Princess Nourah Bint Abdulrahman University

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Wprowadzenie do uniwersytetu

Edukacja kobiet w Królestwie Arabii Saudyjskiej spotkała się z ogromną uwagą, co pozwoliło saudyjskim kobietom podjąć zdecydowane kroki w kierunku realizacji swoich ambicji i ujawnienia ich wyjątkowości w różnych dziedzinach. Saudyjska kobieta pojawiła się nie tylko na poziomie lokalnym, ale także na poziomie międzynarodowym. Widzimy przykłady kobiet saudyjskich w dziedzinie kultury i specjalistycznych badań, przykłady, które są szanowane i uznawane na arenie międzynarodowej iw różnych dziedzinach nauki, dowodząc ich sukcesu i ich wartości, które rywalizują ze swoimi rówieśnikami w innych rozwiniętych krajach.

PNU jest jednym z rezultatów zwracania uwagi na wyższe wykształcenie kobiet. Ta uwaga zaczęła się wcześnie, kiedy Generalna Prezydencja ds. Edukacji Dziewcząt utworzyła pierwsze kolegium dla kobiet w 1390 r. AH, odpowiadające 1970 r. CE. Rozpoczęła się inauguracja kolejnych szkół wyższych, osiągając 102, począwszy od uniwersyteckich kolegiów po pośredniczące szkoły i kolegia środowiskowe. Zostały one rozprowadzone w 72 saudyjskich miastach i obejmowały 600 000 studentów.

Tylko w Rijadzie jest sześć szkół wyższych; mianowicie College of Education dla Dyscypliny Sztuk Liberalnych, College of Education for Scientific Disciplines, College of Education dla Rozwoju Nauczycieli, College of Social Services, College of Home Economics oraz College of Fine Arts.

W 1427 r. AH wydano królewski rozkaz utworzenia pierwszego uniwersytetu dla kobiet w Rijadzie, pod nadzorem Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego. Obejmowało to sześć szkół położonych w Rijadzie, a także kilka nowych szkół założonych w celu edukacji i rozwoju kobiet w Królestwie.

Uniwersytet został zainaugurowany w 1428 AH wraz z powołaniem pierwszego rektora, dr Al-Jawhara bint Fahda Al-Sauda.

W środę, 29.10.1429 AH, uniwersytet został uhonorowany kustoszem Dwóch Świętych Meczetów, który stał się kamieniem węgielnym kampusu uniwersyteckiego. Jego Wysokość w tamtym czasie uznała, że ​​najlepiej zmienić nazwę na Princess Nourah Bint Abdulrahman University (PNU); Księżniczka Nourah jest siostrą założyciela Królestwa Arabii Saudyjskiej, zmarłego króla Abdula Aziza bin Abdulrahmana.

Wizja, misja i wartości

Wizja:

Stać się latarnią wiedzy i praktyk etycznych dla kobiet.

Misja:

Stać się wszechstronnym uniwersytetem dla kobiet, wyróżniającym się przywództwem akademickim i badaniami naukowymi, które przyczyniają się do budowania gospodarki opartej na wiedzy i partnerstwa społecznego i międzynarodowego.

Wartości:

Lojalność, uczciwość, zaufanie, doskonałość, wyróżnienie, zaangażowanie w jakość i profesjonalizm.

Lokalizacje

Rijad

Address
Rijad, Prowincja Rijad, Arabia Saudyjska

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium