Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 10 Studia magisterskie w Studia dokumentalne 2024

10 Studia magisterskie Programy w Studia dokumentalne 2024

Przegląd

Po uzyskaniu tytułu magistra po uzyskaniu stopnia licencjata może zwiększyć zarówno wiedzy zawodowej studentów, jak i ich zbywalności. Programy studiów magisterskich głębiej zagłębiają się w wybraną dyscyplinę, zapewniając większy wgląd i głębsze zrozumienie tematu.

Czym jest Master in Documentary Studies? Początkujący filmowcy, którzy chcą opowiadać o prawdziwych historiach, często kręcą się w filmach dokumentalnych. Studenci uczą się zarówno technicznych umiejętności filmowania, jak i opowiadania historii w sposób angażujący i emocjonalny. Przez lata wiele się zmieniło w filmach dokumentalnych, a usługi cyfrowe i streamingowe dają nowy głos temu dokumentowi. Twórcy filmu mogą studiować te kanały i nauczyć się, jak korzystać z nowych technologii, aby opowiedzieć swoje historie.

Dyplom studiów dokumentalnych zapewnia przyszłym filmowcom lepsze wyczucie opowieści o kulturze. Może uzbroić uczniów w techniczne wskazówki i triki w zakresie korzystania z kamer i technik oświetleniowych, aby ulepszyć fabułę. Absolwenci uczą się również, jak przeprowadzić lepszy wywiad, aby uzyskać jak najwięcej z tematów.

Ukończenie studiów magisterskich zajmuje często od jednego do dwóch lat, ale w dużej mierze zależy również od tego, czy uczeń będzie uczęszczał w pełnym wymiarze godzin czy w niepełnym wymiarze godzin do szkoły. Czesne zależy od tego, gdzie znajduje się szkoła, od tego, czy jest to prywatna czy publiczna, i innych czynników. Uczniowie powinni porównać szkoły, aby znaleźć najbardziej odpowiednie.

Wiele możliwości zatrudnienia są dostępne dla studentów po ukończeniu studiów. Mogą prowadzić niezależną karierę jako scenarzysta lub reżyser, opowiadając historie, których pragną, lub mogą zdobyć pozycję w firmie, która chce opowiedzieć własne historie. Sieci transmisyjne i strumieniowe poszukują również twórców filmów dokumentalnych, aby dzielić się historiami z widzami, pracując jako reżyserzy, pisarze, operatorzy filmowi lub dowolną liczbę stanowisk załogi.

Studenci zainteresowani Master in Documentary Studies mogą odkryć dobre programy w szkołach na całym świecie. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

  • Studia magisterskie
  • Magister nauk ścisłych (MSc)
  • Magister nauk humanistycznych (MA)
  • Sztuka sceniczna
  • Studia filmowe
  • Studia dokumentalne
Kierunki studiów
  • Sztuka sceniczna (10)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania