Keystone logo

Filtry

 • Studia magisterskie
 • Magister nauk ścisłych (MSc)
 • Magister nauk humanistycznych (MA)
 • Dziennikarstwo i komunikacja masowa
 • Dziennikarstwo
 • Dziennikarstwo śledcze
Kierunki studiów
 • Dziennikarstwo i komunikacja masowa (6)
 • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

6 Studia magisterskie Programy w Dziennikarstwo śledcze 2024

  Studia magisterskie Programy w Dziennikarstwo śledcze

  Wielu studentów decyduje się na uzyskanie tytułu magistra po uzyskaniu stopnia licencjata. Mistrz zarówno zwiększa zrozumienie przez studentów wybranej dyscypliny, jak i poszerza wiedzę w tej dziedzinie. Ci, którzy chcą głębiej zagłębić się w zawód, mogą rozważyć ukończenie studiów magisterskich.

  Co to jest magister dziennikarstwa śledczego? Program taki jak ten koncentruje się na budowaniu aspirującego reportera do zrozumienia, jak lepiej zarządzać badaniem skomplikowanej historii wiadomości. Poza kolekcjonowaniem i analizowaniem leadów, wywiadów i informacji, program może również wprowadzić uczniów w rozrastające się techniki badawcze, w tym technologie, takie jak drony, oraz sposoby opowiadania historii, w tym podcastów i mediów cyfrowych.

  Absolwenci zazwyczaj opuszczają program z silnymi umiejętnościami badawczymi. Powinni lepiej zrozumieć, jak zgłaszać wiadomości, w tym nowe media, i jakie media najlepiej pasują do konkretnej historii. Mogą także rozwijać umiejętności produkcyjne, mające zastosowanie do dziennikarstwa cyfrowego i cyfrowego, pozwalając im pracować za kamerą.

  Porównaj szkoły, szukając odpowiedniego college'u. W przypadku gdy student decyduje się na naukę, ma największy wpływ na koszty czesnego. Szkoły publiczne i prywatne mogą się znacznie różnić. Czas na ukończenie zajęć może się różnić. Student w niepełnym wymiarze czasu może zająć więcej czasu niż student w pełnym wymiarze godzin. Ogólnie rzecz biorąc, większość studiów magisterskich trwa dwa lata.

  Absolwenci mogą znaleźć pracę w mediach audiowizualnych, drukowanych i cyfrowych. Popularne tytuły zawodowe obejmują wydawcę, reportera i producenta. Niektórzy dziennikarze śledczy kontynuują zakotwiczenie krajowych i lokalnych wiadomości na stacjach telewizyjnych i kablowych. Inni mogą wykorzystać swoje umiejętności do tworzenia filmów dokumentalnych i produkcji, zostania reżyserami lub scenarzystami. Niektórzy mogą nawet stać się marketingowcami treści w firmach, wykorzystując swoje umiejętności do opowiadania historii na temat firmy.

  Szkoły z całego świata oferują tytuł magistra dziennikarstwa śledczego. Te same szkoły mogą również oferować niektóre klasy lub stopnie online. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.