Keystone logo

17 Magister nauk humanistycznych (MA) Programy w Studia artystyczne Sztuki kreatywne 2024

Filtry

Filtry

  • Magister nauk humanistycznych (MA)
  • Studia artystyczne
  • Sztuki kreatywne
Kierunki studiów
  • Studia artystyczne (17)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Magister nauk humanistycznych (MA) Programy w Studia artystyczne Sztuki kreatywne

Master of Arts to zaawansowany stopień, który zazwyczaj zapewnia specjalistyczne instrukcje w interesującym temacie. Może przygotować uczniów na stanowiska o większej odpowiedzialności w ramach organizacji i jest często wymagany do zajmowania stanowisk nauczycielskich.

Czym jest magister sztuk kreatywnych? Zazwyczaj w programie magisterskim student wybiera obszar koncentracji. Niektóre przykłady obejmują grafikę, ceramikę, rysunek, malarstwo, rzeźbę i projektowanie graficzne. Istnieją nawet bardzo wyspecjalizowane programy, takie jak szkło. Zajęcia mogą obejmować zajęcia z historii sztuki, krytyki sztuki i biznesu sztuki. Większość programów wymaga klasy studyjnej, w której uczniowie tworzą swoje dzieła sztuki, oraz końcową tezę, która prezentuje pracę studenta.

Istnieje wiele umiejętności życiowych, które uczniowie mogą uczyć się poprzez studia dla magistra sztuk twórczych, takich jak krytyczne myślenie i umiejętności organizacyjne, które mogą pomóc w rozwoju kariery. Zwykle zdobywają również twarde umiejętności, w tym projekt techniczny i manipulację materiałami.

Jest tak wiele opcji programu dla magistra sztuk kreatywnych, że wydatki są bardzo zróżnicowane. Długość programu, instytucja przyznająca stopień i obszar koncentracji mają wpływ na koszt. Uważne rozważenie i porównanie programów jest kluczem do znalezienia właściwej szkoły.

Wiele ekscytujących ścieżek kariery czeka na świeżo upieczonego absolwenta magistra sztuk pięknych. Możliwe ścieżki kariery w sektorze prywatnym to konsultant artystyczny, właściciel galerii lub przełożony, animator filmowy lub rzeźbiarz, nauczyciel plastyczny, kierownik odlewniczy i przygotowujący wystawę. Są też potencjalne kariery w grafice, ilustracji i sztuce komercyjnej. Niektórzy artyści stają się odnoszącymi sukcesy artystami wystawienniczymi i umieszczają swoją pracę na wystawach, gdzie są kupowane przez galerie lub muzea.

Istnieje wiele wspaniałych opcji na całym świecie do podjęcia studiów magisterskich na zajęciach Creative Arts, w tym na pełen etat, na część etatu i online. Aby uzyskać więcej informacji, poszukaj swojego programu poniżej i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.