Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 24 Studia magisterskie w Tworzenie filmu 2023

24 Studia magisterskie Programy w Tworzenie filmu 2023

overview

Stopień magistra jest pierwszym poziomem wykształcenia absolwenta po ukończeniu studiów licencjackich. Oferuje on dalszą naukę na temat zainteresowania akademickich lub szkolenia i edukacji w celu osiągnięcia określonej kariery zawodowej.

Co to jest Mistrz w filmie? Ten stopień jest dla początkujących filmowców, którzy chcą nauczyć się tworzyć filmy. Istnieje kilka ścieżek edukacyjnych dostępnych zwykle dla studentów, które mogą obejmować pisanie scenariuszy, reżyserowanie, edycję, produkcję, zdjęcia, filmy dokumentalne oraz nagrywanie dźwięku i projektowanie. Badania mogą być połączone z zastosowanym szkoleniem w zakresie wykorzystania przestrzeni studyjnej lub prób, aparatów fotograficznych, sprzętu dźwiękowego i oświetleniowego, zestawów dźwiękowych i montażowych oraz różnych mediów. Inne możliwe zajęcia mogą obejmować narracje ekranowe, wizualne opowiadanie, politykę, aktywizm społeczny, przemysł medialny oraz prawo mediów i etykę.

Studenci w programach magisterskich w zakresie tworzenia filmów mogą nauczyć się, jak ze sobą współpracować, przede wszystkim dlatego, że tworzenie filmów to często pogoń za drużyną. Umiejętności badawcze są zazwyczaj udoskonalane, a także zarządzanie projektami i umiejętności komunikacji interpersonalnej, które mają zastosowanie we wszystkich dziedzinach pracy.

Koszty programu różnią się w zależności od instytucji edukacyjnej, kraju, w którym się ona znajduje i długości programu. Studenci mogą spodziewać się spędzić co najmniej od jednego do trzech lat, aby ukończyć stopień.

Możliwości kariery dla absolwentów studiów magisterskich mogą obejmować reżysera, producenta, operatora, scenarzystę lub redaktora w branży filmowej i telewizyjnej. Inne role produkcji filmowej, takie jak projektant dźwięku, scenograf lub projektant efektów wizualnych. Absolwenci mogą chcieć realizować niezależne filmy lub szukać okazji w dużych firmach zajmujących się transmisją lub produkcją filmową. Kariera w archiwach filmowych, dystrybucja lub kuracja to dodatkowe opcje.

Mistrz w programach filmowych jest dostępny na kampusach uniwersyteckich oraz w programach online na całym świecie. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

read_more

filters

  • Studia magisterskie
  • Magister nauk ścisłych (MSc)
  • Magister nauk humanistycznych (MA)
  • Dziennikarstwo i komunikacja masowa
  • Studia filmowe
  • Tworzenie filmu
fields_of_study
  • Dziennikarstwo i komunikacja masowa (24)
  • back_to_main_category
locations
find_more_locations
degree_type
duration
study_pace
teaching_languages
teaching_languages
study_format