Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 4 Studia magisterskie w Filologia 2023

4 Studia magisterskie Programy w Filologia 2023

overview

Co to jest filologia?
Filologia to badanie języka w pisanych źródłach historycznych. To połączenie krytyki literackiej, historii i językoznawstwa. Filologowie zajmują się tym, jak język zmieniał się w czasie i jak jest używany w różnych kontekstach. Badają również związki między językami i kulturami, które się nimi posługują.

Co mogę robić z dyplomem ukończenia studiów filologicznych?
Z tytułem magistra filologii możesz zrobić karierę w nauczaniu, lingwistyce, tłumaczeniu lub wydawnictwie. Możesz również wykorzystać swoje umiejętności do pracy w takich dziedzinach jak marketing, reklama czy public relations.

Dlaczego studiowanie filologii jest ważne?
Studiowanie filologii jest ważne, ponieważ pomaga nam zrozumieć, jak język zmieniał się w czasie i jak jest używany w różnych kontekstach. Pomaga nam również lepiej zrozumieć związki między językami i kulturami, które się nimi posługują. Poprzez zrozumienie tych rzeczy, możemy lepiej komunikować się z ludźmi z innych kultur i poprawić nasze zrozumienie otaczającego nas świata.

Jakie stopnie naukowe można zdobyć na filologii?
Istnieje kilka różnych rodzajów stopni filologicznych, które można realizować. Obejmują one Bachelor of Arts (BA) w filologii, Master of Arts (MA) w filologii i Doctor of Philosophy (PhD) w filologii. Każdy z tych stopni da Ci możliwość dogłębnego studiowania języka i nauki. Niektóre szkoły oferują stopnie filologiczne specjalnie, podczas gdy inne oferują stopnie w dziedzinach pokrewnych, takich jak językoznawstwo lub historia z naciskiem na filologię.

Masters zarabiają po studenci ukończą licencjackich studiów. Aby uzyskać mistrzów, zwykle trzeba wykonać od 12 do 18 kursów uczelni, które często wiążą zakończeniu kompleksowych badań i / lub pracy dyplomowej.

read_more

filters

  • Studia magisterskie
  • Magister nauk ścisłych (MSc)
  • Magister nauk humanistycznych (MA)
  • Studia humanistyczne
  • Językoznawstwo
  • Filologia
fields_of_study
  • Studia humanistyczne (4)
  • back_to_main_category
locations
find_more_locations
degree_type
duration
study_pace
teaching_languages
teaching_languages
study_format