Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 6 Studia magisterskie w Dziennikarstwo radiowe 2024

6 Studia magisterskie Programy w Dziennikarstwo radiowe 2024

Przegląd

Stopień magistra podąża za dyplomem licencjata, koncentrując się na zdobyciu zaawansowanej wiedzy z danego obszaru studiów lub obszaru praktyki zawodowej. Jest to pierwszy poziom wykształcenia absolwentów i uważa się za stopień drugiego stopnia w środowisku akademickim, przed doktoratem.

Co to jest Master in Broadcast Journalism? Ten stopień przygotowuje studentów do kariery w dziennikarstwie elektronicznym i elektronicznym poprzez teoretyczne studia i szkolenia praktyczne. Umiejętności produkcyjne i redakcyjne dla radia i telewizji mogą być nauczane, podobnie jak finansowanie badań i produkcji. Omawiane tematy mogą obejmować pisanie, gromadzenie informacji, raportowanie i zakotwiczanie na różnych platformach. Inne możliwe zajęcia mogą obejmować historię transmisji, zasady i przepisy branżowe, ogłoszenia o usługach publicznych, wydajność w terenie i studiu, dźwięk i efekty wizualne.

Studenci, którzy zdobywają tytuł magistra dziennikarstwa transmisyjnego, poznają specyficzne kreatywne i techniczne umiejętności produkcyjne potrzebne do nadawania na tradycyjnych i nowych platformach medialnych. Szkolenia w zakresie komunikacji i mowy, hostingu i pisania scenariuszy są przydatne w przyszłych rolach.

Koszt studiów magisterskich w dziennikarstwie transmisyjnym jest różny i często zależy od instytucji edukacyjnej i długości programu, który trwa co najmniej rok. Rodzaj szkoły i to, czy ma ona charakter międzynarodowy, wpływa również na koszty.

Absolwenci tego typu programów mogą spodziewać się kariery w mediach, mediach społecznościowych lub multimediach. Zwykle zdobywają doświadczenie potrzebne na stanowiskach na małych i średnich rynkach, co ostatecznie przygotowuje ich do pracy na większych rynkach lub w dużych sieciach telewizyjnych. Niektóre przykłady zawodów obejmują asystenta produkcji dla sieci sportowej, producenta sieci w języku hiszpańskim, operacji medialnych dla profesjonalnego zespołu sportowego i operatora grafiki elektronicznej dla dużej sieci wiadomości kablowych.

Master in Broadcast Programy dziennikarskie są oferowane na całym świecie przez różne instytucje. Mogą być oparte na kampusach, online lub oba. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

  • Studia magisterskie
  • Magister nauk ścisłych (MSc)
  • Magister nauk humanistycznych (MA)
  • Dziennikarstwo i komunikacja masowa
  • Dziennikarstwo
  • Dziennikarstwo radiowe
Kierunki studiów
  • Dziennikarstwo i komunikacja masowa (6)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania