Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 40 Studia magisterskie w Studia bliskowschodnie 2024

40 Studia magisterskie Programy w Studia bliskowschodnie 2024

Przegląd

Tytuł magistra jest zaawansowanym akademickim oznaczeniem nadawanym osobom, które skutecznie ukończyły wszechstronny program studiów w danej dziedzinie lub branży. Większość studiów magisterskich trwa około dwóch lat i zazwyczaj opiera się na wiedzy zdobytej w powiązanym programie studiów licencjackich.

Czym jest Master in Middle East Studies? Ten rygorystyczny program zazwyczaj trwa dwa lata i obejmuje szeroki przegląd tematów istotnych dla Bliskiego Wschodu. Studenci w takim programie powinni spodziewać się historii Bliskiego Wschodu, studiów islamskich i religijnych, sztuki bliskowschodniej i archeologii oraz różnych języków i znaczących dzieł literatury napisanych po arabsku, hebrajsku, persku i turecku. Dodatkowa uwaga zostanie poświęcona starożytnym kulturom, takim jak egiptologia i asyriologia, a także rozważaniom ekonomicznym interesującym ten obszar.

Wybrani absolwenci programu Master in Middle East Studies są przygotowani do szerokiej gamy globalnych stanowisk. Są również zwykle zatrudniani wcześniej i mogą wydawać wyższe pensje niż ci bez stopni lub ci z mniejszym stopniem.

Koszt uzyskania tytułu magistra w zakresie studiów na Bliskim Wschodzie jest różny w zależności od kilku kluczowych czynników, w tym czasu trwania programu, regionu, w którym jest oferowany, oraz prestiżu samego programu i oferowanej przez niego szkoły.

Wielu absolwentów studiów magisterskich na Bliskim Wschodzie znajduje pracę w szkolnictwie wyższym lub jako łącznik lub analityk kulturalny, podczas gdy inni znajdują zatrudnienie w konsultacjach, tłumaczeniach, zagranicznych serwisach, organizacjach pozarządowych lub w sektorze prywatnym. Inni jeszcze używają stopnia jako środka do uzyskania bardziej zaawansowanego stopnia.

Jeśli studia magisterskie na Bliskim Wschodzie brzmią dla ciebie właściwym sposobem działania, wejdź do naszego obszernego globalnego katalogu programów i użyj formularza wiodącego, aby znaleźć taki, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

  • Studia magisterskie
  • Magister nauk ścisłych (MSc)
  • Magister nauk humanistycznych (MA)
  • Nauki społeczne
  • Studia regionalne i lokalne
  • Studia bliskowschodnie
Kierunki studiów
  • Nauki społeczne (40)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania