Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 19 Studia magisterskie w Zarządzanie rozwojem 2023

19 Studia magisterskie Programy w Zarządzanie rozwojem 2023

Przegląd

Po ukończeniu studiów licencjackich, kontynuowanie studiów magisterskich jest idealne do szkolenia wyższego poziomu i edukacji w danej dziedzinie. Wiele zawodów i miejsc na wyższych stanowiskach wymaga ukończenia studiów magisterskich.

Studenci zainteresowani polityką społeczną mogą się zastanawiać, czym jest Master in Development Management. Stopień ten przygotowuje absolwentów do kierowania organizacjami i instytucjami w dziedzinie rozwoju i porządku publicznego. Tematy studiów mogą obejmować finansowanie i badania, planowanie projektów, zasoby ludzkie, zrównoważony rozwój, międzynarodową ekonomię i przywództwo. Wiele kursów obejmuje także podstawowe instrukcje dotyczące teorii operacyjnej dotyczące tego, jak udane są prace rozwojowe w szerszym kontekście globalnym. Niektóre programy mają wstępne kursy, które należy ukończyć, aby zabezpieczyć tę podstawową wiedzę.

Programy studiów podyplomowych w zakresie zarządzania rozwojem przekazują studentom wiele praktycznych umiejętności. Podstawową umiejętnością jest umiejętność analizowania i krytycznej oceny polityki społecznej i gospodarczej. Inne umiejętności obejmują badania, przywództwo i strategie zarządzania.

Takie programy zwykle trwają co najmniej 12 miesięcy, a niektóre z nich trwają przez dwa lata. Niektóre uniwersytety oferują programy magisterskie w zarządzaniu rozwojem w niepełnym wymiarze godzin.

Master in Development Management może prowadzić do kariery w różnych instytucjach. Absolwenci mogą znaleźć pracę jako doradcy, konsultanci lub specjaliści ds. Mikrofinansowania, na przykład współpracując z agencjami publicznymi, prywatnymi i nienastawionymi na zysk. Mogą to być banki, rządy, organizacje międzynarodowe, takie jak ONZ lub Bank Światowy, organizacje pozarządowe, organizacje przedsiębiorczości społecznej, misjonarze religijni i im podobne. Stosując teorię i praktykę, menedżerowie ds. Rozwoju pracują nad osiągnięciem trwałego sukcesu we wdrażaniu polityki publicznej i inicjatyw społecznych w celu poprawy dobrobytu ludzi i planety. Wiele programów magisterskich obejmuje budowanie sieci kontaktów i budowanie kariery zawodowej w ramach ich programu nauczania, więc studenci mają dobre połączenie z bezpiecznym zatrudnieniem po ukończeniu studiów.

Przy międzynarodowej roli tego stopnia programy są oferowane na całym świecie. Niektóre mogą być dostępne jako kursy internetowe. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

 • Studia magisterskie
 • Magister nauk ścisłych (MSc)
 • Magister nauk humanistycznych (MA)
 • Studia z zarządzania
 • Zarządzanie rozwojem
Kierunki studiów
 • Studia z zarządzania (19)
  • Powrót do głównej kategorii
  Lokalizacje
  Znajdź więcej lokalizacji
  Typ stopnia naukowego
  Czas trwania
  Tempo nauki
  Język
  Język
  Forma badania