Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj wiele Studia magisterskie w Prawo administracyjne 2023

1 Studia magisterskie Programy w Prawo administracyjne 2023

overview

Co to jest prawo administracyjne?

Prawo administracyjne to zbiór przepisów, które regulują działalność agencji administracyjnych rządu. Działania agencji rządowej mogą obejmować tworzenie przepisów, orzekanie lub egzekwowanie określonego programu regulacyjnego. Prawo administracyjne zaliczane jest do gałęzi prawa publicznego.

Jako zbiór prawa, prawo administracyjne skupia się na procedurach i procesach, które agencje administracyjne wykorzystują do wykonywania swoich funkcji. Obejmuje również prawa i obowiązki osób i podmiotów, które współdziałają z organami administracji.

Jakie są kariery w prawie administracyjnym?

Istnieje wiele różnych rodzajów pracy, które wchodzą w zakres prawa administracyjnego. Na przykład sędziowie prawa administracyjnego przewodniczą przesłuchaniom i podejmują decyzje w sporach administracyjnych. Inne zawody związane z prawem administracyjnym obejmują analityków polityki, którzy opracowują i oceniają politykę rządu; prawników regulacyjnych, którzy doradzają klientom, jak przestrzegać przepisów rządowych; oraz lobbystów, którzy starają się wpłynąć na rząd w imieniu swoich klientów.

Dlaczego ważne jest studiowanie prawa administracyjnego?

Prawo administracyjne jest ważne, ponieważ reguluje działania agencji administracyjnych, które odgrywają dużą rolę w naszym codziennym życiu. Agencje administracyjne są odpowiedzialne za egzekwowanie praw i przepisów, i często mają dużą swobodę w sposobie ich wykonywania. W rezultacie, zrozumienie prawa administracyjnego może pomóc nam zrozumieć, jak działają te agencje i jakie mamy prawa, gdy wchodzimy z nimi w interakcje.

Czego będę się uczyć podczas studiów na kierunku Prawo administracyjne?

Aby uzyskać stopień w prawie administracyjnym, prawdopodobnie będziesz studiować tematy takie jak prawo konstytucyjne, prawo umów i procedura cywilna. Poznasz również procedury i procesy, które agencje administracyjne wykorzystują do realizacji swoich funkcji oraz zdobędziesz doświadczenie w prowadzeniu badań prawnych i pisaniu briefów prawnych.

Masters zarabiają po studenci ukończą licencjackich studiów. Aby uzyskać mistrzów, zwykle trzeba wykonać od 12 do 18 kursów uczelni, które często wiążą zakończeniu kompleksowych badań i / lub pracy dyplomowej.

read_more

filters

  • Studia magisterskie
  • Magister nauk ścisłych (MSc)
  • Magister nauk humanistycznych (MA)
  • Studia prawnicze
  • Studia z zakresu prawa administracyjnego
  • Prawo administracyjne
fields_of_study
  • Studia prawnicze (1)
  • back_to_main_category
locations
find_more_locations
degree_type
duration
study_pace
teaching_languages
teaching_languages
study_format