Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 44 Studia magisterskie w Nauki ścisłe 2023

44 Studia magisterskie Programy w Nauki ścisłe 2023

Przegląd

Osoby starające się o wykształcenie wyższe niż matura mogą zdecydować się na uzyskanie tytułu magistra. Stopień magistra jest wystarczającym warunkiem do podjęcia studiów doktoranckich i jest często wymagany w przypadku wyższych stanowisk, awansów lub podwyżek.

Co to jest Master in Science Studies? Tego rodzaju program studiów zazwyczaj zapewnia studentom możliwość wyboru zajęć, które pasuje do ich osobistych zainteresowań i celów zawodowych. Programy często oferują kursy koncentrujące się na różnych dyscyplinach naukowych, takich jak psychologia, nauka o ziemi, inżynieria, chemia, biologia, informatyka i fizyka. Przyszli studenci mogą znaleźć ten rodzaj programu studiów atrakcyjne, ponieważ zwykle jest mniej intensywne badania niż inne ścieżki studiów Master of Science. Większość z tych programów studiów można ukończyć w ciągu dwóch do trzech lat.

Uzyskując tytuł magistra w dziedzinie nauk przyrodniczych, studenci mogą doskonalić umiejętności, które posiadają wartość zarówno osobistą, jak i zawodową, zapewniając wyższe zarobki, lepsze warunki pracy i więcej możliwości. Oprócz rozwijania umiejętności analitycznych, studenci doskonalą umiejętności komunikacji interpersonalnej oraz umiejętności organizowania zadań i ustalania priorytetów.

Koszt prowadzenia studiów magisterskich jest różny w każdej instytucji. Uczniowie mogą sprawdzić koszty, kontaktując się z biurami przyjęć w poszczególnych szkołach.

Rynek pracy dla kariery w dziedzinach związanych z nauką może być bardzo konkurencyjny. Zdobycie tytułu magistra w zakresie studiów w dziedzinie nauk ścisłych może zapewnić kandydatom przewagę nad osobami bez zaawansowanych stopni naukowych. Absolwenci mogą kwalifikować się do zajmowania stanowisk jako analitycy danych, inżynierowie elektrycy, programiści, kierownicy projektów, konsultanci lub analitycy polityki. Absolwenci mogą również wybrać studia wyższe i zostać naukowcami z dziedziny biologii lub dyrektorami laboratoriów.

Uczelnie i uniwersytety na całym świecie zazwyczaj oferują programy studiów magisterskich, a opcje online mogą być dostępne. Aby dowiedzieć się więcej, wyszukaj swój program poniżej i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

 • Studia magisterskie
 • Magister nauk ścisłych (MSc)
 • Magister nauk humanistycznych (MA)
 • Badania ogólne
 • Nauki ścisłe
Kierunki studiów
 • Badania ogólne (44)
  • Powrót do głównej kategorii
  Lokalizacje
  Znajdź więcej lokalizacji
  Typ stopnia naukowego
  Czas trwania
  Tempo nauki
  Język
  Język
  Forma badania