Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 10 Studia magisterskie w Kognitywistyka 2024

10 Studia magisterskie Programy w Kognitywistyka 2024

Przegląd

Stopień magistra pozwala studentom zdobyć rozległą wiedzę w określonej dziedzinie i oferuje możliwość ukończenia bardziej dogłębnych badań. Wymagany jest tytuł magistra dla osób zainteresowanych uzyskaniem tytułu doktora.

Co to jest Master in Cognitive Science? Nauka kognitywna to szeroki temat, który bada różne aspekty mózgu, w tym myślenie, uczenie się i przetwarzanie informacji. Osoby ubiegające się o tytuł magistra w tej dziedzinie mogą uczyć się i ukończyć badania na różne tematy, takie jak psychologia, modelowanie komputerowe, obrazowanie mózgu i akwizycja języka. Ponieważ dostępne jest zróżnicowane spektrum obszarów tematycznych, potencjalni uczestnicy programu powinni zbadać, które szkoły oferują konkretny obszar, w którym chcieliby się specjalizować.

Absolwent studiów w dziedzinie kognitywistyki może pomóc kandydatom w rozwijaniu umiejętności, które mogą przynieść im korzyści przez całe życie. Ludzie będą prawdopodobnie rozwijać silne umiejętności badawcze i analityczne, a także umiejętności rozwiązywania problemów. Większe zrozumienie ludzkich zachowań może również poprawić umiejętności przywódcze.

Koszt uzyskania tytułu magistra w zakresie kognitywistyki będzie w dużej mierze zależeć od programu i szkoły wybranej przez studenta, a także od czasu trwania studiów. Zazwyczaj ukończenie tego stopnia zajmuje od jednego do dwóch lat.

Uzyskanie tytułu magistra w dziedzinie kognitywistyki może umożliwić odbiorcom realizowanie licznych ścieżek kariery, w zależności od konkretnego obszaru wiedzy specjalistycznej. Osoby fizyczne mogą znaleźć zatrudnienie w różnych branżach, w tym w agencjach rządowych, sektorze non-profit i edukacji. Osoby o tym stopniu mogą być zatrudnione na stanowiskach kierowniczych, badawczych i pomaturalnych. Przykłady konkretnych potencjalnych stanowisk obejmują analityka, pisarza technicznego, programistę i asystenta marketingowego.

Zarówno programy online, jak i kampusowe istnieją na całym świecie. Po wybraniu konkretnego celu, który chcesz realizować, wyszukaj swój program poniżej i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

 • Studia magisterskie
 • Magister nauk ścisłych (MSc)
 • Magister nauk humanistycznych (MA)
 • Edukacja
 • Kognitywistyka
Kierunki studiów
 • Edukacja (10)
  • Powrót do głównej kategorii
  Lokalizacje
  Znajdź więcej lokalizacji
  Typ stopnia naukowego
  Czas trwania
  Tempo nauki
  Język
  Język
  Forma badania