Keystone logo

16 Magister nauk humanistycznych (MA) Programy w Nauki społeczne Socjologia Nauki społeczne 2024

Filtry

Filtry

  • Magister nauk humanistycznych (MA)
  • Nauki społeczne
  • Socjologia
  • Nauki społeczne
Kierunki studiów
  • Nauki społeczne (16)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

Magister nauk humanistycznych (MA) Programy w Nauki społeczne Socjologia Nauki społeczne

Po uzyskaniu stopnia licencjata, studenci, którzy chcą zagłębić się głębiej w swojej dziedzinie mogą realizować Master of Arts. Stopień ten pozwala na większe badania i studia w wybranym temacie w sztuce i humanistyce. Generalnie uważany za końcowy stopień w większości zawodów, MA pomaga uczniom zdobywać umiejętności zawodowe i badawcze. Może to również, w niektórych przypadkach, doprowadzić do doktoratu program.

Wielu potencjalnych studentów zastanawia się: "Co to jest magister nauk społecznych?" Mówiąc ogólnie, nauki społeczne to nauka o ludziach w ich otoczeniu. Studenci mogą skupić się na obszarze geograficznym, rasie lub klasie ludzi lub grupie religijnej. Na ogół biorą udział w zajęciach z takich tematów jak metodologia badań, organizacja i rozwój społeczno-kulturowy. Zazwyczaj programy studiów kończą się ważnym projektem badawczym, który jest napisany jako praca dyplomowa.

Magister nauk społecznych wprowadza cenne umiejętności, takie jak umiejętności badawcze i analityczne, które mogą przynieść korzyści uczniowi w wielu karierach. Uczy także absolwentów, aby rozumieli duży obraz i nie osądzali społeczeństw o ​​wąskim poglądzie.

Istnieje wiele kosztów związanych z nauką społeczną, takich jak czesne, książki, opłaty za technologię oraz pokój i wyżywienie, jeśli uczeń zostanie na terenie kampusu. Aby znaleźć odpowiedni program, uczniowie powinni starannie porównać każdą szkołę.

Absolwenci magistra nauk społecznych są poszukiwani w wielu zawodach. Mogą uczyć na uniwersytetach. Organizacje non-profit i inne instytucje filantropijne często zatrudniają socjologów jako dyrektorów badawczych lub dyrektorów programów. Dostępnych jest wiele stanowisk rządowych, takich jak moderator programów, w tym mieszkalnictwo publiczne i opieka społeczna. Socjologowie mogą również pracować w terenie, gromadząc dane i obserwacje dla klientów.

Magister nauk społecznych można zdobyć w wielu różnych instytucjach, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i światowym. Dla studentów w odległych obszarach dostępne są również internetowe programy studiów. Wyszukaj poniżej swój program i skontaktuj się bezpośrednio z biurem rekrutacyjnym wybranej szkoły, wypełniając formularz zgłoszeniowy.