Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 7 Studia magisterskie w Metodologie badań historycznych 2023

7 Studia magisterskie Programy w Metodologie badań historycznych 2023

Przegląd

Studenci zwykle otrzymują tytuły magisterskie po ukończeniu specjalistycznej serii zajęć. Stopnie magisterskie są stopniami podyplomowymi i często stanowią warunki wstępne do programów doktoranckich.

Co to jest magister metodologii badań historycznych? Ten rodzaj programu studiów ma na celu rozwój umiejętności badawczych studentów i zrozumienie projektowania badań. Programy zazwyczaj obejmują szeroki zakres przedmiotów historycznych, które uczniowie badają poprzez badania, takie jak kolonialne podboje i zmiany społeczne, rząd i polityka, niewolnictwo, kultura i społeczeństwo oraz historyczne perspektywy dotyczące płci. Programy są często tak skonstruowane, aby umożliwić studentom specjalizację w określonym obszarze badawczym, na przykład w Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie. Często kończą się tezy. Wiele programów można ukończyć w ciągu zaledwie dwóch lat.

Absolwenci, którzy zdobywają tytuł magistra w zakresie metodologii badań historycznych, mogą rozwinąć pogłębioną ciekawość intelektualną, którą można wykorzystać w każdej przyszłej karierze zawodowej lub akademickim. Uczniowie mogą również rozwijać nienaganne umiejętności krytycznego myślenia i organizacyjne, które zwiększają żywotność projektu badawczego.

Kilka czynników może przyczynić się do kosztów zapisania się na studia magisterskie, takie jak czas trwania programu i opłaty instytucjonalne. Bezpośrednie kontaktowanie się z każdą szkołą jest często najlepszym sposobem na znalezienie przejrzystych informacji o kosztach.

Zdobycie tytułu mistrza w zakresie badań historycznych Metodologie mogą tworzyć możliwości kariery zarówno w tradycyjnych środowiskach akademickich, jak i poza nimi. Absolwenci mogą znaleźć pracę w środowisku akademickim jako nauczyciele, profesorowie i dyrektorzy departamentów. Studenci mogą również kwalifikować się do pełnienia funkcji wydawców, archiwistów, specjalistów od mediów, dyrektorów marketingu, menedżerów muzeów i strażników parku. Zasadniczo każdy zawód, który ceni umiejętności badawcze i skuteczną komunikację, może być odpowiedni dla tych, którzy uzyskali ten tytuł magistra.

Program Master of Historical Research Methodologies można znaleźć na całym świecie na uniwersytetach iw szkołach wyższych. Niektóre instytucje mają nawet opcje studiów online. Aby dowiedzieć się więcej, wyszukaj swój program poniżej i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

  • Studia magisterskie
  • Magister nauk ścisłych (MSc)
  • Magister nauk humanistycznych (MA)
  • Studia humanistyczne
  • Historia
  • Metodologie badań historycznych
Kierunki studiów
  • Studia humanistyczne (7)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania