Przeczytaj oficjalny opis

Wydział Ekonomii i Administracji (FEA) jest pierwszym wydziału powstała w King Abdulaziz University (jednostki działalności gospodarczej). Ustanowienie JRD jest zakorzeniona na spotkanie pod przewodnictwem Jego Wysokości Króla Faisal bin Abdulaziz, a odbyła się w jego letnim mistrzem w Tayif dniu 22 Jamad Alawal 1384H. To spotkanie zaowocowało utworzeniem jednej z największych instytucji szkolnictwa wyższego w kraju (tj jednostki działalności gospodarczej). JRD zaczęła przyjmować studentów na pierwszym wydziału (tj FEA) W dniu 4 radżaba 1387H; przy 68 mężczyzna, 30 studentek, 8 pełnym wymiarze czasu członkowie razem 4 część wykładowców oraz 40 innych pracowników rozpoczął się podstawy dla dwóch wydziałów akademickich, które były Admin działalności i departamentów ekonomii. W konsekwencji, o cztery więcej Dział naukowy został ustanowiony we FEA obejmuje: administracja publiczna, księgowość, nauki polityczne i prawo działów. Pięć więcej Dział naukowy powstały w latach 2009-2010, w tym: Zarządzanie Systemami Informatycznymi, szpitali i służby zdrowia zarządzania, finansów, marketingu, zarządzania zasobami ludzkimi departamentów. Dziś FEA staje się liderem wśród konkurentów w Królestwie Arabii Saudyjskiej i na Bliskim Wschodzie, co odzwierciedla jego pojemności (ponad 20.000 studentów, a ponad 400 pracowników naukowych), prawd swoich programów akademickich oraz dział (11 Program BA, 12 akademickiego i Masters wykonawczy), jego ośrodki badawcze (centrum R & D i Hassana Abbasa Sharbatly Biblioteka cyfrowa), jego nowoczesnych metod edukacyjnych (FEA wirtualne i symulacje: Stock Market, tenisowy, firmę księgową i media Center), a co najważniejsze, koncentracji na przestrzeganie standardów akredytacyjnych różnych znanych i renomowanych oraz międzynarodowych organów akredytacyjnych.

wizja Wydział Ekonomii i Administracji (FEA) jest zdeterminowana, aby osiągnąć pozycję lidera w kształtowaniu nauki i praktyki w dziedzinie zarządzania, ekonomii, rachunkowości, prawa i nauk politycznych nie tylko w Arabii Saudyjskiej, ale także na Bliskim Wschodzie.

Misja Wydział Ekonomii i Administracji (FEA) jest narodową instytucją wielodyscyplinarne, który służy w pełnym i niepełnym wymiarze czasu pracy studentów i absolwentów i specjalistów pracujących. MES jest zobowiązany do: · Zapewnienie absolwentów w wiedzę, umiejętności i wartości, które pozwolą im aktywnie zintegrować te atrybuty w ich karierze zawodowej. · Wzmocnienie wydziału do produkcji zrównoważoną mieszankę badań podstawowych i stosowanych, które wzbogacają rozwoju wiedzy i zapewnić twórcze rozwiązania problemów, które istnieją w krajowym biznesie i sektorze rządowym. · Zwiększenie wkładu wykładowców, pracowników i uczniów do wzbogacania wspólnego dobra społeczeństwa obywatelskiego, firm biznesowych oraz agencji rządowych na poziomie lokalnym i krajowym. Cel ten realizowany jest poprzez oferowanie różnych niestandardowych badań, konsultacji i wykładowców i studentów prowadził programy szkoleniowe, które zaspokajają potrzeby każdej grupy.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski
  • Arabski

Ta szkoła oferuje również:

Studia menedżerskie

King Abdulaziz University, Faculty of Economics & Administration FEA

Wymagania dla uzyskania stopnia magistra w dziedzinie rachunkowości: Aby uzyskać stopień magistra w dziedzinie rachunkowości uczeń musi ukończyć co najmniej ... [+]

Magister rachunkowości z Thesis i Kursów Wymagania dla uzyskania stopnia magistra w dziedzinie rachunkowości: Aby uzyskać stopień magistra w dziedzinie rachunkowości uczeń musi ukończyć co najmniej (39) Jednostki, w tym tezy, a ta jest podzielona w następujący sposób: (21) Jednostka, formularz zatwierdzony przedmiotów obowiązkowych. (3) jednostki, z zatwierdzonych zajęć fakultatywnych z Departamentu. (6) jednostki, z zatwierdzonych zajęć fakultatywnych spoza Wydziału. (9) urządzenie zatwierdzone pracy magisterskiej. Poniżej znajduje się zestawienie: A - przedmioty obowiązkowe (21) certyfikowane jednostki:

teoria rachunkowości Współczesne zagadnienia rachunkowości Koszty administracyjne i księgowe Teoria Audyt Badania w islamskiej myśli rachunkowości Metody badawcze i analizy ilościowej gospodarka administracyjne ... [-]
Arabia Saudyjska Jeddach
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
King Abdulaziz University, Faculty of Economics & Administration FEA

Wymagania dla uzyskania stopnia magistra w dziedzinie rachunkowości: Aby uzyskać tytuł licencjata w dziedzinie rachunkowości uczeń musi ukończyć co najmniej ... [+]

Magister rachunkowości z projektu badawczego i Kursów Wymagania dla uzyskania stopnia magistra w dziedzinie rachunkowości:

Aby uzyskać stopień magistra w dziedzinie rachunkowości uczeń musi ukończyć co najmniej:

(42) Jednostki, w tym realizacji projektu badawczego, a ta jest podzielona w następujący sposób:

(24) Jednostka, formularz zatwierdzony przedmiotów obowiązkowych.

(9) jednostki, z zatwierdzonych wewnętrznych zajęć fakultatywnych.

(6) jednostki, z zatwierdzonych zewnętrznych pól opcjonalnych.

(3) jednostka zatwierdziła projekt badawczy. Poniżej znajduje się zestawienie:

 A - przedmioty obowiązkowe (24) certyfikowane jednostki:... [-]

Arabia Saudyjska Jeddach
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku
King Abdulaziz University, Faculty of Economics & Administration FEA

Mistrz Profesjonalne programie księgowym jest jednym z doskonałych programów, które są oferowane przez uczelnię, gdzie Wydział Ekonomii i Zarządzania reprezentowany ... [+]

Master of Accounting Zawodowej Mistrz Profesjonalne programie księgowym jest jednym z doskonałych programów, które są oferowane przez uczelnię, gdzie Wydział Ekonomii i Zarządzania reprezentowaną przez Departament Rachunkowości dumny w tym programie. Jednym z aspektów doskonałości w programie Master of Profesjonalne rachunkowości jest to, że nauka jest na koniec tygodnia (środa - czwartek - piątek), aby spełnić księgowych pracujących w sektorze publicznym i prywatnym. Jak również program nauczania jest przedstawiony w programie w postaci pakietów szkoleniowych z wykorzystaniem najnowszych materiałów audio-wideo.

Wymagania na stopień Master of Accounting Professional:... [-]

Arabia Saudyjska Jeddach
Wrzesień 2020
Język angielski
Zaoczne
Ośrodek kształcenia
Czytaj więcej po polsku

King Abdul-Aziz University