Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 18 Studia magisterskie w Nauki o atmosferze 2023

18 Studia magisterskie Programy w Nauki o atmosferze 2023

Przegląd

Ukończenie studiów magisterskich jest dobrą opcją do uzyskania bardziej specjalistycznej edukacji i szkoleń, aby przygotować się do kariery. W niektórych zawodach stopień magistra jest wymagany nawet w przypadku pozycji na poziomie podstawowym.

Rozważając to, co jest mistrzem w naukach atmosferycznych, uczniowie powinni być przygotowani do zaangażowania się w badania w celu zrozumienia procesów i fizyki atmosfery. Studia mogą odbywać się zarówno w laboratorium, jak i w terenie, łącząc matematykę z naukami ścisłymi, aby zrozumieć złożone zjawiska naturalne. Nauka o atmosferze jest rozwijającą się dziedziną, która stała się bardziej powszechna w świadomości społecznej jako ważny społecznie temat z ważnymi implikacjami politycznymi. Podłoża i stężenia stopni mogą obejmować meteorologię, klimatologię, oceanografię i geofizykę.

Absolwenci studiów magisterskich z dziedziny atmosferycznej często mają większe umiejętności w zakresie krytycznej analizy, potrafią przewidzieć systemy i wzorce pogodowe. Dodatkowo powinni być w stanie wyjaśnić prawa fizyki rządzące atmosferą i korzystać z przyrządów meteorologicznych.

Studia magisterskie z zakresu nauk o atmosferze zazwyczaj trwają około dwóch lat. Niektóre kursy mogą być oferowane w niepełnym wymiarze godzin, a zatem trwają dłużej. Koszty programu mogą się różnić w zależności od tego i innych czynników.

Istnieje wiele różnych ścieżek kariery, do których można dążyć z tytułem magistra nauk o atmosferach, od prognoz pogody po naukowców z NASA. W dziedzinie meteorologii absolwenci mogą zostać meteorologami badawczymi dla organizacji rządowych lub sektora prywatnego lub pracować jako nadawcy pogody. Absolwenci mogą również pracować w badaniach klimatycznych jako analitycy ds. Zarządzania ryzykiem w przypadku klęsk żywiołowych lub alternatywnego rozwoju energetyki. Nauki o atmosferze mogą również prowadzić konsultacje w zakresie jakości powietrza i bezpieczeństwa środowiskowego, współpracując z rządami, przedsiębiorstwami lub organizacjami pozarządowymi.

Nauki o atmosferze mogą być realizowane na całym świecie. Studenci mogą rozważyć programy oparte na rodzaju zjawisk pogodowych lub badań terenowych, którymi są zainteresowani.Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy

&nbsp

Czytaj więcej

Filtry

  • Studia magisterskie
  • Magister nauk ścisłych (MSc)
  • Magister nauk humanistycznych (MA)
  • Nauki przyrodnicze
  • Nauki o atmosferze
Kierunki studiów
  • Nauki przyrodnicze (18)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania