Keystone logo
Aarhus University Magister inżynierii komputerowej
Aarhus University

Magister inżynierii komputerowej

Aarhus, Dania

4 Semesters

Język angielski

Pełny etat

Aug 2025

EUR 16 300 / per year *

W kampusie

* dla studentów spoza UE / EOG

Wstęp

Jako student studiów magisterskich na kierunku Informatyka, jesteś w stanie specjalizować się w odpowiednich kierunkach związanych z rozwojem systemów i przyrządów obejmujących oprogramowanie, sprzęt i technologie komunikacyjne. W zależności od wybranej specjalizacji, po ukończeniu studiów uzyskujesz tytuł Master of Science in Engineering (Computer Engineering) lub Master of Science and Technology (Computer Engineering).

Wybór linii badawczych

Pierwszy rok studiów magisterskich składa się z kursów obowiązkowych i akademickich kierunków specjalizacyjnych. Wszyscy studenci biorą udział w obowiązkowych kursach, ale można wybrać własną specjalizację akademicką spośród opcji wymienionych poniżej. Drugi rok składa się z programu fakultatywnego i pracy dyplomowej.

Nauczanie

Na Uniwersytecie w Aarhus masz bliski kontakt z wykładowcami i naukowcami w sposób, którego rzadko można doświadczyć na innych uczelniach. Personel akademicki jest łatwo dostępny, jeśli potrzebujesz wyjaśnień dotyczących materiałów do nauki. Część zajęć odbywa się w formie wykładów, które wprowadzają nowe punkty widzenia na materiał kursu, a ćwiczenia teoretyczne i praktyczne odbywają się w małych grupach, w których dogłębnie analizuje się istotne kwestie.

Perspektywy rozwoju kariery

Absolwenci inżynierii komputerowej znajdują pracę w wielu różnych dziedzinach i instytucjach. Istnieje duże zapotrzebowanie na absolwentów inżynierii komputerowej w obszarach takich jak tworzenie oprogramowania, rozwój systemów i usług ICT, a także doradztwo IT. Wielu absolwentów z powodzeniem pracuje jako architekci oprogramowania i programiści dużych instrumentów i systemów lub zostaje programistami i twórcami algorytmów, konsultantami IT lub kierownikami projektów dla różnych systemów ICT.

Badania na wydziale

Na Wydziale Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Uniwersytetu w Aarhus tworzymy zrównoważone, technologiczne rozwiązania dla niektórych z największych wyzwań stojących przed firmami i społeczeństwem poprzez badania i rozwój.

Warunki przyjęć

Następujące programy studiów licencjackich kwalifikują się do przyjęcia na studia magisterskie z inżynierii komputerowej:

  • Techniczno-naukowe studia licencjackie w dziedzinie inżynierii komputerowej, ICT, IT lub informatyki na duńskim uniwersytecie.
  • Techniczne lub naukowe studia licencjackie na uniwersytecie lub w szkole inżynierskiej duńskiego uniwersytetu, według oceny uniwersytetu, pod względem poziomu, zakresu i treści odpowiadają technicznym i naukowym studiom licencjackim na kierunku inżynieria komputerowa na duńskim uniwersytecie.

Uczelnia w ocenie każdego innego technicznego lub naukowego programu studiów licencjackich przywiązuje wagę do przyciągania kwalifikacji w zakresie podstawowej matematyki, programowania, modelowania i inżynierii komputerowej. Ponadto oceniane są podstawowe kwalifikacje w zakresie sieci komputerowych, technik regulacji i cyfrowego przetwarzania sygnałów, a także podstawowe umiejętności w zakresie praktycznych i eksperymentalnych prac laboratoryjnych z zakresu inżynierii komputerowej.

Uczelnia oceni:

  • Kompetencje w zakresie matematyki na poziomie studiów licencjackich w wymiarze co najmniej 20 ECTS, w ramach przedmiotów: rachunek różniczkowy, algebra liniowa, rachunek prawdopodobieństwa i statystyka.
  • Kompetencje w zakresie technologii komputerowych na poziomie studiów licencjackich o zakresie co najmniej 30 ECTS, np. w ramach tematów: programowanie i modelowanie, algorytmy i struktury danych oraz architektura komputerowa.
  • Kompetencje na poziomie licencjackim o zakresie co najmniej 10 punktów ECTS, w zakresie co najmniej jednego z tematów: sieci komputerowe, technologia sterowania, cyfrowe przetwarzanie sygnałów lub uczenie maszynowe.

W związku z ewentualnym przyjęciem na studia mogą zostać określone dalsze wymagania dotyczące składu programu studiów.

Pobierz załącznik dla swojej aplikacji

Jeśli ubiegasz się o przyjęcie na studia z międzynarodowym tytułem licencjata, musisz wypełnić ten załącznik i przesłać go na portal aplikacyjny. Załącznik ma na celu pomóc komisji rekrutacyjnej ocenić stopień licencjata pod kątem wymagań rekrutacyjnych.

Wymagania językowe

Aby zakwalifikować się do przyjęcia na programy w języku angielskim, należy udokumentować kwalifikacje w zakresie języka angielskiego porównywalne z "poziomem B języka angielskiego" w duńskiej szkole średniej II stopnia (poziom duńskiej szkoły średniej II stopnia). Zobacz ogólne wymagania dotyczące języka angielskiego.

Ograniczony nabór od letniej rekrutacji 2025

Od letniego naboru 2025 r. obowiązywać będą następujące zmiany. Program studiów magisterskich przyjmuje tylko ograniczoną liczbę studentów każdego roku, spełnienie wymagań wstępnych samo w sobie nie gwarantuje przyjęcia do programu.

Przydział miejsc studenckich opiera się na ogólnej ocenie. Przydział miejsc studenckich opiera się na ogólnej ocenie. Oceniając kwalifikujących się kandydatów, komisja rekrutacyjna ocenia kandydatów na podstawie następujących kryteriów:

Wykształcenie

  • Odpowiednie kursy * (mierzone w jednostkach kredytowych) uwzględnione w stopniu licencjata
  • Oceny uzyskane na odpowiednich kursach *
  • Ogólny poziom oceny - licencjat

* Odpowiednie kursy obejmują podstawowe kursy z zakresu matematyki, programowania, struktur danych i algorytmów, architektury komputerowej, przetwarzania sygnałów i uczenia maszynowego.

Należy pamiętać, że oceny uzyskane po złożeniu wniosku nie mogą być uwzględnione w ocenie poziomu oceny.

Komisja rekrutacyjna ocenia każdego kandydata na podstawie informacji zawartych w dyplomach, transkrypcjach i opisach kursów.

Struktura programu

Nauczanie inżynierii komputerowej odbywa się w dwóch semestrach w roku akademickim.

Kształcenie obejmuje 20 ECTS przedmiotów obowiązkowych, 40 ECTS przedmiotów kierunkowych, 30 ECTS przedmiotów obieralnych i 30 ECTS pracy magisterskiej.

Linie do nauki

  • Sieci bezprzewodowe (CE)
  • Systemy rozproszone
  • Systemy wbudowane
  • Inżynieria oprogramowania
  • Wizja komputerowa
  • Robotyka
  • Przetwarzanie sygnałów szeregów czasowych

Aby uzyskać 40 punktów ECTS, należy połączyć przedmioty na poziomie I (podstawowym) i II (zaawansowanym), z których co najmniej

Inżynieria komputerowa E22

15 ECTS musi być na poziomie II.

Program kursu jest opracowywany indywidualnie pod kierunkiem kierownika studiów.

1 Semestr

  • Wymagania i specyfikacja systemów oprogramowania (5 ECTS)
  • Bezprzewodowe sieci czujników (5 ECTS)
  • Kierunki studiów (20 ECTS)

2 semestr

  • Inżynieria oprogramowania (5 ECTS)
  • Innowacje stosowane w inżynierii (5 ECTS)
  • Kierunki studiów (20 ECTS)

3 semestr

Kursy do wyboru (30 ECTS)

4 semestr

Praca magisterska z inżynierii komputerowej (30 ECTS)

Program doktora

Jeśli posiadasz niezbędne umiejętności i zainteresowania, możesz ubiegać się o przyjęcie na studia doktoranckie. W ramach programu doktoranckiego kandydat rozpoczyna pracę nad projektem badawczym i jest stopniowo szkolony poprzez kursy i osobiste wskazówki, aby stać się badaczem.

Poznaj studentów

Nikolina Chalakova z Bułgarii - Czujesz, że jesteś na równi ze swoimi profesorami - że naprawdę chcą pomóc tam, gdzie mogą, a drzwi są zawsze otwarte, jeśli potrzebujesz porozmawiać. Bardzo zależy im na tym, abyś nie stresował się różnymi rzeczami. Pamiętaj, aby się zrelaksować i zrobić sobie przerwę, mówi 22-letnia Nikolina z Bułgarii.

Profil kompetencji i możliwości zatrudnienia

Firmy wymagają absolwentów ze znaczną wiedzą teoretyczną i analitycznymi metodami pracy. Nauczysz się łączyć teoretyczną wiedzę informatyka z bardziej praktycznym i innowacyjnym podejściem inżyniera, dzięki czemu będziesz dobrze przygotowany do zaspokojenia potrzeb rynku pracy.

Aarhus University kształci absolwentów inżynierów technologii komputerowych na potrzeby regionalnych, krajowych i międzynarodowych rynków pracy. Absolwenci mogą znaleźć pracę w wielu dziedzinach i instytucjach.

Rekrutacja

Stypendia i Finansowanie

Opłata za program

O szkole

pytania