Keystone logo

8 Magister nauk humanistycznych (MA) Programy w Nauki społeczne Nauki polityczne Zarządzanie 2024

Filtry

Filtry

  • Magister nauk humanistycznych (MA)
  • Nauki społeczne
  • Nauki polityczne
  • Zarządzanie
Kierunki studiów
  • Nauki społeczne (8)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Magister nauk humanistycznych (MA) Programy w Nauki społeczne Nauki polityczne Zarządzanie

Master of Arts (MA) to elastyczny stopień, który studenci mogą uzyskać w wielu dziedzinach. Aby uzyskać dyplom magistra, szkoły często wymagają połączenia studiów i badań w ciągu kilku lat.

Co to jest MA w zarządzaniu? Stopień ten jest często uważany za punkt wyjścia dla osób prowadzących różne obszary przywództwa i zarządzania. Badania zaczynają się od podstaw biznesu i ogólnego zarządzania, a następnie mogą rozgałęziać się na wyspecjalizowane obszary, takie jak międzynarodowy biznes. Często kursy dla magistra zarządzania koncentrują się na przyszłym wyborze przez studenta zatrudnienia, przygotowując go do świata biznesu. Studenci będą patrzeć na współczesny rynek i znaleźć obszary, w których mogą prowadzić i rozwijać się w przedsięwzięciach przedsiębiorczości.

Niezależnie od wyboru specjalizacji, absolwenci z magisterium zarządzania otrzymują umiejętności przywódcze i umiejętności rozwiązywania problemów, które pomogą im wesprzeć lokalnie w swoich społecznościach, czy to jako silny głos w zarządzie szkoły, czy ktoś popierający pozytywne zmiany. Umiejętności te, w połączeniu z większą wiedzą o biznesie rzeczywistym, również zwiększają ich wartość dla potencjalnych pracodawców.

Głównym czynnikiem wyboru uniwersytetu jest koszt, który waha się w zależności od lokalizacji i programu. Studenci starający się uzyskać tytuł magistra zarządzania powinni dokładnie przeanalizować koszty preferowanego programu przed zapisaniem się na studia.

Ponieważ magister zarządzania jest tak otwartym punktem wyjścia, uczeń, który go prowadzi, może liczyć na wiele opcji kariery. Osoby z tytułami magistra zarządzania mogą zostać menedżerami, analitykami lub konsultantami, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Niektórzy studenci mogą wybrać kadrę kierowniczą na dowolnym szczeblu administracji rządowej lub non-profit. We wszystkich tych zawodach absolwenci prowadzą głos zmian i postępów w wybranej dziedzinie.

Kampusy w wielu krajach oferują pełne i niepełnoetatowe programy dla studentów realizujących studia magisterskie z zarządzania. Setki szkół oferują także opcje internetowe dla studentów wymagających elastycznego harmonogramu. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.