Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 7 Studia magisterskie w Optyka 2024

7 Studia magisterskie Programy w Optyka 2024

Przegląd

Niektóre osoby decydują się na uzyskanie tytułu magistra po uzyskaniu stopnia licencjata. Warunkiem uzyskania doktoratu, stopnie magistra często zapewniają lepsze możliwości dla tych, którzy na nie zarabiają. Stopień ukończenia trwa zwykle od jednego do trzech lat.

Co to jest Master in Optics? Studenci, którzy zdecydują się na uzyskanie tytułu magistra z zakresu optyki, poznają zachowanie światła, wzroku i właściwości odbicia i transmisji. Niektóre wspólne kursy, które studenci mogą podjąć podczas zdobywania stopnia to propagacja fal optycznych, inżynieria laserowa, optyka geometryczna i systemy obrazowania oraz zintegrowana fotonika. Niektóre programy wymagają ukończenia raportu z badań lub pracy dyplomowej.

Stopień optyki często uczy studentów szerokiego zakresu umiejętności, które mogą prowadzić do lepszych możliwości zatrudnienia i wynagrodzenia, takich jak specjalistyczna wiedza z zakresu nanofotoniki i spektroskopii. Wielu uczy się diagnozowania problemów medycznych i chorób, a także sposobów wykorzystywania telekomunikacji w bezpieczeństwie wewnętrznym. Program może również uczyć umiejętności, które ludzie mogą wykorzystać poza swoją karierą, takich jak lepsza komunikacja.

Studenci, którzy chcą zdobyć tytuł magistra z optyki często uważają, że koszt jest różny. Niektóre kraje pobierają więcej opłat za edukację, a każda instytucja ucząca się również pobiera własną cenę. Ponadto, niektórzy uczniowie wybierają dłuższe programy, a zatem płacą więcej.

Magister optyki może prowadzić do wielu opcji kariery. Uczniowie mogą zostać kierownikami technicznymi lub inżynierami. Oprócz technologii medycznej i biomedycznej absolwenci mogą podjąć pracę w dziedzinie światłowodów i komunikacji, produkcji, technologii konsumenckich lub projektowania sprzętu. Uniwersytety, ośrodki badawcze i szpitale są powszechnymi miejscami do znalezienia zatrudnienia, chociaż małe i duże firmy oraz agencje rządowe często mają również stanowiska.

Niektórzy studenci wybierają uczelnie online, aby stworzyć bardziej elastyczne możliwości. Ci, którzy chcą wziąć udział w fizycznej lokalizacji, mogą znaleźć programy optyczne na uniwersytetach na całym świecie. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

  • Studia magisterskie
  • Magister nauk ścisłych (MSc)
  • Magister nauk humanistycznych (MA)
  • Nauki przyrodnicze
  • Fizyka
  • Optyka
Kierunki studiów
  • Nauki przyrodnicze (7)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania