Magister Zarządzania Rynkiem Sztuki
CZAS TRWANIA
1 Years
JĘZYKI
Hiszpański
TEMPO
Pełny etat
TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW
Termin składania wniosków
NAJWCZEŚNIEJSZA DATA ROZPOCZĘCIA
Zapytaj o najwcześniejszą datę rozpoczęcia
CZESNE
EUR 84 / per credit *
FORMACIE STUDIÓW
W kampusie
* cena dla studentów spoza społeczności niebędących rezydentami jest przybliżona, ponieważ wtedy każda stawka akademicka jest inna.
Wstęp
Jaką wiedzę zdobędę u tego Mistrza?
Master in Art Market Management ma na celu dostarczenie studentom dokładnej wiedzy niezbędnej do funkcjonowania w środowisku zawodowym dowolnego sektora obecnego rynku sztuki. Wiedza, którą zdobędą, jest zatem ukierunkowana na zarządzanie dobrami artystycznymi i kolekcjonerskimi w środowisku komercyjnym, z uwzględnieniem kontekstu prawnego i ekonomicznego.
Studia magisterskie skierowane są do osób, które chcą rozwijać swoją przyszłość zawodową między dziełami sztuki a kolekcjonowaniem, ponieważ podejmując je, poznają działanie i pracę wykonywaną w domach aukcyjnych, galeriach sztuki, biurach doradztwa artystycznego, firmach rzeczoznawczych, funduszach inwestycyjnych inwestycje w sztukę itp.
Nauczane przedmioty koncentrują się na pracy związanej z zarządzaniem aktywami w ramach wszystkich działań zachodzących na codziennym rynku sztuki. Z tego powodu badane są sektory i agenci, którzy spotykają się na rynku sztuki i jego funkcjonowanie, system prawny, który nim rządzi, szczególne sposoby sprzedaży dzieł sztuki i jego funkcjonowanie itp.
Cele
Celem studiów magisterskich jest zapewnienie studentom podstawowych narzędzi do zostania profesjonalistami na rynku sztuki, w dowolnej dziedzinie, w której może się rozwijać.
Rynek sztuki, mimo różnych kryzysów ekonomicznych rozpętanych w XXI wieku, nie został sparaliżowany i faktycznie liczba aukcji oraz ceny osiągane w sprzedaży dóbr artystycznych czy kolekcjonerskich nie spadły w ostatnich latach. nawet umieszczając się w wyraźnie niesprzyjającym otoczeniu gospodarczym. Dlatego rozprzestrzenianie się zainteresowania tym rynkiem i poszukiwanie profesjonalistów, którzy wykonują pracę z wiedzy agentów i mediów uczestniczących w tym rynku, zapewnia potencjalne zapotrzebowanie na ten tytuł magistra, którego głównym celem jest szkolenie ekspertów, którzy kierują jego karierę zawodową w rozwoju działalności komercyjnej Rynku Sztuki.
Rekrutacja
Program
Ukończenie programu klasycznego zazwyczaj wiąże się z uzyskaniem 60 punktów ECTS.
Czas trwania studiów magisterskich: Jeden rok akademicki.
- 627601 Sektory rynku sztuki i zarządzanie nim
- 627602 Retrospektywa historyczna kolekcjonowania i zarządzania na rynku dzieł sztuki
- 627603 Zarządzanie agentami i środkami dystrybucji na rynku dzieł sztuki
- 627604 Ustawodawstwo dotyczące ochrony aktywów w działalności handlowej i fiskalnej
- 627605 Uwierzytelnianie i wykrywanie podróbek towarów artystycznych i kolekcjonerskich
- 627606 Katalogowanie i zarządzanie aktywami artystycznymi i kolekcjonerskimi
- 627607 Wycena i ekspertyza dzieł sztuki: procedura i zastosowanie
- 627608 Analiza, restauracja i konserwacja dzieł sztuki
- 627609 Zarządzanie biznesowe na rynku dzieł sztuki
- 627610 Praktyki zewnętrzne
- 627611 Końcowy projekt magisterski
Wynik programu
Podstawowe umiejętności
- CB6 - Posiada i rozumie wiedzę, która zapewnia podstawę lub możliwość bycia oryginalnym w opracowywaniu i/lub stosowaniu pomysłów, często w kontekście badawczym
- CB7 - Aby studenci wiedzieli, jak zastosować zdobytą wiedzę i umiejętność rozwiązywania problemów w nowych lub mało znanych środowiskach w szerszych (lub multidyscyplinarnych) kontekstach związanych z ich obszarem studiów
- CB8 - Aby uczniowie byli w stanie integrować wiedzę i stawić czoła złożoności formułowania osądów na podstawie informacji, które – będąc niekompletne lub ograniczone – obejmują refleksje na temat społecznej i etycznej odpowiedzialności związanej z zastosowaniem ich wiedzy i osądów
- CB9 – Aby uczniowie wiedzieli, jak przekazywać swoje wnioski oraz ostateczną wiedzę i powody, które wspierają ich wśród wyspecjalizowanych i niewyspecjalizowanych odbiorców w jasny i jednoznaczny sposób
- CB10 - Aby uczniowie posiadali umiejętności uczenia się, które pozwolą im kontynuować naukę w sposób, który będzie musiał być w dużej mierze samodzielny lub autonomiczny.
Generał
- CG01 - Student musi zdobyć aktualną wiedzę na temat różnych obszarów funkcjonalnych przedsiębiorstwa i ich interakcji dla osiągnięcia celów.
- CG02 - Student musi potrafić krytycznie oceniać powierzone mu prace i zadania
- CG03 - Student musi posiadać umiejętność samodzielnego działania w zakresie planowania i realizacji projektów oraz podejmowania decyzji.
- CG04 - Uczeń musi potrafić odgrywać różne role w zespole, szczególnie rolę lidera.
- CG05 - Student musi potrafić rozpoznać potrzebę zmian i posiadać niezbędne umiejętności do zarządzania nimi
- CG06 – Uczeń musi być w stanie wnieść wartość dodaną poprzez swoją kreatywność i uczestnictwo.
Kompetencje przekrojowe
- CT01 - Rozróżniona umiejętność korzystania z podstawowych systemów informatycznych istniejących w sieci.
- CT02 – Umiejętności językowe, takie jak zdolność komunikacji werbalnej i pisemnej w celu przekazywania pomysłów i decyzji w sposób jasny i rygorystyczny w prezentacji.
- CT03 - Umiejętność zarządzania informacją naukową i techniczną.
- CT04 - Umiejętność interpretacji, stosowania i adaptacji obowiązujących przepisów w biznesach wywodzących się z Rynku Sztuki.
- CT05 - Rozwiązywanie problemów pojawiających się w praktyce zawodowej.
- CT06 - Rozumowanie krytyczne i dedukcyjne.
- CT07 – Zdobądź krytyczne stanowisko w sprawie błędnych podejść
- CT08 - Zdolność do analizy i syntezy
- CT09 – Zdolność do podejmowania właściwych decyzji.
- CT10 - Uczenie się autonomiczne.
- CT11 – Zachęcaj do kreatywności, inicjatywy i proaktywności.
- CT12 - Możliwości metodyczne w zakresie organizacji i planowania zasobów i czasu, aby podjąć profesjonalną i efektywną pracę przed wymaganiami klientów.
- CT13 - Umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne w relacjach społecznych.
- CT14 – Zaangażowanie etyczne.
- CT15 - Umiejętność pracy w zespole ze szczególnym uwzględnieniem zespołów interdyscyplinarnych.
- CT16 – Motywacja do jakości.
- CT17 – Adaptacja do nowych sytuacji.
- CT18 - Umiejętność kierowania i integrowania zespołów.
- CT19 – Demokratyczna wrażliwość na kwestie równości płci i szans społecznych.
- CT20 - Szkolenie do pracy w kontekście międzynarodowym.
Konkretne kompetencje
- CE01 - Znajomość zadań i obowiązków Komisji ds. Kwalifikacji, Wyceny i Eksportu Aktywów Hiszpańskiego Dziedzictwa Historycznego.
- CE02 - Znajomość zarządzania biznesem na rynku sztuki
- CE03 - Znajomość deontologicznych kodeksów dobrego obrotu dobrami artystycznymi i kolekcjonerskimi.
- CE04 - Umiejętność katalogowania dóbr artystycznych i kolekcjonerskich oraz późniejszego zarządzania nimi
- CE05 - Zna stan dzieł artystycznych i przedmiotów kolekcjonerskich po ich renowacji i późniejszym zarządzaniu na rynku sztuki
- CE06 - Umiejętność rozpoznawania najbardziej dochodowych i korzystnych pośredników, mediów i metod sprzedaży każdego dobra artystycznego i kolekcjonerskiego w oparciu o obowiązujące przepisy.
- CE07 - Umiejętność identyfikacji ryzyk prawnych związanych z zakupem i inwestowaniem w określone dobra artystyczne i kolekcjonerskie.
- CE08 - Analiza ograniczeń legislacyjnych w obrocie dobrami artystycznymi i kolekcjonerskimi.
- CE09 – Umiejętność identyfikacji przestępstw mających wpływ na dziedzictwo historyczne: grabieże, grabieże, fałszerstwa itp.
- CE10 - Umiejętność analizowania i stosowania przepisów prawa w zakresie inwestycji w dobra artystyczne i kolekcjonerskie; przepisy dotyczące prania pieniędzy, rentowności itp.
- CE11 - Umiejętność analizy przepisów międzynarodowych dotyczących ochrony dziedzictwa historycznego, przepisów międzynarodowych dotyczących ochrony dziedzictwa światowego; UNESCO, a także możliwość analizy funkcjonowania międzynarodowych rynków dóbr artystycznych i kolekcjonerskich w oparciu o ustawodawstwo każdego miejsca
- CE12 - Umiejętność stosowania i znajomość aktualnych technik i metod wykrywania fałszerstw dóbr artystycznych i kolekcjonerskich. Obejmuje badanie fałszerstw i kopii, które pojawiły się w historii rynku sztuki, ich wpływu i obowiązków.
- CE13 - Umiejętność analizy przepisów prawnych dotyczących kopiowania i podrabiania dóbr artystycznych i kolekcjonerskich.
- CE14 – Umiejętność i znajomość zasad i wzorców działania państwa hiszpańskiego w zakresie pozyskiwania i zakupu dóbr artystycznych i kolekcjonerskich.
- CE15 - Umiejętność analizy zasad i przepisów wynikających z ustawy 16/85 lub hiszpańskiej ustawy o dziedzictwie historycznym, związanych z rynkiem dóbr artystycznych i kolekcjonerskich.