostka danych Analytics Capstone Projektu, 24 jednostek zajęć fakultatywnych i 400 godzin stażu. Połączenie kursów i doświadczenia w świecie rzeczywistym poprzez dane Analytics Capstone Project i stażu, pozwala dostosować program do swoich potrzeb zawodowych i odsetek wybierając odpowiednie przedmioty do wyboru podczas studiów podstawowych kursów, które stanowią fundament rdzenia umiejętności i wiedzy. studenci w... [-]

Magister Informatyki (zarządzanie Technologiami Informatycznymi) 12-miesięczny Tor

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin W niepełnym wymiarze czasu 1 - 3 lat January 2018 Australia Adelajda + 1 więcej

Mistrz Nauki w Technologii Informatycznej (Zarządzanie Technologią Informatyczną) 12-miesięczny tor jest przeznaczony dla profesjonalistów, którzy chcą przyspieszyć karierę w krótkim, skoncentrowanym okresie studiów. Program przygotuje Cię do zostania menedżerem technologii, dyrektor technologii informacji lub oficer i prowadzić firma w nowatorski sposób przez światowej klasy, praktycznych i zarządzania programem. [+]

Mistrz Nauki w Technologii Informatycznej (Zarządzanie Technologią Informatyczną) 12-miesięczny tor jest przeznaczony dla profesjonalistów, którzy chcą przyspieszyć karierę w krótkim, skoncentrowanym okresie studiów. Program przygotuje Cię do zostania menedżerem technologii, dyrektor technologii informacji lub oficer i prowadzić firma w nowatorski sposób przez światowej klasy, praktycznych i zarządzania programem. Obejmuje 48 jednostek wartościowych, które można dostosować, aby osiągnąć cele edukacyjne i kariery. Szkoła w Interdisciplinary Carnegie Mellon University tradycja i przeszkolona jako analitycy solvers problemów, absolwenci są wyposażone w integrację technologii informacyjnych i umiejętności zarządzania specjalnie przygotowane do przygotowania ich za role liderów branży informatycznej i do rozwijania kariery zawodowej. Program MSIT ma doświadczony, profesjonalny wydział, który rozumie potrzeby osób zajmujących się zawodowo i specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości doświadczenie edukacyjne. Praktyczne podejście do Carnegie Mellon kształcenia umożliwia studentom natychmiast zastosować w pracy, czego uczą się w klasie. Wielkość klas są przechowywane małe i zawartość kursu jest kariera istotne, aby zapewnić sobie otrzymywać wsparcia niezbędnego do programu Excel w klasie. Pasemka Amerykański stopień z Uniwersytetu w Carnegie Mellon, zajmuje pierwsze miejsce w szkołach informatycznych (US News & World Report 2010) i No. 3 w tematyce systemów informatycznych i informacyjnych (QS World University Rankings 2014) Skrócony program studiów, uczył w ciągu 12 miesięcy w pełnym wymiarze czasu (lub równoważnych w niepełnym wymiarze godzin) Idealny dla profesjonalistów, którzy pragną rozwijać swoje kariery poprzez skrócenie okresu studiów 48 jednostek obieralnych pozwala dostosować program do swoich celów edukacyjnych i zawodowych Program wysokiej jakości, które integruje Zarządzania i teorii, wiedzy i umiejętności Obejmuje praktyczne doświadczenie... [-]

Magister Informatyki (zarządzanie Technologiami Informatycznymi) 21-miesięczna ścieżka

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin W niepełnym wymiarze czasu 21 miesięcy January 2018 Australia Adelajda + 1 więcej

Master of Science w Technologii Informatycznej (Zarządzanie Technologią Informatyczną) 21-miesięczny tor jest przeznaczony dla studentów, którzy chcą rozwijać podstawowe umiejętności w zakresie IT i IT Management lub rozpocząć karierę w IT. [+]

Master of Science w Technologii Informatycznej (Zarządzanie Technologią Informatyczną) 21-miesięczny tor jest przeznaczony dla studentów, którzy chcą rozwijać podstawowe umiejętności w zakresie IT i IT Management lub rozpocząć karierę w IT. MSIT-ITM łączy kompleksowy program nauczania informatyki i zarządzania z 400 godzin praktyki i opiera się przemysł Information Systems Projekt, Zapewniając cenne i wszechstronne doświadczenie kariera, teorię i wiedzę. Kształcone w interdyscyplinarnej tradycji Carnegie Mellon University i przeszkoleni, jak analitycznych rozwiązują problem, zostanie wyposażony w integracji technologii informatycznych i umiejętności zarządzania specjalnie zaprojektowany, aby przygotować się do branży IT ról przywódczych i pozwalają na rozpoczęcie lub rozwój kariery w branży IT oraz stowarzyszone branż. Program MSIT-ITM ma doświadczony i profesjonalny wydział, który rozumie potrzeby uczniów i specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości doświadczenie edukacyjne dla wszystkich studentów. Nasze praktyczne podejście do edukacji umożliwia studentom natychmiast zastosować w pracy, czego uczą się w klasie. Indywidualne dla studentów z lub bez tła IT, kariery lub wiedzy, program zapewnia studentom wiedzy na temat aktualnych technologii informatycznych i ich zastosowań biznesowych oraz umiejętności niezbędnych do skutecznego zarządzania prowadzić transformację cyfrowego w szerokim zakresie branż i organizacji. Program MSIT-ITM zawiera również obowiązkowy, przemysł oparty, 400 godzin praktyki i Information Systems Projekt. Te elementy świata rzeczywistego programu dostarczy Ci ćwiczeniach doświadczeniu i znajomości branży, aby zwiększyć swoją karierę i odróżnienia się na konkurencyjnym rynku globalnym. MSIT-ITM Program jest zanurzona w trudnych kursów mających dopasować się do Twojego potencjału innowacyjnego. Jesteś upoważniony, aby dostosować stopień wybierając spośród różnych przedmiotów obieralnych realizowanych za pośrednictwem zajęć i niezależnych badań.... [-]

Magister Informatyki (zarządzanie Technologiami Informatycznymi) Koncentracja Na Bezpieczeństwie Informacji 21-miesięczna ścieżka

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 21 miesięcy January 2018 Australia Adelajda

Studenci studiów magisterskich z dziedziny informatyki (zarządzania technologią informatyczną) (MSIT-ITM) 21-miesięczna ścieżka mogą podjąć się koncentracji bezpieczeństwa informacji w ramach swojego programu. MSIT-ITM (Information Security Stężenie) koncentruje się na konieczności dostosowania się do zmieniającego się krajobrazu intruza oraz uzyskanie głębszego zrozumienia zarządzania ryzykiem bezpieczeństwa informacji i ochrony danych. Studenci studiujący stężenie absolwent Bezpieczeństwem Informacji z Master of Science in Information Technology (MSIT-ITM) o stężeniu w dziedzinie bezpieczeństwa informacji. [+]

Studenci studiujący w Master of Science w Technologii Informatycznej (Zarządzanie Technologią Informatyczną) 21-miesięczny tor są w stanie podjąć Koncentracja Bezpieczeństwa Informacji w ramach swojego programu. MSIT-ITM (Information Security Stężenie) koncentruje się na konieczności dostosowania się do zmieniającego się krajobrazu intruza oraz uzyskanie głębszego zrozumienia zarządzania ryzykiem bezpieczeństwa informacji i ochrony danych. Opiera się na wiedzy fachowej w zakresie badań i analiz, operacji z CERT Coordination Center światowej sławy (CERT® / CC) z siedzibą w Software Engineering Institute Carnegie Mellon. Wyznaczony jako Narodowe Centrum Doskonałości w Akademickim Cyber ​​Defence Edukacji przez Agencję Bezpieczeństwa Narodowego, Carnegie Mellon jest wyjątkowe kwalifikacje, aby zapewnić takie szkolenie. Studenci studiując Absolwent ds. Bezpieczeństwa Informacji o Koncentracie z Magistra W Dziedzinie Technologii Informatycznych (Zarządzanie Technologią Informatyczną) koncentrując się na bezpieczeństwie informacji. Pasemka Amerykański stopień z Uniwersytetu w Carnegie Mellon, zajmuje pierwsze miejsce w szkołach informatycznych (US News & World Report 2014) i No. 3 w dziedzinie informatyki i systemów informacyjnych (ranking QS World University w 2018) Program Studium idealny dla studentów rozpoczynających lub pogłębianie ich kariery. Program ten przewiduje kwalifikowalność na stanowisko Study Work Visa w Australii 400-godzinny staż, dzięki czemu możesz rozwijać swoje umiejętności w Australii lub za granicą Ewentualna wymiana semestralna do CMU Pittsburgh Program wysokiej jakości, które integruje Zarządzania i teorii, wiedzy i umiejętności Obejmuje praktyczne doświadczenie z projektu Information Systems Project Program Program wymaga 168 jednostek: 132 jednostki kursów podstawowych, 36 jednostek zajęć fakultatywnych i 400 godzin praktyki. Połączenie podstawowych kursów i wyborów w zależności od Twoich celów zawodowych, z realnymi doświadczeniami branżowymi... [-]

Magister Nauki W Zakresie Polityki Publicznej I Zarządzania 12-miesięcznym Utworem

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin W niepełnym wymiarze czasu 1 - 3 lat January 2018 Australia Adelajda + 1 więcej

Master of Science w dziedzinie polityki publicznej i zarządzania (MSPPM) 12-miesięczny tor jest programem dostosowanym do studentów pragnących zajmować stanowiska w opracowywaniu, wdrażaniu i ocenie polityki, a także zarządzać tymi funkcjami w rządzie, organizacjach non-profit, organizacjach międzynarodowych i Sektora prywatnego. [+]

Master of Science w dziedzinie polityki publicznej i zarządzania (MSPPM) 12-miesięczny tor jest programem dostosowanym do osób starających się przyspieszyć swoją karierę w krótkim, skoncentrowanym okresie studiów i zajmować stanowiska w zakresie opracowywania, wdrażania i oceny polityki oraz zarządzania nimi Funkcje w rządzie, organizacje non-profit, organizacje międzynarodowe i sektor prywatny. Indywidualne dla doświadczonych profesjonalistów, miesięczny program 12 łączy kompleksową politykę zarządzania publicznego i program nauczania w oparciu o branży System Synteza ProjektuTe elementy świata rzeczywistego programu dostarczy Ci ćwiczeniach doświadczeniu i znajomości branży na rozwój kariery i dalszego odróżnienia się na konkurencyjnym rynku globalnym. Kształcone w interdyscyplinarnej tradycji Carnegie Mellon University i przeszkoleni jako analitycznego problemu solver, zrozumiesz, jak tworzyć i analizować dane po poradę polityki dźwięk i podejmowanie skutecznych decyzji zarządczych. Będziesz wyglądać poza tradycyjne paradygmaty poszukujących innowacyjnych rozwiązań problemów. Program MSPPM ma doświadczony, profesjonalny personel, który rozumie potrzeby uczniów i specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości doświadczenie edukacyjne dla wszystkich studentów. Nasze praktyczne podejście do edukacji pozwala na natychmiastowe zastosowanie w pracy, czego uczymy się w klasie. MSPPM nauczania jest zanurzona w trudnych kursów mających dopasować się do Twojego potencjału innowacyjnego. Jesteś upoważniony, aby dostosować stopień wybierając spośród różnych przedmiotów obieralnych realizowanych za pośrednictwem zajęć i niezależnych badań. Wielkość klas są przechowywane małe i zawartość kursu jest kariera znaczenie dla zapewnienia, że ​​uczniowie otrzymują wsparcia niezbędnego do programu Excel w klasie. Pasemka Amerykański stopień z Carnegie Mellon University znalazł się w rankingu Stanów Zjednoczonych w Stanach Zjednoczonych i Stanach Zjednoczonych w rankingu szkół wyższych w szkołach publicznych, w... [-]

Magister W Dziedzinie Polityki Publicznej I Zarządzania (koncentracja Cyfrowa I Koncentracja Analityczna) 21-miesięczna ścieżka

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 21 miesięcy January 2018 Australia Adelajda

Witamy w przyszłości praktyki polityki publicznej, w których przyszły technik analizy polityki dawna spełniają moc Big Data i nowe możliwości w analityce polityki. Carnegie Mellon University w Australii opracował nowy program, który łączy w sobie rygorystyczny program nauczania polityki publicznej z jego kursów wiodących technologii informatycznych i zarządzania. [+]

Witamy w przyszłości praktyki polityki publicznej, w których przyszły technik analizy polityki dawna spełniają moc Big Data i nowe możliwości w analityce polityki. Carnegie Mellon University w Australii opracował nowy program, który łączy w sobie rygorystyczny program nauczania polityki publicznej z jego kursów wiodących technologii informatycznych i zarządzania. Dostępność ogromnych zbiorów danych oraz nowych możliwości analizowania tych danych zmieni oblicze formułowania polityki publicznej i analizy. Zwycięzcy będą specjaliści w stanie zrozumieć powstawanie dużych danych, jego potencjału i ograniczeń i jak go wykorzystać. Tych specjalistów będzie zdolny do korzystania z tych danych w celu wygenerowania opcji opartych na dowodach i polityki predykcyjna; wiedzieć, jak komunikować się tych opcji; i być w stanie wdrożyć i ocenić je. MSPPM (Digital Transformation and Analytics) jest szczególnie przydatna do: Publiczne menedżerów pracujących na wyższych poziomach w agencji świadczenia usług, w szczególności zdrowia, opieki społecznej, zapewnienie infrastruktury, edukacji, energii i rozwoju zasobów Polityka analitycy pracujący w agencji centralnych odpowiedzialnych za opracowanie i analizę rozwiązań politycznych cross-rządowe Publiczne menedżerów pracujących w służbie ról dostawczych, takich jak zarządzanie zasobami IT, rozwój i przetwarzanie danych Prywatne konsultanci sektora do rządu w zakresie polityki publicznej w sposób ogólny i tryby świadczenia usług, w szczególności Menedżerów w organizacji sektora prywatnego, posiadających znaczące interfejsów z rządu Absolwenci z odpowiednich środowisk i umiejętności ilościowych Studenci studiując absolwenta Koncentracji Technologii i Analytics z Magistrem Nauki w Polityce Publicznej i Zarządzaniu (MSPPM) koncentrując się na cyfrowej transformacji i Analytics. Pasemka Amerykański dyplom ukończył Carnegie Mellon University w rankingu US News & World Report 2016 w... [-]

Magister W Zakresie Polityki Publicznej I Zarządzania 21-miesięcznym Utworem

Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin W niepełnym wymiarze czasu 21 miesięcy January 2018 Australia Adelajda + 1 więcej

Master of Science w dziedzinie polityki publicznej i zarządzania (MSPPM) 21-miesięczna ścieżka jest programem dostosowanym do studentów chcących rozpocząć karierę na stanowiskach związanych z opracowywaniem, wdrażaniem i oceną polityk oraz zarządzaniem tymi funkcjami w rządzie, w celach non-profit Organizacji, organizacji międzynarodowych i sektora prywatnego. [+]

Master of Science w dziedzinie polityki publicznej i zarządzania (MSPPM) 21-miesięczna ścieżka jest programem dostosowanym do studentów chcących zwiększyć swoją karierę na stanowiskach w zakresie opracowywania, wdrażania i oceny polityki, a także do zarządzania tymi funkcjami w rządowych organizacjach non-profit, Organizacjami międzynarodowymi i sektorem prywatnym. Program łączy w sobie kompleksowe porządku publicznego i nauczania zarządzania z obowiązkowym 400 godzin praktyki Program i przemysł oparty System Synteza ProjektuTe elementy świata rzeczywistego programu dostarczy Ci ćwiczeniach doświadczeniu i znajomości branży do rozpoczęcia swojej kariery i odróżnienia się na konkurencyjnym rynku globalnym. Kształcone w interdyscyplinarnej tradycji Carnegie Mellon University i przeszkoleni jako analitycznego problemu solver, zrozumiesz, jak tworzyć i analizować dane po poradę polityki dźwięk i podejmowanie skutecznych decyzji zarządczych. Będziesz wyglądać poza tradycyjne paradygmaty poszukujących innowacyjnych rozwiązań problemów. Program MSPPM ma doświadczony, profesjonalny personel, który rozumie potrzeby uczniów i specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości doświadczenie edukacyjne dla wszystkich studentów. Nasze praktyczne podejście do edukacji pozwala na natychmiastowe zastosowanie w pracy, czego uczymy się w klasie. MSPPM nauczania jest zanurzona w trudnych kursów mających dopasować się do Twojego potencjału innowacyjnego. Jesteś upoważniony, aby dostosować stopień wybierając spośród różnych przedmiotów obieralnych realizowanych za pośrednictwem zajęć i niezależnych badań. Wielkość klas są przechowywane małe i zawartość kursu jest kariera znaczenie dla zapewnienia, że ​​uczniowie otrzymują wsparcia niezbędnego do programu Excel w klasie. Pasemka Amerykański stopień z Carnegie Mellon University znalazł się w rankingu Stanów Zjednoczonych w Stanach Zjednoczonych i Stanach Zjednoczonych w rankingu szkół wyższych w szkołach publicznych, w dziedzinie analizy polityki publicznej. Badanie... [-]

Filmy

Team 26 share their experience from the Hilti Mobile App Competition Finals

Professor Murli Viswanathan on Hilti Mobile App Challenge

Information Technology Management Programs at CMUA

Public Policy and Management Programs at CMUA

Kontakt

Carnegie Mellon University Australia

Adres Torrens Building 220 Victoria Square Adelaide, South Australia 5000
5000 Adelajda, Australia Południowa, Australia
Strona internetowa http://www.australia.cmu.edu
Telefon +61 8 8110 9900