Keystone logo
Skontaktuj się bezpośrednio ze szkołami — porównaj 21 Studia magisterskie w Bibliotekoznawstwo 2024

21 Studia magisterskie Programy w Bibliotekoznawstwo 2024

Przegląd

Uzyskanie tytułu magistra jest powszechnym krokiem dla absolwentów szkół wyższych z szerokiego zakresu studiów licencjackich. Stopień ten uznaje ekspertyzy w wybranej dziedzinie i jest wymogiem dla niektórych zaawansowanych stanowisk.

Co to jest Master in Library Science? Mistrz w programach bibliotecznych Nauka podstaw przechowywania informacji, dostępu i zarządzania. Studenci mogą wybrać bardziej tradycyjne podejście do bibliotekarstwa lub osiągnąć stopień technologiczny, skoncentrowany na cyfrowych mediach i usługach. W zależności od obszaru koncentracji oferowane kursy mogą obejmować projektowanie systemów informacyjnych, interakcję człowiek-komputer, katalogowanie i prowadzenie zajęć.

Studenci prowadzący studia magisterskie z dziedziny bibliotekoznawstwa uczą się podstawowych umiejętności, takich jak zarządzanie bazami danych, wykorzystanie technologii informacyjnych i najlepszych praktyk w zakresie usług informacyjnych. Stopień ten stanowi doskonałe przejście od studiów licencjackich do przygotowania zawodowego i może poprawić profesjonalny zestaw umiejętności zawodowych.

Magister nauk bibliotecznych trwa zwykle od dwóch do trzech lat, chociaż wiele instytucji oferuje elastyczny harmonogram dla tych, którzy potrzebują dłużej. Koszt uzyskania tytułu magistra zależy od instytucji, co sprawia, że ​​istotne jest, aby uczniowie skontaktowali się bezpośrednio z biurem ds. Przyjęć, aby uzyskać szczegółowe opłaty rejestracyjne i rejestracyjne.

Stopień ten stanowi solidną podstawę dla osób poszukujących kariery opartej na informacji zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Biuro Statystyki Pracy przewiduje, że do 2024 roku średnia długość pracy bibliotekarzy wzrośnie z 2 do 7 procent. Oprócz tego, że stają się bibliotekarzami w szkołach, bibliotekach publicznych, budynkach rządowych lub szpitalach, absolwenci mogą kontynuować karierę jako archiwiści, architekci informacji, opiekunowie zbiorów, specjaliści od metadanych lub bibliotekarze badań.

Wiele szkół wyższych i uniwersytetów na całym świecie ma tytuł magistra w zakresie programów bibliotecznych. Posiadanie dyplomu online jest doskonałą opcją dla studentów mieszkających w odległych rejonach, nie mającego dostępu do lokalnego programu lub wymagającego elastycznego planowania. Aby dowiedzieć się więcej, wyszukaj swój program poniżej i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Czytaj więcej

Filtry

  • Studia magisterskie
  • Magister nauk ścisłych (MSc)
  • Magister nauk humanistycznych (MA)
  • Studia humanistyczne
  • Archiwistyka
  • Bibliotekoznawstwo
Kierunki studiów
  • Studia humanistyczne (21)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania