Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 3 Studia magisterskie w Chemia sądowa 2024

3 Studia magisterskie Programy w Chemia sądowa 2024

Przegląd

Po uzyskaniu tytułu licencjata, tytuł magistra pozwala studentom udoskonalić swoją edukację i umiejętności na swoim kierunku. Zaawansowana praca akademicka i praktyczna, a także bardziej szczegółowy cel, mogą zapewnić uczniom to, czego potrzebują do wyższej kariery zawodowej.

Co to jest magister chemii sądowej? Program ten szkoli studentów w zakresie metod laboratoryjnych do badania i rekonstrukcji scen zbrodni za pomocą analizy chemicznej. Typowy program opiera się na doświadczeniu studentów w dziedzinie chemii i stosuje je w celu oceny dowodów, przy użyciu przyrządów klasy badawczej i sprzętu laboratoryjnego. Studenci mogą skupić się na konkretnych przedmiotach, takich jak śladowe ślady, takie jak gleba lub szkło, biologia lub toksykologia, z dodatkowymi kursami związanymi z tym tematem.

Dzięki zdobyciu tytułu magistra w dziedzinie chemii sądowej uczniowie mogą doskonalić umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów, które stają się cenne przez całe życie. Mogą również budować swoje zdolności w zakresie komunikacji ustnej i pisania technicznego, zarówno niezbędne w przekazywaniu swoich odkryć w laboratorium.

Koszty podjęcia pracy magisterskiej w zakresie chemii sądowej zależą od instytucji oferującej program, więc uczniowie powinni upewnić się, że znajdują informacje na temat danej szkoły i oczekiwanych opłat za naukę. Zazwyczaj student w pełnym wymiarze godzin może ukończyć program w ciągu jednego roku.

Wiedza zdobyta dzięki Master in Forensic Chemistry i uznaniu samego stopnia uczynienia studentów cennymi kandydatami na stanowiskach chemików analitycznych, zarówno w dziedzinie medycyny sądowej jak i bez niej. Absolwenci mogą przejść od pracy jako asystenci laboratoryjni do przyjmowania własnych spraw, a nawet do pełnienia funkcji dyrektora laboratorium przestępczego, nadzorowania innych techników, przeprowadzania przeglądów przypadków i zarządzania laboratorium. Inni absolwenci znajdują pracę w środowisku akademickim lub prawniczym.

Magister chemii sądowej można uzyskać w jednej z wielu szkół na całym świecie. Dla studentów mieszkających daleko od szkoły lub szukających elastycznego harmonogramu, programy online są cenną opcją. Aby dowiedzieć się więcej, wyszukaj swój program poniżej i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

  • Studia magisterskie
  • Magister nauk ścisłych (MSc)
  • Magister nauk humanistycznych (MA)
  • Nauki przyrodnicze
  • Chemia
  • Chemia sądowa
Kierunki studiów
  • Nauki przyrodnicze (3)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Powiązane kierunki studiów