Keystone logo

Filtry

 • Studia magisterskie
 • Magister nauk ścisłych (MSc)
 • Magister nauk humanistycznych (MA)
 • Nauki przyrodnicze
 • Fizyka
 • Fizyka teoretyczna
Kierunki studiów
 • Nauki przyrodnicze (17)
 • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

17 Studia magisterskie Programy w Fizyka teoretyczna 2024

  Studia magisterskie Programy w Fizyka teoretyczna

  Stopnie magistra są dostępne w wielu różnych formatach, takich jak Master of Science, Master of Liberal Arts i Master of Research. Ukończenie tych stopni wymaga średnio od jednego do dwóch lat studiów w pełnym wymiarze godzin lub od dwóch do czterech lat nauki w niepełnym wymiarze godzin.

  Co to jest magister fizyki teoretycznej? Studenci zapisani na zaawansowane studia fizyki zazwyczaj badają kombinację mechaniki kwantowej, teorii kwantowej, fizyki stosowanej i zaawansowanej matematyki. Kursy obejmują złożone tematy matematyczne i teoretyczne i często są uzupełniane godzinami laboratoryjnymi, podczas których studenci zdobywają praktyczne doświadczenie badawcze. Oprócz wyczerpującego studiowania fizyki klasycznej, absolwenci otrzymują specjalne opcje, takie jak astrofizyka, fizyka cząstek elementarnych, nanotechnologia, biofizyka i zaawansowana matematyka, aby doskonalić swoje umiejętności w tej różnorodnej dyscyplinie.

  Studenci, którzy zajmują się fizyką teoretyczną na poziomie magisterskim, często udoskonalają swoje umiejętności jako naukowcy matematyczni, rozwijając silne doświadczenie badawcze, umiejętności obliczeniowe na poziomie eksperckim i ponadprzeciętne zrozumienie liczb, które mogą prowadzić do awansu zawodowego, jak również zdolności rozwiązywania problemów o wyższym poziomie trudności w codziennym życiu.

  Tytuł magistra może się znacznie różnić pod względem kosztów, ponieważ każda szkoła, program, język i uczeń są inne. Wiele uniwersytetów oferuje przyszłym studentom przewidywane budżety na podstawie ich unikalnych harmonogramów opłat, a także biur finansowych, aby pomóc w planowaniu i zapytaniach.

  Ponieważ fizyka teoretyczna jest tak różnorodną dziedziną, nie powinno dziwić, że możliwości pracy są generalnie obfite dla absolwentów. Potencjalne branże otwarte dla studentów obejmują badania, opiekę zdrowotną, technologię i energię. Poza pracą jako wychowawcy lub badacze na uniwersytetach, absolwenci czasami pracują również jako technolodzy biomedyczni, geofizycy, robotyka i nanotechnologowie. Ponadto wielu fizyków teoretycznych współpracuje z inżynierami zarówno w prywatnych, jak i publicznych agencjach obronnych na całym świecie.

  Jak większość stopni z ciężkim laboratorium, magister fizyki teoretycznej zazwyczaj wymaga rejestracji na kampusie do ukończenia. Na szczęście programy są dostępne na całym świecie. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.