Keystone logo

170 Studia magisterskie Programy w Nauki społeczne Socjologia 2024

Filtry

Filtry

  • Studia magisterskie
  • Magister nauk ścisłych (MSc)
  • Magister nauk humanistycznych (MA)
  • Nauki społeczne
  • Socjologia
Kierunki studiów
  • Nauki społeczne (170)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Studia magisterskie Programy w Nauki społeczne Socjologia

Istnieją dwie nauki, które badają głównie wewnętrzne i zewnętrzne zachowania ludzi, wynikające z funkcji ludzkiego umysłu. Nauka zajmująca się wewnętrznymi procesami to psychologia, natomiast zewnętrzne manifestacje ludzkiego umysłu - to co zwykle nazywamy społeczeństwem - są badane przez socjologię. Studia magisterskie na socjologii zapewniają głębokie i fundamentalne zrozumienie zachowań społecznych i wymagają niezależnego, krytycznego myślenia i umiejętności analitycznych.

Te studia zaczęły się od dążenia do prawdy o ludzkiej aktywności społecznej, społecznym rozwarstwieniu i mobilności, o religii, ale też o indywidualnym zachowaniu danej osoby w strukturze społecznej.  Jednakże, po dokładnym przestudiowaniu kwestii podstawowych, socjologia zajęła się nowymi dziedzinami, które mogły wykorzystać jej wiedzę i metody. Studenci wybierający studia magisterskie na socjologii mogą łatwo znaleźć ekscytujący temat badań związany ze zdrowiem, internetem, kulturą, wojskiem, mediami, edukacją, rodziną, jak i środowiskiem, religią lub przestępczością. Studia magisterskie na kierunku socjologia dają możliwości zarówno dla studentów, którzy lubią zagłębić się w teorii, jak i dla tych, którzy raczej dążą do praktycznego zastosowania swojej wiedzy. Tytuł magistra socjologii daje możliwość zrobienia kariery zawodowej w organizacjach i przedsiębiorstwach, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.

Kliknij na programy studiów magisterskich na kierunku socjologia poniżej, by dowiedzieć się więcej na temat różnych studiów dostępnych na całym świecie!